Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Odszumianie - kwestie techniczne

    Koleżanki i Koledzy,
    bardzo proszę Was o pomoc. Nigdy nie odszumiałem zdjęć, bo efekty które dotychczas uzyskiwałem były dla mnie zadowalające. Tym razem popełniłem błąd jak z Warszawy do Honolulu i przypłaciłem go 90 zdjęciami z przygotowań ślubnych u fryzjera i kosmetyczki z ustawieniem ISO 3200!!!(na Nikon D7000) a rzeczywiście w tym warunkach wystarczyłoby max 400. Nie chcę się tłumaczyć jak do tego doszło, ale fakt faktem zdjęcia trochę popsułem. Co prawda nie było to zlecenie, ale prośba kuzynki, ale i tak nie chciałbym jej zawieść...
    Co robić? W jaki sposób odszumiacie zdjęcia? Mam Lightroom, Photoshopa i Noiseware Professional v. 2.6.
    Czy najpierw powinienem odszumić a potem zająć się resztą obróbki, czy odwrotnie?
    Podstawowym programem jest dla mnie Lightroom i to niego zazwyczaj obsługuje, z PS mam małe doświadczenie a Noiseware'a nigdy nie używałem.
    Czy mógłbym Was prosić o kilka rad technicznych (co, w jakim stopniu i w jakiej kolejności modyfikować)?
    Liczę na Wasze doświadczenie i zrozumienie sytuacji!

  2. #2

    Domyślnie

    Suwaczek Noise z Lightrooma nie wystarczy? Jak naświetlone prawidłowe to szum z D7000 nie powinien być duży.
    D600 | N24-70 2.8G ED | N85 1.8G | N70-300 4.5-5.6G VR | SB-600

  3. #3

    Domyślnie

    Z d7000 na 3200 szumu wielkiego nie ma, o ile tak jak Kolega powyżej napisał - zdjęcie prawidłowo naświetlone. Wiem z doświadczenia.

    Obstawiam, że Photoshop masz oryginalny (BUAHHAHAHAA, żartowałem).

    Daj maila na pw, to Ci cośtam z paru książek podeślę. Ja bym to rozwiązał w Camera Raw, lub ACR jak kto woli.

  4. #4

    Domyślnie

    Program o nazwie Neat Image (także jako plugin do Photoshopa).

    Zerknij Pan na demo : http://www.dobreprogramy.pl/Neat-Ima...ows,12494.html
    Ostatnio edytowane przez Panerai ; 15-04-2013 o 21:36
    Panerai vel Eliot Capone

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Ocean_ Zobacz posta
    Z d7000 na 3200 szumu wielkiego nie ma, o ile tak jak Kolega powyżej napisał - zdjęcie prawidłowo naświetlone. Wiem z doświadczenia.

    Obstawiam, że Photoshop masz oryginalny (BUAHHAHAHAA, żartowałem).

    Daj maila na pw, to Ci cośtam z paru książek podeślę. Ja bym to rozwiązał w Camera Raw, lub ACR jak kto woli.

    PS mam oryginalnego - dostałem w spadku... Podobnie jak pozostałe programy, które wymieniłem.
    Szum nie jest znaczny, w tym sensie, że jest drobny i regularny, ale jednak odbiera sporo z "ostrości". Chciałbym to jeszcze trochę zatuszować. Sam LR daje zbyt sztuczne rezultaty. Noiseware Pro jest o wiele lepszy, tylko zastanawiam się czy najpierw zrobić obróbkę w LR i potem odszumić w Noiseware, czy odwrotnie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •