Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie wykorzystanie mojego zdjęcia

    Mam nadzieje, że wybrałam odpowiedni dział do tego typu postów.

    Zacznę od tego, że jestem amatorem. Fotografuje dla siebie i wiem, że moim zdjęciom bardzo dużo brakuje, ale ciągle się uczę. Posiadam bloga Julenka.pl i tam zamieszczam swoje zdjęcia i postrzeżenia na temat fotografii.

    Dzisiaj podczas małej analizy dostrzegłam, że pewnie sklep internetowy wykorzystał moje zdjęcie na swojej stronie. Z jednej strony jest to dla mnie dość radosna informacja, ponieważ komuś spodobało się moje zdjęcie na tyle, że zechciał je umieścić na swojej stronie. Dla mnie to bardzo dużo znaczy. Jednak uważam, że to trochę nie fair. Nie znam się na tym, chociaż to zdjęcie nie jest warte zachodu, nie jest najlepsze. Może mi ktoś podpowie, co mogę robić w takich sytuacjach w przyszłości?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli to sklep internetowy to napisałbym do nich, że w związku z komercyjnym wykorzystaniem Twojego zdjęcia. Jesteś zmuszona wysłać im umowę określającą warunki wykorzystania i związany z tym cennik. Dodałbym informację, że kwota zostanie powiększona o niewielkie odszkodowanie (np. 1000zł) za okres bezpodstawnego wykorzystania. Na koniec dopisałbym, że to wszystko w trosce o zgodność z literą prawa - musisz odprowadzić stosowny podatek do US związany z komercyjnym wykorzystaniem lub sprzedażą praw do wykorzystania zdjęcia
    Pamiętaj aby zrobić sobie gdzieś kopię strony z tym zdjęciem - pewnie szybko zniknie z ich www.
    Nawet jeśli zdjęcie jest kiepskie a ktoś na nim zarabia to dlaczego Ty jako autor masz ponosić z tego powodu stratę/szkodę???
    Ostatnio edytowane przez trixiglk ; 02-04-2013 o 11:24 Powód: literówka

  3. #3

    Domyślnie

    arye poszukaj dobrze, na forum i to nie tak dawno były dyskusje w tym temacie

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki za rady a czy kwota jest jakoś odgórnie ustalana, czy autor zdjęcia sam ją sobie ustala?

    Sorki strebor nie znalazłam, dlatego napisałam. Ale poszukam dokładniej.

  5. #5

    Domyślnie

    arye napisz jak to się wszystko zakończyło.
    Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    arye - napisz koniecznie jak się skończyło. Na pewno na forum jest ktoś kto w razie potrzeby będzie mógł okrasić to ładną gadką prawniczą, rzucić paragrafami - to zawsze daje 100 do skuteczności

  7. #7

    Domyślnie

    Arye poszukaj bo było chyba kilka tematów, w większości było odwoływanie się do cennika ZPAF, ale było też wyjaśniane że jeśli nie zarabiasz na zdjęciach nie bardzo masz szanse coś ugrać

  8. #8

    Domyślnie

    Jestem ciekawa czy zakończyło się w trybie ekspresowym usunięciem zdjęcia ze strony czy propozycją jakiejś ugody? Daj znać koniecznie! Powodzenia

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •