Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie Zamienniki filtrów typu Cokin P

    Witam, chciałem się dowiedzieć jakie macie doświadczenie z zamiennikami do systemu Cokin P. Miałem w ręce holder oryginalny i "zamiennik" i moim zdaniem różnica w cenie nie odzwierciedla różnicy w jakości - przynajmniej dla totalnego amatora jakim jestem. Zastanawia mnie jak się ma cena zamienników samych filtrów - szkiełek. Wiem jaka potrafi być różnica między polarem B+W a zwykłą taniochą z allegro, jednak na moje potrzeby i możliwości finansowe filtr przeciętny(nie najtańszy) zupełnie wystarczył. Planuję zakupić jedynie szare połówki(ND4 i ND i szarą pełną(ND. Teraz pytanie do Was bardziej doświadczonych użytkowników - czy czterokrotna różnica w cenie za szkiełko jest jak dla moich potrzeb jakoś uzasadniona ekonomicznie?

    No i mam jeszcze jedno pytanie - pierścień, holder - ok ale czy ktoś z was używa zaślepki, lub osłony przeciwsłonecznej i czy ona nie przeszkadza w manewrowaniu filtrami połówkowymi w górę i w dół?

  2. #2

    Domyślnie

    Było wiele razy.
    Szukaj -> "cokin"
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    dzięki naprawdę za wyczerpującą odpowiedź... przeczytałem wszystko co było i to nie tylko na tym forum, ale jak widzę niektórzy żyją po to by nabijać posty i kierować do szukajki. no trudno. dzięki za "pomoc"

  4. #4

    Domyślnie

    To naucz się czytać, a nie składać literki.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=224079
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 01-04-2013 o 20:38
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    żenująco wysoki poziom kultury... Pozdrawiam

    edit:
    temat "wyczerpany" proszę moda o zamknięcie
    Ostatnio edytowane przez puszosław ; 01-04-2013 o 21:47

  6. #6

    Domyślnie

    Zależy jeszcze o jaką czterokrotną różnicę chodzi, tzn. czy jest to różnica między 20zł a 80zł, czy też między 120 a 500zł Jeżeli odpowiada Ci zdjęcie wykonane z użyciem danego filtra to w zasadzie problem nie istnieje. Mam kilka połówek "Hitech 85" za 80zł/sztuka. Egzemplarz o ND8 dodaje trochę fioletu. Cokin ND4 też zostawiał mi taki zafarb. Być może dla kogoś nie jest to problem, ale akurat mi to przeszkadza i chyba kupię Lee. Nie wspominam o czyszczeniu filtrów.
    Ostatnio edytowane przez skot ; 03-04-2013 o 10:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •