Close

Strona 503 z 607 PierwszyPierwszy ... 3403453493501502503504505513553603 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 021 do 5 030 z 6065
  1. #5021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    Jeśli chodzi o to co najważniejsze czyli same zdjęcia to ja nie widzę żadnych różnic. Są one jakieś tam minimalne, ale tak naprawdę tego nie widać...
    Cytat Zamieszczone przez josem32 Zobacz posta
    Przesiadłem się z D3100 bez zmiany szkła na D7100 [...] i nie rozumiem jak ktoś mówi, że w obrazku nie ma różnicy pomiędzy tymi dwoma puszkami. [...] Również pytałem o różnicę w obrazkach zanim zdecydowałem się na zakup, dla mnie różnica jest i to spora [...]
    Ech, i bądź tu mądry. Dwóch forumowiczów ma te same aparaty i... takie odmienne zdania? Coś tu nie gra...

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    Jaka niby jest różnica w obrazku? Sorry, ale to takie pitolenie. Mi 35 działa dokładnie tak samo, zdjęcia robię identyczne, a to, że jest 24 mpix ? Niby co to w obrazku daje? Odżyła tobie bo pewnie miałeś ff albo bf z d3100 podobnie jak ja w przypadku 50 1,8g. Teraz mówię, że mi to szkło odżyło bo tu mi trafia. Wchodzę w swoją galerię na 500px i nie widzę wielkiej rewolucji. Budowa korpusu nie ma tu żadnego znaczenia bo obrazek to obrazek. (swoją drogą najlepiej to widać po reakcji odbiorcy np.żony "nie wiem po co wydawałeś tyle kasy, nie ma żadnej różnicy"). Chyba, że fotografujesz w jpegach to może tu są różnice, ale ja nie używam. Osobiście żałuję, że nie miałem więcej kasy i nie kupiłem fx.
    Tu bym się Ned Stark z Tobą zgodził. Podobnie zresztą, jak ze słowami GonzoG (http://forum.nikoniarze.pl/showpost....3&postcount=10):

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Czy będzie to D3100 za 700zl, czy będzie to D4s za 20 000zl to jakość zdjęć będzie niemal jednakowa.
    Nie ma znaczenia półka aparatu, bo ta decyduje o funkcjonalności puszki, a nie tego conz niej wychodzi. [...]
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 07-04-2015 o 18:24
    Nikon

  2. #5022

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    Jaka niby jest różnica w obrazku? Sorry, ale to takie pitolenie. Mi 35 działa dokładnie tak samo, zdjęcia robię identyczne, a to, że jest 24 mpix ? Niby co to w obrazku daje? Odżyła tobie bo pewnie miałeś ff albo bf z d3100 podobnie jak ja w przypadku 50 1,8g. Teraz mówię, że mi to szkło odżyło bo tu mi trafia. Wchodzę w swoją galerię na 500px i nie widzę wielkiej rewolucji. Budowa korpusu nie ma tu żadnego znaczenia bo obrazek to obrazek. (swoją drogą najlepiej to widać po reakcji odbiorcy np.żony "nie wiem po co wydawałeś tyle kasy, nie ma żadnej różnicy"). Chyba, że fotografujesz w jpegach to może tu są różnice, ale ja nie używam. Osobiście żałuję, że nie miałem więcej kasy i nie kupiłem fx.
    A jest kolega pewien że na ff zobaczy różnicę ?
    D7100 + N18-105VR + N105/2.8VR + N50/1.8G + N35/1.8G + S10-20 f/4-5.6

    mariusz-75

  3. #5023

    Domyślnie

    Raczej tak Choć ja przy kupnie d7100 nie kierowałem się obrazkiem bo zdawałem sobie sprawę, że różnic nie będzie. Zależało mi na czym innym - ergonomii no i nie miałem kasy na fx więc to taki niby kompromis był. Żeby nie było ja nikogo nie namawiam ani nie odradzam. Piszę tylko o swoich odczuciach.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  4. #5024

    Domyślnie

    Myślę, że to nie jest tak, że każdy musi oceniać sprzęt tak samo (ten sam zestaw dwóch aparatów u dwóch użytkowników i dwie dość różne oceny ich walorów). Sprawa najważniejsza, to do czego aparaty są używane.
    Ned Stark jak dobrze pamiętam zajmuje się głównie portretami, a wiadomo, że przy portrecie format ma ogromne znaczenie. Niektórzy portreciści nie wyobrażają sobie robienia zdjęć na czymś mniejszym niż średni format. Nie zajmuję się portretem, ale doświadczenia nabyte przez lata focenia skłaniają mnie do przekonania o racji takich poglądów. Format FX to takie minimum w tej dyscyplinie pod względem praktycznie osiąganej głębi ostrości. Technicznie natomiast FX wyróżnia się w stosunku do DX jak wiadomo mniejszymi szumami, co z kolei ma dla wielu pierwszorzędne znaczenie np. zdjęcia nocne, wyciąganie z cieni czyli ogólnie focenie w trudnych warunkach oświetlenia. DX można by więc sobie podarować, gdyby nie drobiazg, że FX jest średnio około 2-3x droższy. Wielkość plików to żaden problem techniczny, spokojnie można by to pewnie przeskalować nawet w aparacie uzyskując jeszcze mniejsze szumy, a więc większą dynamikę. Sprawa jak zwykle rozbija się więc o kompromis pomiędzy możliwościami finansowymi, a potrzebami technicznej doskonałości sprzętu. Ten kompromis musi każdy znaleźć dla siebie sam, a to jest najtrudniejsze bo trzeba poskromić potrzeby, żeby chciały zmieścić się w portfelu.

    PS
    Wątek chyba zaczął nam się rozwijać w stronę OT

  5. #5025

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Seś@ Zobacz posta
    No nie wiem. Używam naprzemiennie D7100 z D610 (czyli dwa zawsze biorę), rąk nie lubię mieć spoconych, a jednak D7100 się klei a D610 nie. Więc coś musi w tym być.
    Może po prostu masz alergię na DXa. A pomysł z ablucjami przedni. Proponuję przyjąć przez aklamację kandydaturę ESKa na forumowego muezzina, który pięć razy dziennie będzie nam przypominał esemesem o obmywaniu łapsk olejkiem różanym zanim złapiemy za uświęcony grip naszego D7100. W końcu z takim namaszczeniem traktujemy szybkę z hartowanego szkła, że musi w tym sprzęcie być coś boskiego. Proponuję dodatkowo wzorem naszych braci mahometan kierować swoje modły w zawsze w kierunku Shinagawy, najlepiej na żółtym dywaniku. D7100 akbar.

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    ... Osobiście żałuję, że nie miałem więcej kasy i nie kupiłem fx.
    Nie jestem pewny, ale chyba właśnie tak Ci napisałem gdy zastanawiałeś się czy kupić D7100. Niestety, ale dla portrecisty zamiana jednego DXa na drugi DX to taki wybór jak dać 2 zyble na tacę albo chlorowi za odstawienie wózka w supermarkecie.

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Ech, i bądź tu mądry. Dwóch forumowiczów ma te same aparaty i... takie odmienne zdania? Coś tu nie gra... ...Tu bym się Ned Stark z Tobą zgodził. Podobnie zresztą, jak ze słowami GonzoG (http://forum.nikoniarze.pl/showpost....3&postcount=10):
    Nie za bardzo wiem kiedy piszesz na serio. Wtedy gdy przytakujesz Gonzo, że nie ma różnicy w obrazku między D3100 a D4s czy może wtedy gdy rozpływasz się nad różnicą obrazka między D90 a D5100
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 07-04-2015 o 21:53

  6. #5026

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pool80 Zobacz posta
    Nie zawsze jest możliwość, a nie pomijał bym tak tej kwestii, taka klejąca guma może być bardzo problematyczna. Fajnie jak by ktoś jeszcze odpisał o tym. Tą sztukę co macałem, może już poleżała sobie za szkłem oraz może była traktowana jakimś środkiem do czyszczenia. Kleiła się w rękach. W sieci znalazłem parę przykładów, takich jak właśnie body aparatu, czy gripy rowerowe. Na pewno jeszcze odwiedzę jakiś inny sklep i sprawdzę.
    Jestem z tych, którym guma notorycznie się odkleja - w D90 podklejałem z 5 razy w ciągu 3,5 roku. Jak kupowałem zestaw gum w serwisie Nikona, to od razu wziąłem dwa. W przypadku D7100 przez 1,5 roku nic ani się nie kleiło, ani nie odkleiło.

  7. #5027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta

    Nie jestem pewny, ale chyba właśnie tak Ci napisałem gdy zastanawiałeś się czy kupić D7100. Niestety, ale dla portrecisty zamiana jednego DXa na drugi DX to taki wybór jak dać 2 zyble na tacę albo chlorowi za odstawienie wózka w supermarkecie.
    Tak pisałeś i taka jest prawda. Oczywiście wygoda "pracy" wzrosła znacznie. Jednak mam uczucie niedosytu, które może co prawda zostać zrekompensowane jakimś nowym szkłem albo analogiem :d
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  8. #5028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    [...] gdy rozpływasz się nad różnicą obrazka między D90 a D5100
    Nie byłbyś sobą gdybyś w niamalże każdym temacie, w którym zabieram głos, nie wyskoczył z... D90 i D5100. Jak długo jeszcze to będzie się ciągnęło?

    Co do przejścia z jednego DXa na drugiego DXa to prawda. Co najwyżej można podnieść sobie ego cyferkami na body.
    Nikon

  9. #5029

    Domyślnie

    Ned Stark sprzedaj swoje puszki , t12-24 i kup d610
    Ostatnio edytowane przez bajcom ; 08-04-2015 o 09:39

  10. #5030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    [...] swoją drogą najlepiej to widać po reakcji odbiorcy np.żony "nie wiem po co wydawałeś tyle kasy, nie ma żadnej różnicy".
    I to jest najgorsze. Wydać 3x więcej kasy na nowe body i nie widzieć żadnej różnicy w zdjęciach...
    Nikon

Strona 503 z 607 PierwszyPierwszy ... 3403453493501502503504505513553603 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •