Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66
  1. #1

    Domyślnie Nowy tani aparat 4x5

    http://www.kickstarter.com/projects/...wide-45-camera

    Według mnie bardzo ciekawy pomysł i wygląda na to ze im się uda. Oby!
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli to ma się udać, to radzę już teraz szukać Angulona, potem może być drogo i niedostępnie.
    Zresztą od zebrania kasy, do pół-seryjnej produkcji prowadzi długa, kręta i wyboista droga.
    Ostatnio edytowane przez gibber ; 12-04-2013 o 15:31
    flickr / Rolleicord, Canon

  3. #3

    Domyślnie

    Dla mnie LF to przede wszystkim powolna i precyzyjna praca z dużą matówką + możliwość zmiany płaszczyzny ostrości no i mała głębia. Tutaj? Nic nie zostało w zasadzie...

  4. #4

    Domyślnie

    To już dla hardkorowców. Ja nie chcę kupować MF bo to dla mnie za duży sprzęt w podróż, a co dopiero LF.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Sam pomysł nie jest nowy, Ilford zrobił Pinhole Kit (drogi wściekle), Chamonix – Sabre, z którego się wycofali, nie wspominam innych tego typu konstrukcji, a trochę ich było. Sam pomysł doskonały, trzymam za nich kciuki. Jedyne czego mi brakuje, to kapturek na optykę, bo teraz bez kapturka niebezpicznie...
    Co do Angulona, to nie sądzę, by ten wynalazek spowodował aż takie ssanie na te obiektywy, ale obym się mylił.

    Nie narzekajcie, istotą jest mobilność sprzętu. Co do wagi, to chyba żaden MF (poza plaskikami rodzaju Holgi) nie może się równać. Wszelkie inne dalmierze 4x5 tego typu także nie mają pokłonów (generalizuję)
    Ostatnio edytowane przez doktor ; 12-04-2013 o 15:51
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  6. #6

    Domyślnie

    No do takich super fot jak te wycieczkowe w samplach to faktycznie tylko 4x5", no i przeciez ile większe od kultowego "Full Frame"!
    Völkchlor

  7. #7

    Domyślnie

    Czynaście razy!
    Pozdrawiam,
    Marcin

  8. #8

    Domyślnie

    Wg mnie pomysł raczej taki sobie. Dla mnie LF jest fajny właśnie min. z powodów pokłonów, przesuwów itp.
    Ciekawe czy będzie można wymieniać Angulona na inną 90-tke o tej samej średnicy mocowania bo same Angulony były dosyć nierówne miedzy poszczególnymi egzemplarzami albo czy będą je konstruktorzy selekcjonować.
    Ostrzenie widać za pomocą Blika i potem ustawianie na pierścieniu z podziałką - głębię ostrości i prawidłowośc ostrzenia trzeba będzie sobie wyobrazić a nie sprawdzić na matówce , której raczej brak a pomyłka będzie bolesna finansowo.
    To takiej fotografii jak na przykładowych zdjęciach to wydaje mi się znacznie lepsza np. Ikonta 6x9 chociażby ze względu na koszt klisz.
    Fuji : X-T1 , X-PRO1 + różne szkła

  9. #9

    Domyślnie

    Udało się już zebrać ponad 89 000$ na start tego projektu. Teraz czas na wzrost cen obiektywów 65mm i 90mm do LF.

    Będzie też wersja pinhole. Tańsza wersja Harman Titan.
    Ostatnio edytowane przez gibber ; 15-04-2013 o 05:40
    flickr / Rolleicord, Canon

  10. #10

    Domyślnie

    Choćby z powodu wersji pinhole to ciekawy projekt. Aparat akceptuje standardowe kasety i polaroidowe dupki. Zarozsądne piniądze to fajne uzupełnienie LF.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •