Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcia pojazdów - ile wziąć?

    Mam prośbę o pomoc związaną z zapytaniem ofertowym które otrzymałem.
    Producent dość duży jak na PL, chciałby zakupić ok 10-15 szt. zdjęć pojazdów które produkuje. Chodzi o przekazanie całości praw do zdjęć.
    Poradzcie z jakiego poziomu wystartować do negocjacji? Wiadomo, że stawki weselne, czy za drobnicę to nie będą, ale chodzi, żeby nie przesadzić i nie psuć rynku.
    pozdrawiam Michał
    moje pstryki lotnicze:
    www.air.art.pl www.fotoaktywni.art.pl www.spfl.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Jak zwykle ciężkie pytanie... no myślę, że z 50 zł powinieneś wziąć...



    <żart>

    Tak na serio, najpierw wziąłbym kilka zdjęć i pokazał klientowi, jakie robisz fotki pojazdów (latających) i co może mieć.
    Później wyszedłbym od 1500-1200 zł za 15 ładnie zrobionych zdjęć, ewentualnie dał stówkę rabatu I nie targowałbym się, tylko dał do zrozumienia, że klient kupuje jakość a nie byle co.

    Tyle bym zrobił JA. TY - jak chcesz
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 30-03-2013 o 02:30 Powód: "wyszedł bym"

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fan911 Zobacz posta
    1500-1200 zł za 15 ładnie zrobionych zdjęć, ewentualnie dał stówkę rabatu /.../ klient kupuje jakość a nie byle co.
    80 do 100 zł za wysokiej jakości zdjęcie z obróbką i wszystkimi prawami? Się porobiło...

    Cytat Zamieszczone przez nurkiewicz Zobacz posta
    Producent dość duży jak na PL, chciałby zakupić ok 10-15 szt. zdjęć pojazdów które produkuje. Chodzi o przekazanie całości praw do zdjęć.
    Poradzcie z jakiego poziomu wystartować do negocjacji?
    Już nie mogę edytować, a przecież nie odpowiedziałem na pytanie.

    Piszesz, że to duża firma. Można więc przypuszczać, że wykorzystanie zdjęć obejmować będzie www, foldery, materiały prasowe, reklamy itd. Nie wiem, co to za pojazdy i jakiego rodzaju zdjęcia będą robione. Pstryki stojących pojazdów na hali, czy zaaranżowane plany w plenerach/studio? Jeden dzień na wszystko, czy 1-3 pojazdy dziennie z ryzykiem pogodowym? Jaki zakres obróbki - krzywe i kontrast, czy pełen postproces z tworzeniem kolaży lub zmiana tła?
    Jak widzisz, jest bardzo wiele czynników (a wymieniłem tylko kilka), które wpływają na wycenę.

    Kwota rzędu 80-100 zł za zdjęcie tylko w przypadku pstrykania na miejscu i podstawowej obróbki.

    Ja staram się przygotować różne scenariusze współpracy i podczas rozmowy (praktycznie nie wyceniam via e-mail) wypytać, jaki jest budżet i oczekiwania. Dopiero wtedy można ustalać cenę i zakres prac.

    Powodzenia i daj znać, czy coś z tego wyszło.
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 30-03-2013 o 02:28 Powód: łączenie postów
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  4. #4

    Domyślnie

    Trzy lata temu, duża firma notowana na giełdzie za cztery (4) fotografie ogólne zakładu zapłaciła 10.000 zł. (tak, tak w Polsce, osobiście znam fotografa).
    Nie wiem w jakich warunkach przyjdzie Panu fotografować, ale tą pracę wyceniłbym na co najmniej 4000 zł. /plus wynajęcie odpowiedniego studia - chyba, że to żurawie dźwigowe albo kombajny/.

    To wszystko.
    Panerai vel Eliot Capone

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    Trzy lata temu, duża firma notowana na giełdzie za cztery (4) fotografie ogólne zakładu zapłaciła 10.000 zł. (tak, tak w Polsce, osobiście znam fotografa).
    Czasy się zmieniają. Żeby nie powoływać się na kolegów, z własnych przykładów - ok.10 lat temu 5 pudełek leków przeciwbólowych (packshoty, na szarym tle z prostowaniem perspektywy, slajd 6x9) 4700,- 5 lat temu kilkanaście zdjęć pomieszczeń pomalowanych farbą zamawiającego producenta (PhaseOne na Sinarze, koszt wypożyczenia pokrywał klient) - 37000,-
    To se ne vrati...
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Czasy się zmieniają. Żeby nie powoływać się na kolegów, z własnych przykładów - ok.10 lat temu 5 pudełek leków przeciwbólowych (packshoty, na szarym tle z prostowaniem perspektywy, slajd 6x9) 4700,- 5 lat temu kilkanaście zdjęć pomieszczeń pomalowanych farbą zamawiającego producenta (PhaseOne na Sinarze, koszt wypożyczenia pokrywał klient) - 37000,-
    To se ne vrati...
    Bądź dobrej myśli drogi !AGresCie - czasy nie mogą wiecznie zmieniać się na gorsze

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Owszem. Jednak jakoś trudno mi sobie wyobrazić renesans profesjonalnej fotografii na minioną skalę.
    Ona oczywiście nadal istnieje, ale jej procentowy udział w rynku skurczył się do wstydliwych rozmiarów.

    P.S. Oczywiście odpowiadałem Marcinowi.
    P.S.2 - o kurcze, przecież fafniak to też Marcin
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fan911 Zobacz posta
    Jak zwykle ciężkie pytanie... no myślę, że z 50 zł powinieneś wziąć...



    <żart>

    Tak na serio, najpierw wziąłbym kilka zdjęć i pokazał klientowi, jakie robisz fotki pojazdów (latających) i co może mieć.
    Później wyszedłbym od 1500-1200 zł za 15 ładnie zrobionych zdjęć, ewentualnie dał stówkę rabatu I nie targowałbym się, tylko dał do zrozumienia, że klient kupuje jakość a nie byle co.

    Tyle bym zrobił JA. TY - jak chcesz
    Miales kiedys doczynienia ze sprzedaza zdjec reklamowych? W dodatku z przekazaniem calosci praw?
    Proponowalbym nie wypowiadac sie w tematch, w ktorych ktos nie ma zielonego pojecia


    co do sedna, to tak jak napisal !AGrest wszystko zalezy jakie prawa, i jakie zdjecia, jakie koszty sesji i czy postprodukcja jest po stronie fotografa
    z moich doswiadczen od 500 do 2000 za jedno zdjecie
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 30-03-2013 o 02:30 Powód: "wyszedł bym"

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    Miales kiedys doczynienia ze sprzedaza zdjec reklamowych? W dodatku z przekazaniem calosci praw?
    Proponowalbym nie wypowiadac sie w tematch, w ktorych ktos nie ma zielonego pojecia


    co do sedna, to tak jak napisal !AGrest wszystko zalezy jakie prawa, i jakie zdjecia, jakie koszty sesji i czy postprodukcja jest po stronie fotografa
    z moich doswiadczen od 500 do 2000 za jedno zdjecie
    Nie chciałem zostać wyśmiany więc zluzowałem kwotę ale myślałem tak samo ... 500 zł za zdjęcie.
    Panerai vel Eliot Capone

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •