Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie rozterki: body czy monitor

    Posiadam d700 i zamierzałem kupić drugie d700 aby mieć komfort pracy w fotografii okolicznościowej. Pracuje głównie na stałkach. Ostatnio jednak miałem okazję oglądać u kumpla monitor eizo jakiś średni model sprzed 2 lat ale komfort obróbki w porównaniu do mojego starego LCDka nieporównywalny. Pomyślałem ,że może zamiast drugiego d700 jednak używane d300s i porządny Eizo typu sx2262W , a może nawet sx2462.
    Problem w tym, że posiadałem rok temu d300+d700 i sprzedałem bo różnica obrazka dość znacząca i ciągły dylemat które szkło na które body. Przy takim zestawieniu 80% zdjęć to d700, a d300 pełniło raczej role zapasu. Pewnie z d300s będzie podobnie bo to przecież ta sama matryca (ISO do 1600max itp). Mając dwa d700 można bez stresu pracować. hmmm

    Jednak to , że zacząłem się zastanawiać nad monitorem (i ewentualną rezygnacją z d700) to sporo niższa cena wysokiej klasy Eizo np sx2262 czy 2462w to dużo mniej niż jeszcze kilka m-cy temu. Jak można znaleźć na forach nikt chyba nie żałuje zakupu monitora tej klasy. Co prawda w tej sytuacji mój budżet trochę się nadwyręży ale podobno to ostatni rok produkcji serii sx , a później to pewnie duża przepaść cenowa.
    Sezonu już za m-c więc trzeba się pospieszyć z decyzją.

    Na tą chwilę jestem bliżej używanej 700setki ale może ktoś miał podobny dylemat i podpowie koledze
    tylko NIKON

  2. #2

    Domyślnie

    jak masz ograniczony budżet to poszukaj może używanego eizo, ja mam takie, eizo s2231w i jestem zadowolony, te wymienione przez Ciebie są zapewne lepsze, ale kosztują parę razy więcej

    a nie ma się co oszukiwać, kotlety to nie jest branża w której wierność koloru itp ma kluczowe znaczenie, ludzie i tak to potem wołają w rossmanie albo oglądaja na tv manta

    taki s2231w jest przyzwoity, a nie zrujnuje twojej kieszeni

  3. #3

    Domyślnie

    raczej kupna używanego monitora nie brałem pod uwagę. jednak z tym rossmanem to pewnie masz rację. bardziej chodzi o komfort i kupić raz a dobrze.
    dzięki za podpowiedź i pewnie zrobię rozeznanie w używanych monitorach jak wybór padnie na monitor.
    tylko NIKON

  4. #4
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki Art Erie - ciekawa propozycja
    czyli co, opcja monitor + d300s będzie rozsądniejsza Waszym zdaniem...
    tylko NIKON

  6. #6

    Domyślnie

    Wiesz 2 body w moim mniemaniu jest po to jak body główne sie "zesra" lub jak wpadnie do flaczków wtedy wyciągasz gorsze body żeby dokończyć reportaż, a monitor to już naprawdę fajna sprawa, sam jak oglądałem zdjęcia z jednego z wesel które robiłem (sam dla siebie) i oglądając na różnych monitorach telewizorach itp i wszędzie inne kolory to mnie szlag trafiał i powiedział kolejny zakup to porządny monitor choćby używany.
    D610; T24-70 2.8; NISSIN-Di866 MKII x 2;

  7. #7

    Domyślnie rozterki...

    Co to w ogóle za dylemat !?
    Robisz to zarobkowo, więc powinieneś mieć takie narzędzia, aby nie zawieść klientów.
    Po co Ci dobry monitor ? Skoro ustaliłeś , że Twoi klienci nie widzą różnicy w poprawnej (np. kolorystycznie, tonalnie) obróbce , to Ty też nie musisz !

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artuss811 Zobacz posta
    Wiesz 2 body w moim mniemaniu jest po to jak body główne sie "zesra" lub jak wpadnie do flaczków wtedy wyciągasz gorsze body żeby dokończyć reportaż, a monitor to już naprawdę fajna sprawa, sam jak oglądałem zdjęcia z jednego z wesel które robiłem (sam dla siebie) i oglądając na różnych monitorach telewizorach itp i wszędzie inne kolory to mnie szlag trafiał i powiedział kolejny zakup to porządny monitor choćby używany.
    Gorzej jeśli wpadnie do flaczków na początku imprezy

    "Co to w ogóle za dylemat !?
    Robisz to zarobkowo, więc powinieneś mieć takie narzędzia, aby nie zawieść klientów.
    Po co Ci dobry monitor ? Skoro ustaliłeś , że Twoi klienci nie widzą różnicy w poprawnej (np. kolorystycznie, tonalnie) obróbce , to Ty też nie musisz !"

    Tak jak pisałem wyżej , że skłaniam sie ku drugiemu dobremu body pewniejszej i wygodniejszej pracy. Jednak po rozmowie z gościem o monitorach zacząłem się zastanawiać i chciałem poznać, czy warto się pochylić i rozważyć wymianę monitora celem polepszenia warunków obróbki, a zapas będzie tylko gorszej wersji.

    Jednak Twoja stanowcza opinia pokrywa się z moją i potwierdza, że nie ma co kombinować z monitorem , który wytrzymał 3 lata to wytrzyma kolejny sezon, a wygoda pracy i odpowiedzialność wobec klienta to priorytet.
    dzięki koledzy za opinie
    tylko NIKON

  9. #9
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Denwer77 Zobacz posta
    dzięki Art Erie - ciekawa propozycja
    czyli co, opcja monitor + d300s będzie rozsądniejsza Waszym zdaniem...
    Nie wiem, czy lepiej kupić porządny monitor, czy drugie FF; pewnie potrzebujesz jedego i drugiego ( nie robię ślubów, ale wiem jakie są priorytety w tym fachu).
    Sam mam 2x DX, a FF ciągle pozostaje w planach; monitor mnie bardzo irytował bo pracowałem na jakimś starym biurowym NEC i często artefakty na zdjęciach były dostrzegalne dopiero na wydruku (Epson P50).
    Zbierałem na NEC PA271 i tuż przed jego zakupem znalazłem EIZO CG241W ( stan identyczny jak ten, który linkowałem, ale jeszcze taniej ).
    Po podłączeniu i kalibracji CG okazało się, że wydruki z P50 są takie, jakby to ujać...
    Na szczęście za kasę odłożoną na PA271 wystarczyło na CG2471W na gwarancji i nową drukarkę Epson R2880
    Teraz pewnie będę zbierał na FF, ale wcześniej muszę dokupić brakujące N24-70; puszka jeszcze poczeka, na szczęście ceny lecą w dół.

  10. #10

    Domyślnie

    Zgadza się , potrzebuje i dobre body i dobry monitor i jeszcze kilku dobrych rzeczy. Można tak wymieniać bo jak sam wiesz można inwestować i końca nie widać. Trzeba się na coś zdecydować, a reszta musi poczekać. Ten monitor , który podałeś jest w dobrej cenie porównując z nówkami ale chyba wolę zainwestować w dwa równorzędne body. Gdyby nie fakt , że pracowałem już na zestawie d300 + d700 i różnica w obrazku była spora to pewnie opcja monitor i d300s byłaby bliższa realizacji.
    Jeśli będą chętni na zdjęcia w 2014r to i na porządny monitorek przyjdzie czas
    tylko NIKON

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •