Close

Strona 541 z 607 PierwszyPierwszy ... 41441491531539540541542543551591 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 401 do 5 410 z 6065
  1. #5401

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dionizy2000 Zobacz posta
    Może mało precyzyjnie się wyraziłem. Oba komputery widzą D7100 ale nie pokazuje się folder aparatu z opcjami zgrywania. W obu przypadkach Win7 64bit.
    Tak jak pisałem - instrukcja jasno taki problem opisuje -> "Nie można przesłać zdjęć do komputera: system operacyjny niezgodny z aparatem lub oprogramowaniem do przesyłania zdjęć. Użyj czytnika kart do skopiowania zdjęć do komputera (str. 202)". To chyba jasne. Po drugie trzeba by było podłączyć drugiego d7100 do Twoich kompów, przynajmniej ten problem by można rozwiązać. Po trzecie coś z aparatem - serwis tylko, ale te problemy już ktoś wcześniej opisał. Musisz eliminować wszystko po kolei.
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  2. #5402

    Domyślnie

    jednej sprawy nie rozumiem, u mnie po podłączeniu aparatu do komputera wyświetlany jest jako zewnętrzna pamięć, nie otwieram dodatkowych programów do przesyłania, otwieram folder ze zdjęciami, (czasem się zdarzy, że nie mogę otworzyć pliku ze zdjęciami, pomaga opcja eksploruj) i kopiuję co chcę ,a osobiście nie widzę przeciw wskazań do używania kabelka, choć by po to aby otrzymać bezpośredni wydruk
    ps: instrukcja podaje info o w pełni naładowanym aku, tak samo jak przy opcji podnoszenia lusta
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #5403

    Domyślnie

    A nie stało się tak po jakiejś kolejnej aktualizacji Windows 7?

  4. #5404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    jednej sprawy nie rozumiem, u mnie po podłączeniu aparatu do komputera wyświetlany jest jako zewnętrzna pamięć, nie otwieram dodatkowych programów do przesyłania, otwieram folder ze zdjęciami, (czasem się zdarzy, że nie mogę otworzyć pliku ze zdjęciami, pomaga opcja eksploruj) i kopiuję co chcę ,a osobiście nie widzę przeciw wskazań do używania kabelka, choć by po to aby otrzymać bezpośredni wydruk
    ps: instrukcja podaje info o w pełni naładowanym aku, tak samo jak przy opcji podnoszenia lusta
    Dokładnie tak było u mnie, było do ustawienia kilka opcji itd, nagle nie ma, sprawdzę jeszcze u kolegi na zupełnie innym komputerze.
    Wszystko możliwe że po jakiejś aktualizacji, tylko laptop gdy jestem w Krakowie nie jest uruchamiany a co za tym idzie raczej nie mógł się sam aktualizować.

  5. #5405

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    instrukcja podaje info o w pełni naładowanym aku, tak samo jak przy opcji podnoszenia lusta
    Tak z ciekawości podłączyłem swój aparat do kompa (ile ja się tego kabla naszukałem - wszystko momentalnie zaczęło działać (ostatni raz podłączałem w ten sposób d50 jakieś 8 lat temu). Win 7/64/prof z wszystkimi aktualizacjami oprócz kilku - głównie zablokowane telemetryczne i win10. Wady takiego rozwiązania - kabel to dodatkowa rzecz w torbie, bo trzeba przyznać, że przesył jest szybki. Jednak jakim trzeba być hmmm by wymyślić i wdrożyć kolejną innowację z wtyczką usb - w sumie pierwszy raz taką spotkałem a pewnie to jest jakiś tam standard usb, ale niezbyt popularny. Czy nie mógłby być takie jak w smartfonach? Aparat był na niedoładowanym akumulatorze, było jakieś 70% energii. Do tego nieoryginalny grip. Z ciekawostek - można robić zdalnie (tzn po kablu) zdjęcia np acrobatem lub ABBYY FineReaderem (d50 też dało radę więc żadna nowość Pewnie i z innymi by można w końcu pracuje z jakimś tam programem nikona. Ciekawe czy filmy również?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Dionizy2000 Zobacz posta
    Dokładnie tak było u mnie, było do ustawienia kilka opcji itd, nagle nie ma, sprawdzę jeszcze u kolegi na zupełnie innym komputerze.
    Wszystko możliwe że po jakiejś aktualizacji, tylko laptop gdy jestem w Krakowie nie jest uruchamiany a co za tym idzie raczej nie mógł się sam aktualizować.
    Jak podłączasz aparat do kompa to co wyskakuje/pojawia się?
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  6. #5406

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gzyms Zobacz posta
    Jednak jakim trzeba być hmmm by wymyślić i wdrożyć kolejną innowację z wtyczką usb - w sumie pierwszy raz taką spotkałem a pewnie to jest jakiś tam standard usb, ale niezbyt popularny
    Mini USB. W smarfonie jest Micro USB

  7. #5407

    Domyślnie

    Jak podłączasz aparat do kompa to co wyskakuje/pojawia się?[/QUOTE]
    Właśnie o to chodzi, że nic nie wyskakuje !.
    Jak w taki sam sposób podłączam Olympusa to wyskakuje okno do transferu z różnymi ustawieniami.

  8. #5408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    jednej sprawy nie rozumiem, u mnie po podłączeniu aparatu do komputera wyświetlany jest jako zewnętrzna pamięć, nie otwieram dodatkowych programów do przesyłania, otwieram folder ze zdjęciami.
    Jesteś pewien że to pamięć zewnętrzna, gdyby tak było to transfer powinien być w obie strony, spróbuj z komputera wgrać jakiś plik do aparatu.
    U mnie na XP po kabelku jest transfer tylko w jedną stronę, czyli na komputer i aparat występuje nie jako pamięć zewnętrzna tylko jako aparat w urządzeniach skanery i aparaty fotograficzne.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  9. #5409

    Domyślnie

    Dionizy - nie podam Ci recepty, bo jak Koledzy już napisali, za dużo zmiennych występuje w tej układance.

    Napisze co ja bym zrobił i co wiem w tym temacie.

    Po pierwsze, rzeczywiście próba z innym D7100 (oczywiście z zastosowaniem tego samego kabla) byłaby najlepszym "testem", a w każdym razie dała jakąś wstępną odpowiedź.
    Po drugie, kabel stosowany przez Nikona - w naszym przypadku USB UC-E6 - to pomimo podobieństwa - nie jest to żadne ze "standardowych" złączy ! To jak zwykle kolejny firmowy cudak.
    Info na ten temat jest tutaj:
    http://connector.pinoutsguide.com/8_...b_proprietary/
    Charakterystyczne, że kabel oryginalny ma tylko 5 pinów, a wszelkiej maści zamienniki mają ich 8 - co w tej sprawie nie ma znaczenia, piszę tylko informacyjnie.

    Sprawdziłem u siebie na Win10, 64-bit - było to pierwsze podłączenie aparatu do tego kompa za pomocą kabla (zawsze zgrywam przez czytnik). Aparat wykryty natychmiast jako urządzenie D7100 z dwoma "magazynami wymiennymi" bo mam dwie karty. Jak jednej nie ma, wykrywa tylko jedną - nie ważne którą i w którym slocie.
    Kopiowanie odbywa się tylko w jedną stronę - tak jak napisał zgera

    W D50, D90 to o ile pamiętam trzeba było ustawić protokół łączności i był chyba też na płytce sterownik "do aparatu dla danego systemu" - może to warto odświeżyć.
    Wiem, że nic (świadomie) nie zmieniałeś w kompie i aparacie - ale ja już takie rzeczy widziałem, że warto sprawdzić rzeczy "niemożliwe"


    p.s.
    mnie po podłączeniu aparatu do komputera również nic nie "wyskakuje", tak jak i np. po włożeniu karty do czytnika, a nawet płyty CD - ale ja mam powyłączane wszelkie auto wykrywania i tym podobne "auto działania".
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  10. #5410

    Domyślnie

    nikon d70 był ostatnim, który umożliwiał wybór rodzaju podłączenia USB: MSC (mass storage class) czy PTP/MTP (picture/media transfer protocol). Wszystkie nowsze Nikony maja już tylko PTP/MTP czyli znikło im też ustawianie tego w menu.
    D7100|S17-50F2.8|S70-210 APO|YN-560EX

Strona 541 z 607 PierwszyPierwszy ... 41441491531539540541542543551591 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •