Close

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 141
  1. #131

    Domyślnie

    Podpowiem Ci nawet nazwę tego wynalazku, GK-R2.

  2. #132

    Domyślnie

    Kupilem drugie body. Czorne. W dobrej cenie, bo nie dziala czytaczka kodow DX i trzeba recznie czulosc ustawiac. Jedno więc bedzie robic za backup i bank czesci zapasowych jak się cos zepsuje (a znajac moje szczescie zepsuje się cos na pewno). Przyszedl tez 21mm. Kurde, szeroki kat. Dodatkowy wizjer fajny, ale szkoda, ze nie ma wyswietlacza.

  3. #133

    Domyślnie

    czym G1 różni się od następcy ? poza lepszym af,
    wujek google nie dał mi wyczerpującej odpowiedzi

  4. #134

    Domyślnie

    Do g1 nie podłączysz niektórych szkieł (35mm i chyba 21mm). W AF jest duża różnica.
    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  5. #135

    Domyślnie

    Z roznic kompletnie nieistotnych:
    W G2 masz dwa systemy AF, w G1 tylko jeden (nie ma podczerwieni, ktora przydaje się jednak tylko w ekstremalnie ciemnych miejscach, tak na granicy zrobienia nieporuszonego zdjecia na ISO 3200 i to w dosc nieduzej odleglosci - podczerwien nie ostrzy chyba na nieskonczonosc). Do tego, te z G2 ponoc lepsze (celniejsze i szybsze). W G2 masz 1/6000 (w G1 1/2000 co i tak w zupelnosci wystarcza, a poza tym aparat nieco przeswietla zdjecia, więc i tak wydluzasz czas albo robisz korekte o 2/3 EV). W G2 masz lepsza synchronizacje flasha (ktorego nie uzywam i nawet nie mam, a tak w ogole, to nawet nie wiem czym tak dokladnie synchronizacja flasha jest). G2 ponoc jest cichszy. G2 jest nieco wiekszy, przez co stabilniejszy.

    Z roznic troche istotnych:
    Do G2 podepniesz wiecej obiektywow (G1 nie ogarnia 21mm, 35mm i zooma). 35mm i tak bym sobie darowal, bo jest 45 i swietne 28. Ale 21mm wart jest grzechu (choc drogi, a do G1 trzeba go przerabiac). Zoom bym i tak olal. G1 nie jest szczesliwe wspolpracujac z 90mm.

    Roznice istotne sa dwie:
    G2 ma sporo wiekszy i wyrazniejszy wizjer (ktory i tak nie jest za super). G2 ma dodatkowy guzik AFL, ktorego G1 nie ma. I tak, jak w lustrzankach nigdy z niego nie korzystalem, tak w G2 wciskam go najczesciej ze wszystkich. Jest mega wygodny, w szczegolnosci jak się wezmie pod uwage charakter pracy guzika od migawki.


    Osobiscie bralbym G2. Z trzech powodow. Dwa wyliczylem wyzej (wizjer i AFL), trzecim jest to, ze skoro oba aparaty nie kosztuja majatku, sa w porownywalnych cenach / stanie / osiagalnosci, to warto wziac nowszy model i tyle.

    Edyta mowi, ze jest jeszcze czwarty powod - ten system kupuje się praktycznie wylacznie dla autofocusa (bo choc szkla sa super, to dla samych szkiel lepiej chyba kupić cos z bagnetem M). A ze skoro G2 autofocus ma lepszy od G1, to i powod zeby go kupić jest lepszy=)
    Ostatnio edytowane przez Franek_ ; 29-06-2013 o 21:21

  6. #136
    Brindix
    Gość

    Domyślnie

    Contax G2 popularny całkiem dobry aparat z autofocusem i szybkością strzelania fotek 16 na 1/6000 sec. ISO Range - Automatic Setting ISO 25 - 5000 ISO Range - Manual Setting ISO 6 - 6400. Jak dla mnie całkiem, całkiem. W sumie zależy od twoich wymagań i co będzie twoim celem

  7. #137

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brindix Zobacz posta
    Contax G2 popularny całkiem dobry aparat z autofocusem i szybkością strzelania fotek 16 na 1/6000 sec. ISO Range - Automatic Setting ISO 25 - 5000 ISO Range - Manual Setting ISO 6 - 6400. Jak dla mnie całkiem, całkiem. W sumie zależy od twoich wymagań i co będzie twoim celem
    1/4000 to maks na G2, chyba ze mam jakas podróbe

  8. #138

    Domyślnie

    W M jest 1/4000 s, ale w A jest 1/6000 s.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    W M jest 1/4000 s, ale w A jest 1/6000 s.
    ale opcja, tyle wygrac!

  10. #140
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    G1 wystarczy mieć z zielona naklejką w komorze filmu i działają obiektywy

    wizjer chyba jest ten sam - miałem dwa G1 i jednego G2 - różnica jest tylko z tego co pamiętam w czasach i w AF który w G2 ma podczerwień

    G1 jest mniejsza ale przez to fajna ...

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •