Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    heh - to że ludzie tak postrzegają to jakoś jetem w stanie sobie wytłumaczyć
    ale że ty na forum fotograficznym piszesz :
    ...
    To jest to żałosne...

    a przypomnę że :
    ...
    co nie jest prostą fotografią ...
    Ja Autorowi życzę jak najlepiej I wszystkim dobrym fotografom z tego forum, a często zagladam w galerie i mi szczęka opada jak widzę niektóre prace... ALE, wracając do tematu, znając trochę rynek, może nie do końca fotografii, ale reklamowo-marketingowy i niestety "normalne stawki" za "dobrą robotę" nie są już tak częste.

    Zmienia się nieco świadomość ludzi, firmy chcą przyoszczędzić, dlatego "grają głupa", itd...

    Moim zdaniem skromnym skończy się tak, że jak Autor wystartuje z ceną 5000 + za 10 zdjęć to poszukają kogoś, kto im to "opitoli" za tysiaka. Jest tylko pytanie, czy lepiej zarobić tysiaka czy 1500 w jeden dzień, czy lepiej odpuścić, nie bawić się w to i mieć święty spokój

    A jak weźmie więcej i się zgodzą, zapłacą - to osobiście pogratuluję dobrego deal'u i się "zamknę"

    Ale potwarzam - to tylko mój bardzo prywatny punkt widzenia. Sam bym sobie życzył większych stawek, ale trzeba jakoś funkcjonować patrząc na konkurencję, która jest różna.

    Życzę wszystkiego dobrego i wesołych świąt.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fan911 Zobacz posta
    Ja Autorowi życzę jak najlepiej I wszystkim dobrym fotografom z tego forum, a często zagladam w galerie i mi szczęka opada jak widzę niektóre prace... ALE, wracając do tematu, znając trochę rynek, może nie do końca fotografii, ale reklamowo-marketingowy i niestety "normalne stawki" za "dobrą robotę" nie są już tak częste.

    Zmienia się nieco świadomość ludzi, firmy chcą przyoszczędzić, dlatego "grają głupa", itd...

    Moim zdaniem skromnym skończy się tak, że jak Autor wystartuje z ceną 5000 + za 10 zdjęć to poszukają kogoś, kto im to "opitoli" za tysiaka. Jest tylko pytanie, czy lepiej zarobić tysiaka czy 1500 w jeden dzień, czy lepiej odpuścić, nie bawić się w to i mieć święty spokój

    A jak weźmie więcej i się zgodzą, zapłacą - to osobiście pogratuluję dobrego deal'u i się "zamknę"

    Ale potwarzam - to tylko mój bardzo prywatny punkt widzenia. Sam bym sobie życzył większych stawek, ale trzeba jakoś funkcjonować patrząc na konkurencję, która jest różna.

    Życzę wszystkiego dobrego i wesołych świąt.
    O i to rozumiem
    Sam miałem przypadek gdy gościu opitoli ł zdjęcia dla znanego developera z 2 tysie - zdjęcia wyglądały jakby zrenderował je w komputerze
    A ja głupi dałem im 2 wyceny na zdjęcia folderowe poświecone, z mebalmi itp....

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fan911 Zobacz posta
    Moim zdaniem skromnym skończy się tak, że jak Autor wystartuje z ceną 5000 + za 10 zdjęć to poszukają kogoś, kto im to "opitoli" za tysiaka. Jest tylko pytanie, czy lepiej zarobić tysiaka czy 1500 w jeden dzień, czy lepiej odpuścić, nie bawić się w to i mieć święty spokój
    I przy następnym zleceniu będzie 1000, później za 700 i ani się obejrzy jak będzie klepał fotki po 50 zł
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #24

    Domyślnie

    fan911 z Twoich postow wnioskuje ze jednak nie miales doczynienia z fotografia reklamowa, a odniesienia do zdjec slubnych to nie wiem czy sie smiac czy plakac?
    w wypowiedzi pytajacego zaznaczylem kluczowe rzeczy


    Cytat Zamieszczone przez nurkiewicz Zobacz posta
    Producent dość duży jak na PL, chciałby zakupić ok 10-15 szt. zdjęć pojazdów które produkuje. Chodzi o przekazanie całości praw do zdjęć.
    Poradzcie z jakiego poziomu wystartować do negocjacji? Wiadomo, że stawki weselne, czy za drobnicę to nie będą, ale chodzi, żeby nie przesadzić i nie psuć rynku.
    stawki o ktorych pisalem, to stawki z zeszlego roku, za zdjecia na strone i do folderu (tylko takie prawa)

    borat1979 100% racji

  5. #25

    Domyślnie

    OK. Ja już powiedziałem co miałem do powiedzenia...

    Rozumiem, że wszyscy macie takie zlecenia za 500 zł za zdjęcie, skoro tak piszecie A odniesienie do "ślubnych" jest takie właśnie amatorskie, tak jak amatorskie przeważnie jest podejście ludzi, którzy chcą właśnie kilka fotek dla swojej firmy.

    Może po prostu nie trafiałem do tej pory na odpowiednich zleceniodawców, albo znam tą "gorszą" część rynku

  6. #26

    Domyślnie

    Nie ma reguły
    Duży producent oświetlenia.
    Współpraca z chyba 10 krajami...
    Problem powstał o 7 tysięcy. ONI stanęli na bodaj 5 ja zostałem na tych 12. ..czy ktoś to zrobił - nie mam pojecia.
    Zejście z budżetu oznaczałoby ze albo musiałby robić sam albo za stawkę nieakceptowalna

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Nie ma reguły
    Duży producent oświetlenia.
    Współpraca z chyba 10 krajami...
    Problem powstał o 7 tysięcy. ONI stanęli na bodaj 5 ja zostałem na tych 12. ..czy ktoś to zrobił - nie mam pojecia.
    Zejście z budżetu oznaczałoby ze albo musiałby robić sam albo za stawkę nieakceptowalna
    tak to jest, czasem mozna zejsc pare zlotych z ceny, czasami nie ma takiej mozliwosci, a czasem od razu widac ze nawet nie ma co przygotowywac wyceny...

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    a czasem od razu widac ze nawet nie ma co przygotowywac wyceny...
    Np jak Ci producent meblowy sprzedający meble w połowie kraju i za granicą mówi że chciałby zdjęcia mebli, które potem grafik włoży w render pokoju (nie zrobi renderu mebla tylko zdjęcie mebla wstawi w pokój wykonany komputerowo, a więc zdjęcie musi trzymać fason) a budżet rzuca 200-300zł za całość (ok 10 zdjęć) a zapytany z ciekawości o to ile będzie go kosztował każdy render to mówi że kilka stówek sztuka.... i gadaj tu z takim :P

    Nie ma reguły. Jedni oszczędzają, inni nie, niestety nawet w dużych firmach tak jest.
    ;]

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie

    Who Pays Photographers?
    Pewnie nie wnosi to dużo do toczącej sie dyskusji, ale tak przy okazji, w sensie info

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •