Close

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 108
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nonnatus Zobacz posta
    te zdjęcia ma i na głównej stronie i w swoim porfolio.
    widziałem je kiedyś na gruponie. reklamuje się nimi.
    żadnym swoim, tylko tymi trzema fotami.
    Swoja drogą... Ciekawe jak się czuje promując się innymi zdjęciami, jak sobie uświadomi, że jest tak beznadziejny, że żadnego jego zdjęcie nie nadaje się do reklamowania czegokolwiek, a zwłaszcza siebie? Tak jakby na portalu randkowym dał zdjęcie Beckhama, a nie swoje - i próbował coś "wyrwać". No po prostu żenujące...

  2. #12

  3. #13

    Domyślnie

    Robert, dobrze pamiętasz, poruszałam ten temat odnośnie galerii ślubnych, gdzie znajdowałam swoje (i nie tylko swoje) prace reklamujące innych fotografów. Większość nikoniarzy uznała, że wszystko jest ok i nie ma się nad czym rozczulać
    Dla mnie natomiast sprawa jest absolutnie niedopuszczalna etycznie, by fotograf (twórca zdjęć) reklamował swoją usługę cudzymi zdjęciami (nie widzę też sensu porównywania tego do jakiejkolwiek innej branży, np. restauracji). Po pierwsze powstają wątpliwości o sposób nabycia zdjęć (swego czasu był wylew kradzieży), po drugie, wystarczy poczytać na forach ślubnych komentarze par, które zostały w ten sam sposób oszukane - czyli zobaczyły profesjonalne zdjęcia na stronie, zatrudniły owego fotografa z cudzymi zdjęciami będąc w świętym przekonaniu, że podobną jakość dostaną, po czym otrzymały totalne koszmarki nie nadające się do pokazania rodzinie, szczególnie jeśli rodzina zapyta o koszt...

    Umówmy się - czym innym jest zakupienie zdjęcia (portret, ślub, itd.) na potrzeby np. zilustrowania artykułu, itp., a czym innym reklamowanie swojej fotografii cudzym nazwiskiem...

  4. #14

    Domyślnie

    Umieszczenie na stronie nie swoich zdjęć jest wprowadzaniem klienta w błąd. Zastanawiam się, czy wysłanie anonimowego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego do UOKiKu mogłoby wszcząć jakieś postępowanie prawne... Ew. odnośnie tego pierwszego zdjęcia, wysłanie informacji właścicielowi praw (może np. kupienie na stocku prawa do publikacji zdjęcia na stronie nie obejmuje takiego użytku?).
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  5. #15

    Domyślnie

    Dokładnie, jestem tego samego zdania, ubraem to w inne słowa, ale sens taki sam
    Najzwyczajniej w świecie żałosne i tyle.
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nonnatus Zobacz posta
    te zdjęcia ma i na głównej stronie i w swoim porfolio.
    widziałem je kiedyś na gruponie. reklamuje się nimi.
    żadnym swoim, tylko tymi trzema fotami.

    edit: przepraszam. ma jeszcze trzy inne na głównej. 3 akty.
    więc nie tylko nimi.
    Czy zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, chirurdzy plastyczni, stomatolodzy itp. reklamują się fotografiami własnych dokonań?
    Czy to etyczne? Nie szkoda Twojej energii na zajmowanie się tego typu sprawami? Zajmuj się tym na co masz realny wpływ.
    A może chciałeś się podzielić swoim wzburzeniem z innymi?

  7. #17

    Domyślnie

    Tak, lepiej milczeć i przechodzić obok. Bo nas to nie dotyczy. Myślę, że wskazując takie przykłady i napiętnując je mamy zdecydowanie realny wpływ na ich bytność w necie.
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgaik Zobacz posta
    Tak, lepiej milczeć i przechodzić obok. Bo nas to nie dotyczy. Myślę, że wskazując takie przykłady i napiętnując je mamy zdecydowanie realny wpływ na ich bytność w necie.
    Ty chyba nigdy nie odpowiadałeś swoim portfelem, za szkalowanie i pomawianie. Prawo nie zabrania reklamowania przez fotografów usług kupionymi zdjęciami.
    A nonnatus, zamiast opisywać co ten człowiek ma swoim portfolio, niech zapoda gdzie ów "facio" wprowadza w błąd poprzez umieszczenie w swoim portfolio cudzych zdjęć (może być na PW). Sam ocenię. Nie potrzebuje zapewnień autora wątku, że tak jest w istocie.

  9. #19

    Domyślnie

    Odpowiadałem swoim portfelem za podprowadzenie sobie moich zdjęć, wystarczy.

    Może i prawo nie zabrania, pozostaje sprawa moralnego podejścia.
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  10. #20

    Domyślnie

    Jak to "prawo nie zabrania"? Przecież mając w portfolio na stronie nie swoje zdjęcia to tak jakby się pod nimi podpisywał jako autor, a to już jest niezgodne z prawem (Prawa autorskie osobiste są niezbywalne).

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •