Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Smile Wybór obiektywu do portretów do D90

    Witajcie, wiem że temat wałkowany był X razy - przeczytałam sporo wątków, jednak wciąż jestem w kropce.
    Jestem amatorką, posiadam Nikona d90 ze szkłem 18-105. Robię zdjęcia głównie swoim dzieciom (2l) - w mieszkaniu, na działce, w parku itd, sporadycznie w czasie wycieczek wakacyjnych oraz fotki na bloga (głównie martwa natura fotografowana w mieszkaniu). Zależy mi więc na obiektywie do portretów i dość jasnym do robienia zdjęć przedmiotów martwych. Polecono mi obiektyw 50 mm f/1,4 G lub 1,8 G. Ze względu na cenę skłaniam się ku 1,8 choć jestem skłonna wstrzymać się z zakupem i dozbierać do 1,4 jeśli naprawdę warto. Przeglądając opinie na forach znalazłam też sporo pozytywów o obiektywach 35mm i 85mm. Czy moglibyście pomóc mi w wyborze obiektywu, który najlepiej będzie współgrał z moim D90 i spełni moje oczekiwania?

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem idealne połączenie to 35 1.8 + 85 1.8
    35 przydaje się w domu, gdzie dłuższa ogniskowa może stwarzać problemu
    Za to 85 będzie idealna w plener
    Ja osobiście pomimo kilku prób nie mogę się przekonać do używania 50 na DX

  3. #3

    Domyślnie

    Jak ma być uniwersalny to 35. Ta nikkorowska jest genialna. Świetne szkło i małe rozmiary. Łapie w miarę sensowne kadry (szerokosc), całe lub czesciowe postacie (dzieciaki przy zabawie) a na upartego i "popiersiówkę" zrobisz. Jego mobilnosć i wszechstronność jest nie do przecenienia. Zabrałem go jako JEDYNY obiektyw do Rzymu i Londynu i mam masę bardzo fajnych zdjeć. Ulicznych, architektury i ludziolków Człowiek się zakochuje i wyprzedaje zoomy.

    50. Łatwiej portretówkę zrobisz ale wydarzenia chwyta się trudniej.

    85 to już klasyczna ładna portretówka, dalsze plany, no ale przy jakichś "martwych rzeczach" (bo nie bardzo wiem o czym piszesz-kwiatki, obrazy czy budynki ) to łapanie większej głębi ostrości (zwiększenie przysłony) to juz statywowa praca będzie niezbedna.
    http://tekaprzyrodnika.pl/
    Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, mistrz martwi się o światło a artysta...artysta się nie martwi.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja również jestem zachwycony 35-tką. Co prawda mam ją od niedawna ale jak dotąd mnie zauroczyła. Na razie (ze względu na paskudną pogodę) robię nią fotki we wnętrzu. W porównaniu do kitowego obiektywu 35-tka spisuje się rewelacyjnie a zdjęcia wychodzą bardzo dobrej jakości i... są jasne. Pod tym względem kitowy obiektyw się chowa...

    P.S. Może to rozwieje Twoje wątpliwości... 7 świetnych obiektywów Nikona, które trzeba mieć
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 05-04-2013 o 09:20
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko gdzieś mi wpadło w oko, że z tą 35-tka po podpięciu do D90 szwankuje AF. Ktoś ma doświadczenia z tym obiektywem i body jakim ja posiadam?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jackylhyde Zobacz posta
    ... no ale przy jakichś "martwych rzeczach" (bo nie bardzo wiem o czym piszesz-kwiatki, obrazy czy budynki ) to łapanie większej głębi ostrości (zwiększenie przysłony) to juz statywowa praca będzie niezbedna.
    Chodzi mi o martwą naturę: kwiaty, przedmioty użytku codziennego: książki, zabawki dziecięce, ubranka etc.

    Teraz mam twardy orzech do zgryzienia, waham sie miedzy 35 a 50 f/1.8 G Są w identycznej cenie i prawdę mówiąc wciąż nie wiem na który się zdecydować. Znajoma ma 50 f/1,8 D i wychodzą jej bardzo ładne, jasne fotki. Zdjęcia z 35-tki tylko w necie widziałam. A dziś planuję kupić. Może podpowiecie na co zwrócić uwagę przy wyborze?
    Ostatnio edytowane przez esia ; 05-04-2013 o 11:01

  7. #7

    Domyślnie

    50 w mieszkaniu może być ciasna.
    ja mam 35 z d90 i bardzo sobie chwalę choć czasem jest za wąsko, z tego co czytałem to trzeba dobrać dobre szkło do body
    35 z 85 tworzy bardzo zgrany duet

    Jak do portretów jako jedyne szkło to 50 będzie lepsza
    Jak w planie będzie drugie szkło to polecam zestaw 35+85
    Ostatnio edytowane przez risto ; 05-04-2013 o 11:02
    D750, D90, S8, F14, N35D,N180ED SB700

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez risto Zobacz posta
    50 w mieszkaniu może być ciasna.
    ja mam 35 z d90 i bardzo sobie chwalę choć czasem jest za wąsko, z tego co czytałem to trzeba dobrać dobre szkło do body
    35 z 85 tworzy bardzo zgrany duet

    Jak do portretów jako jedyne szkło to 50 będzie lepsza
    Jak w planie będzie drugie szkło to polecam zestaw 35+85
    Jeśli mówisz o tej 85-tce:
    AF-S NIKKOR 85 mm f/1,8G
    to niestety jeszcze dłuuugo będzie to szkło nie na moją kieszeń
    Dlatego rozważałam zaczekanie i odłożenie kasy na 50 f/1.4 - sądząc, że będzie bardziej uniwersalna, bo i cenowo po środku.
    Nie ukrywam że zależy mi głównie na fotografowaniu dzieci, póki co bardzo ruchliwych, ale wiadomo to się będzie z ich wiekiem zmieniać (taką mam nadzieję ). Niemniej potrzebuję też szkła do zdjęć domowych, tak jak pisałam: kwiatki, jedzenie i zwykłe przedmioty użytku codziennego.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam 85 1,8D kupiłem ją za 1000zł
    50 1,4 G podobno jest wolna wiec do dzieci możesz mieć problem jak już to bierz 50 1,8G
    A w najtańszej wersji 50 1,8D
    D750, D90, S8, F14, N35D,N180ED SB700

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez risto Zobacz posta
    Ja mam 85 1,8D kupiłem ją za 1000zł
    50 1,4 G podobno jest wolna wiec do dzieci możesz mieć problem jak już to bierz 50 1,8G
    A w najtańszej wersji 50 1,8D
    OK, waham się między 35 a 50 1.8 G. Póki co przeglądam zdjęcia - na jakich ogniskowych najczęściej pstrykam i wychodzi na to, że powinnam mieć oba obiektywy

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •