Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gibber Zobacz posta
    Udało się już zebrać ponad 89 000$ na start tego projektu. Teraz czas na wzrost cen obiektywów 65mm i 90mm do LF.

    Będzie też wersja pinhole. Tańsza wersja Harman Titan.
    Taak, już widzę te kolejki chętnych do wydania 20-30 zł ( z kosztami wywołania ) za jedną klatkę.
    Projekt jest niszowy i takim pozostanie.
    Fuji : X-T1 , X-PRO1 + różne szkła

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skynyrd Zobacz posta
    Taak, już widzę te kolejki chętnych do wydania 20-30 zł ( z kosztami wywołania ) za jedną klatkę.
    Projekt jest niszowy i takim pozostanie.
    Nie czarujmy się, już 4x5 jest niszowe. A ten aparat będzie jeszcze zagłębieniem w tej niszy.

  3. #13

    Domyślnie

    Taak, już widzę te kolejki chętnych do wydania 20-30 zł ( z kosztami wywołania ) za jedną klatkę.
    Oczywiście, że projekt jest niszowy, ale cały LF jest niszowy, a to jest nisza w niszy. Z pieniędzmi nieco przesadziłeś, szitka BW kosztuje 3-4 zł, a wołanie 6 to koszt równy 2 rolkom małego obrazka (1 koreks).
    Edyta mówi, Mirek był szybszy.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Oczywiście, że projekt jest niszowy, ale cały LF jest niszowy, a to jest nisza w niszy. Z pieniędzmi nieco przesadziłeś, szitka BW kosztuje 3-4 zł, a wołanie 6 to koszt równy 2 rolkom małego obrazka (1 koreks).
    Edyta mówi, Mirek był szybszy.
    Szitki BW - tak, to koszt od 3 do 7 zł ale kolor to już 16-25 zł ( zależy czy negatyw czy slajd ) - sam materiał.
    Jak mam naświetlić szitkę to przez pół godziny ustawiam obraz na matówce ( oczywiście przesadzam ) - co by sie nie pomylić o milimetr i czy kompozycja gra - tu nie ma takiej możliwości. Pstrykasz i się modlisz czy dobrze wydałeś , niech będzie te 10-30 zł.
    Ale Weegee pewnie by kupił taki aparat.
    Fuji : X-T1 , X-PRO1 + różne szkła

  5. #15

    Domyślnie

    Jak mam naświetlić szitkę to przez pół godziny ustawiam obraz na matówce ( oczywiście przesadzam ) - co by sie nie pomylić o milimetr i czy kompozycja gra - tu nie ma takiej możliwości. Pstrykasz i się modlisz czy dobrze wydałeś , niech będzie te 10-30 zł.
    Dobra, mogę sie z tobą zgodzić. Tylko, że to bez znaczenia. Nie słyszałem, żeby ekonomiczne argumenty wpływały na pasjontów. To jest sposób na kompletnie nieroztropne trwonienie kasy. A potencjalne i zupełnie wirtualne oszczędności są po to by mydlić oczy małżonce.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  6. #16

    Domyślnie

    Pełna zgoda, gdzie kończy się racjonalizm finansowy tam zaczyna się hobby
    flickr / Rolleicord, Canon

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    A potencjalne i zupełnie wirtualne oszczędności są po to by mydlić oczy małżonce.
    To tutaj mam super komfort. Ja mojej sponsoruję ogród a Ona w zamian myśli że mam jeden aparat.
    Fuji : X-T1 , X-PRO1 + różne szkła

  8. #18

    Domyślnie

    Nie sugerowałbym się problemem finansowym użytkowania tego projektu. To raz.
    Dwa, to przy modzie na analogowość, jakiś rynek na to zapewne się stworzy.
    Ale tak naprawdę sensu tego czegoś ja nie widzę. Mógłbym się go doszukać w użytkowaniu papieru pozytywowego i otrzymaniu natychmiastowej odbitki. Ale to na siłę.

  9. #19

    Domyślnie

    Tak z ciekawosci zapytam, gdzie kupujecie te szitki pojedynczo na sztuki?
    Völkchlor

  10. #20

    Domyślnie

    Tak z ciekawosci zapytam, gdzie kupujecie te szitki pojedynczo na sztuki?
    W sklepie, ale z lenistwa każe pakować po 50 . Szukasz QuickLoadów/Redyloadów?
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •