Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 108
  1. #1

    Domyślnie nieetyczny fotograf

    witam.
    jest tak. u mnie w mieście działa fotograf, który promuje się zdjęciami, których sam nie zrobił.
    twierdzi (w rozmowie mailowej ze mną, po zwróceniu mu na to uwagi), że je kupili jego informatycy przy tworzeniu strony
    i "je wstawili, bo im się spodobały". oczywiście nie widzi nic nieetycznego w tym, że promuje się nimi na swojej głównej stronie.
    nie muszę chyba dodawać, że klient zaglądający na jego strone zapewne traktuje je jako jego poziom pracy i rzemiosła fotograficznego...
    zastrzegam od razu, że nie powoduje mną żadna chęć walki z konkurencją. nie moj cyrk.
    napisałem mu w dość luźnej formie, że na milion procent nie jest autorem tych zdjęć i że to "nie ładnie tak"
    odpisał mi przyznając się, że to nie są jego zdjęcia, jednocześnie grożac mi, że "mogę kiedyś dostać w zęby".
    miałem to zostawić, ale pomyslałem, że na bank tych fot nie kupił i dlatego proszę WAS o podpowiedź, czy znacie autora tych fotek.
    chętnie dowiem się, czy Autor wystawiał je na stocku i czy faktycznie je sprzedał.
    nie chodzi tu o jakąś krucjatę, ale koleś robi się dość opryskliwy i w ogóle nie fajnie jakoś.
    nie będę dawał linka do jego strony, bo nie chcę mu jej pozycjonować.
    pytanie więc:
    czy znacie Autora tych zdjęć? są naprawdę dobrze obrobione.
    może ktoś rozpoznaje ten styl obróbki, a może to Kogoś z Was.

    1.
    Ostatnio edytowane przez nonnatus ; 02-04-2013 o 11:13
    zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
    nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
    manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
    SB900 frotto cokin lowepro epson L800

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nonnatus Zobacz posta

    a tak w ogóle to sądzicie, że to częsta praktyka?
    Praktyka niestety coraz częstsza, czy etyczna? Hm, nie wiem, w takim zawodzie - gdzie efekt zależy stricte od merytoryki i poziomu wykonawcy, ja czułbym się oszukany / zawiedziony gdybym wybrał ofertę takiego fotografa.

    Kiedyś był już poruszany ten temat (przez credkę chyba) - zostało to (dość słusznie moim zdaniem) przyrównane do zdjęć w menu restauracji...

    Sprawa jest dość głęboka, dla mnie wygląda to tak:
    Jeśli gość prezentuje zdjęcia w dziale Portfolio - to ewidentnie naganne merytorycznie i IMO niedopuszczalne
    Jeśli zdjęcia są 'na stronie' - trzeba by to traktować jako 'zwykłą reklamę'... (niezbyt pocieszające, ale etycznie tutaj raczej nie ma się czego przyczepić)...

  4. #4

    Domyślnie

    Kradziejom mówimy kategoryczne NIE !!!
    Ja nie widzę różnicy pomiędzy akcją powyżej a wstawianiem zdjęć apartamentów, super pensjonatów na stronę pana Józka z Zielonego Dunajca (dyndajca) wynajmującego przyczepę i miejsca w stodole (oczywiście w cenie tych super apartamentów).
    Tępić, tępić i jeszcze raz tępić.


    Edyta: po przeczytaniu kolegi Roberta, uważam, ze każde zdjęcie na stronie fotografa klient traktuje jako portfolio (i tak być traktowane powinno) i to jest najzwyklejsze robienie klientów w balona. To nie jest sprzedawca długopisów, który wstawia sobie zdjęcie ze strony watermana, parkera itp. Tutaj powinna być czytelna informacja, że zdjęcia nie są autorstwa pana X i zostały umieszczone na witrynie w celach porównawczych poziomu i warsztatu fotografów.
    Ostatnio edytowane przez pgaik ; 02-04-2013 o 11:30
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Nr.2
    Nr.3
    edyta.
    Nr.1
    Ostatnio edytowane przez 6868 ; 02-04-2013 o 11:45

  7. #7

    Domyślnie

    Co i tak nie zmienia faktu, że raczej to nie w porządku.

    O ile oczywiście zostały kupione .... Eeeee walka z wiatrakami.
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgaik Zobacz posta
    Tutaj powinna być czytelna informacja, że zdjęcia nie są autorstwa pana X i zostały umieszczone na witrynie w celach porównawczych poziomu i warsztatu fotografów.
    Masz rację - zgadzam się w 100% ale...
    zauważ, że restauracje też nie informują, że zdjęcia w menu są 'poglądowe'...

  9. #9

    Domyślnie

    Fotografia jak i polityka, czasami maja cos wspolnego:
    "obiecanki, cacanki ..."

  10. #10

    Domyślnie

    te zdjęcia ma i na głównej stronie i w swoim porfolio.
    widziałem je kiedyś na gruponie. reklamuje się nimi.
    żadnym swoim, tylko tymi trzema fotami.

    edit: przepraszam. ma jeszcze trzy inne na głównej. 3 akty.
    więc nie tylko nimi.
    Ostatnio edytowane przez nonnatus ; 02-04-2013 o 11:58
    zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
    nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
    manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
    SB900 frotto cokin lowepro epson L800

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •