Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 141
  1. #1

    Domyślnie Contax G2 - z czym to się je?

    Jestem przekonany, że ktoś z Was (pewnie niejedna osoba) używał wspomnianego Contaxa. Mam pytanko - dlaczego wciąż go używa lub przestał używać? Jak wygląda codzienna współpraca z tym wynalazkiem? Ile zdjęcia widać w ramce? Czy widać w ogóle na co aparat ustawia ostrość? Generalnie dyskretnie i uprzejmie proszę o jakąś recenzję użytkownika, co sprzętu używał - wady, zalety, łatwość obsługi (w szczególności praca autofocusa - celność, szybkość i userfriendly'ość - czy wiadomo, co na zdjęciu będzie ostre, czy aparat wybiera sobie sam, a efekt można obejrzeć po wywołaniu filmu). Co do szkieł, w palecie jest doskonały 45/2 + różne dodatki w obie strony (szerzej, węziej), a poza tym, robił je Zeiss pod Contaxa, także w tej kwestii lipy na pewno nie ma. Interesuje mnie natomiast faktyczna wygoda użytkowania i w tej wygodzie plusy / minusy w stosunku do małych manualnych lustrzanek. Z góry dzięki za odpowiedzi, czas, start!

    Edyta pyta się jeszcze o usterkowość i serwisowalność tego sprzętu, gdyż z Contaxami to mam takie doświadczenie, że za gruby hajs kupiłem swego czasu RTSa 3, przyszedł z Honkkongu z jakąś usterką w elektronice i co się nie pytałem o jego naprawę, to jeden z drugim specem rozkładali ręce, a sam RTS ostatecznie wylądował z powrotem w Honkkongu=)
    Ostatnio edytowane przez Franek_ ; 30-03-2013 o 15:37

  2. #2
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    Jest to najlepszy aparat z AF - teraz wzorowany jest na nim x-pro1. Szkła wybitne nawet najsłabszy 35 w porównaniu z innymi jest lepszy. Szybki AF - widzisz w wizjerze tyle ile będzie na zdjęciu - automatyczna paralaksa. Szybki i bardzo dobrze wygląda. Budowa z najlepszych materiałów. Jedyny minus to mały wizjer ale można się przyzwyczaić.

  3. #3

    Domyślnie

    A masz go jeszcze? Jeśli nie - czemu sprzedałeś? Jak wygląda ustawianie ostrości? Nakładanie dwóch obrazków (jak w starych ruskich dalmierzach - tylko z takimi miałem do czynienia)? I jak wygląda usterkowość tego sprzętu i ew. serwis?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja uzytkuje G2 od nieco ponad 5 lat. Napisze pozniej moze nieco wiecej, generalnie aparat ma 3 minusy: wizjer, wizjer, wizjer pozniej same plusy
    Canon

  5. #5

    Domyślnie

    silnik ciut głośny, poza tym plusy plusy, przesiadłem się z niego, na lejke m6 i czasem się skrobię po głowie czy dobrze zrobiłem
    szkła bardzo dobre. świetny pomiar światła.
    no wizjer mógłby być lepszy i af czasem nie trafia, ale żebym tak lajka trafiał

  6. #6

    Domyślnie

    A jak tam działa ten AF - widać, na co się ostrzy? W jaki sposób wybiera się obiekt, na który aparat ustawia ostrość?

  7. #7
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    napiszę tylko ze jak znajdę w dobrej cenie to kupię sobie znowu , a co - naprawde dobry kawał sprzętu ... dlaczego sprzedałem ??? bo osioł jestem kupiłem Zeiss Ikona

  8. #8

    Domyślnie

    Mogę napisać jak jest w G1 ale pewnie tak samo jest w G2. Nie widać na co ostrzy, w wizjerze podaje Ci odległość obiektu na który złapał ostrość oraz automatycznie ustala ramkę tzn dopasowuje jej wielkość. Ostrość łapie środkowym polem.

  9. #9

    Domyślnie

    Czyli jest jakieśtam pole w wizjerze (a wizjer rozpoznaje obiektyw i automatycznie dobiera ramkę do ogniskowej), tym polem się celuje, aparat ustawia ostrość na to, co w polu się znajduje i daje informację w wizjerze o odległości do obiektu, na który ustawiona jest ostrość?

  10. #10

    Domyślnie

    Generalnie tak, tyle, że ramkę dobiera nie tyle do obiektywu i jego ogniskowej, ale do odległości obiektu na ktorym łapie ostrość. To są jakieś lamelki które zmniejszają/zwiększają pole wizjera. Rano mogą coś spróbować nakręcić jak to działa.

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •