Close

Strona 491 z 607 PierwszyPierwszy ... 391441481489490491492493501541591 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 901 do 4 910 z 6065
  1. #4901

    Domyślnie

    A ile miał?
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  2. #4902

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    A ile miał?
    Lat? Aparat kupiłem w maju 2013 roku.

  3. #4903

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    A ile miał?
    Akumulator ile miał ?,
    i co dalej ?, nie da się ponownie naładować ?.
    Pewnie ma gwarancję.

  4. #4904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kattebush Zobacz posta
    Lampę mam. Obiektywów sporo (ostatnio używam głównie pod M42). Zależy mi na lepszym AF. A z tego co czytałam - D7100 ma 51 punktowy. Moim marzeniem jest FX. Ale tak jak wcześniej napisałam - nie stać mnie w chwili obecnej na niego. A co fotografuję? Głównie przyrodę i architekturę. Czasem ludzi (nie mylić z portretami, choć portrety również).
    Pojęcie "warto / nie warto" przesiadać się na nowy korpus, jest więcej niż indywidualne - dlatego tak ważne jest aby wiedzieć co mi przeszkadza w starym, a co mi da nowy sprzęt. Ale nawet taka wiedza nie jest przecież wymierna.

    Warto na pewno raz na jakiś czas odświeżyć sprzęt, w celu podtrzymania jego wartości, żeby za jakiś czas nie musieć znowu wyskakiwać z 4-5 tysięcy.
    Po tym jak sprzedałem D50 (nie bez trudu) i to za zaledwie 500 zł, jego następca D90 miał pójść na sprzedaż odpowiednio wcześniej ............ i co ? W połowie ubiegłego roku zacząłem sprzedawać D90 od kwoty 1200 zł, a skończyło się na 850 i poszedł tylko dlatego że dodałem całą masę "gratisów", w tym np. drugi nowy oryginalny akumulator, prosty statyw, etc, etc.
    W praktyce, żeby odsprzedaż miała sens, trzeba by (podobnie jak laptop) wymieniać korpus nie rzadziej jak co dwa lata, czyli wraz z pokazaniem się następcy posiadanego przez nas korpusu - ale to taka dygresja na temat i nie na temat

    Podobnie jak kilka tu piszących osób i ja niedawno przesiadłem się z D90 na d7100. I jak dla mnie było "warto" (oczywiście to nadal pojęcie względne i indywidualne).
    Znacznie szerszy zakres "używalnego" ISO, szerszy zakres czasów, lepsze video - rzadko ale jednak czasami używam, znacznie większa ilość punktów pomiaru ostrości, podobno uszczelniony korpus (tego ostatniego nie miałem jeszcze okazji porządnie przetestować)

    Moje zdjęcia, to głównie plener (kwiatki, robaczki, górki) - więc podobnie jak u Ciebie.
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  5. #4905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zotornik Zobacz posta
    (tego ostatniego nie miałem jeszcze okazji porządnie przetestować)
    To możesz sobie darować porządne testowanie. Ktoś na forum rozkręcał body (bo chyba było i zalane) i wyszło że jest równie dobrze "uszczelniony" co D750, czyli szału nie robi. Choć nie powiem człowiek robiąc zdjęcia w deszczu jest trochę bardziej spokojny o sprzęt niż gdyby nic nie było

  6. #4906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zotornik Zobacz posta
    Pojęcie "warto / nie warto" przesiadać się na nowy korpus, jest więcej niż indywidualne - dlatego tak ważne jest aby wiedzieć co mi przeszkadza w starym, a co mi da nowy sprzęt. Ale nawet taka wiedza nie jest przecież wymierna.

    Warto na pewno raz na jakiś czas odświeżyć sprzęt, w celu podtrzymania jego wartości, żeby za jakiś czas nie musieć znowu wyskakiwać z 4-5 tysięcy.
    Po tym jak sprzedałem D50 (nie bez trudu) i to za zaledwie 500 zł, jego następca D90 miał pójść na sprzedaż odpowiednio wcześniej ............ i co ? W połowie ubiegłego roku zacząłem sprzedawać D90 od kwoty 1200 zł, a skończyło się na 850 i poszedł tylko dlatego że dodałem całą masę "gratisów", w tym np. drugi nowy oryginalny akumulator, prosty statyw, etc, etc.
    W praktyce, żeby odsprzedaż miała sens, trzeba by (podobnie jak laptop) wymieniać korpus nie rzadziej jak co dwa lata, czyli wraz z pokazaniem się następcy posiadanego przez nas korpusu - ale to taka dygresja na temat i nie na temat

    Podobnie jak kilka tu piszących osób i ja niedawno przesiadłem się z D90 na d7100. I jak dla mnie było "warto" (oczywiście to nadal pojęcie względne i indywidualne).
    Znacznie szerszy zakres "używalnego" ISO, szerszy zakres czasów, lepsze video - rzadko ale jednak czasami używam, znacznie większa ilość punktów pomiaru ostrości, podobno uszczelniony korpus (tego ostatniego nie miałem jeszcze okazji porządnie przetestować)

    Moje zdjęcia, to głównie plener (kwiatki, robaczki, górki) - więc podobnie jak u Ciebie.
    O to odświeżanie sprzętu właśnie chodzi. D5000 mam od stycznia 2010. A D90 bodajże od czerwca 2010 roku. Czyli mniej więcej 2 lata temu powinnam myśleć o zmianie puchy. Ale wtedy mi to wystarczało. Teraz moja D90 nie jest warta więcej niż 600 zł. Aparaty pracowały w czasem trudnych warunkach - raczej ich nie oszczędzałam. Więc ten uszczelniony korpus byłby pewnie dla mnie idealny.
    D7100 + S 17-50 2.8 + S 10-20 4-5.6 +N 55-300 4.5 - 5.6 + SB 700. Parę staroci: MC Helios - 81H 50/2, Helios 44-2 58/2, Olympia De Lux 135/2.8
    --------
    W przyszłości: N 70-200 2.8 i N 24-70 2.8

  7. #4907

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dionizy2000 Zobacz posta
    Akumulator ile miał ?,
    i co dalej ?, nie da się ponownie naładować ?.
    Pewnie ma gwarancję.
    I co dalej? Nic. Teoretycznie akumulator jest naładowany, ale aparat zwraca w/w komunikat i nie pozwala na zrobienie zdjęć. Już po gwarancji. Zresztą podejrzewam, że nawet gdybym posiadał jeszcze ważną gwarancję to i tak by jej nie uznano. Normalne zużycie "materiału". W menu aparatu stan baterii osiągnął poziom - 4, czerwone 4 .

  8. #4908

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ark Zobacz posta
    I co dalej? Nic. Teoretycznie akumulator jest naładowany, ale aparat zwraca w/w komunikat i nie pozwala na zrobienie zdjęć. Już po gwarancji. Zresztą podejrzewam, że nawet gdybym posiadał jeszcze ważną gwarancję to i tak by jej nie uznano. Normalne zużycie "materiału". W menu aparatu stan baterii osiągnął poziom - 4, czerwone 4 .
    Ja poszedłbym do zaprzyjaźnionego sklepu foto i włożył swój akumulator do innej puszki.
    Ciekaw jestem jaki będzie efekt.
    Jeżeli szlag trafił akumulator w tak krótkim czasie, to Nikon się nie popisuje.
    Miałem ostatnio Olympusa E30 6 lat i dwa akumulatorki (oryginał i zamiennik) oba działały bez zarzutu.

  9. #4909

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dionizy2000 Zobacz posta
    Ja poszedłbym do zaprzyjaźnionego sklepu foto i włożył swój akumulator do innej puszki.
    Ciekaw jestem jaki będzie efekt.
    Jeżeli szlag trafił akumulator w tak krótkim czasie, to Nikon się nie popisuje.
    Miałem ostatnio Olympusa E30 6 lat i dwa akumulatorki (oryginał i zamiennik) oba działały bez zarzutu.
    Akumulatorki EN-EL15 o ile pamiętam robi Sony więc to Sony się nie popisuje.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #4910

    Domyślnie

    Kurna: matryca Toshiby, akumulatorki Sony... to co robi Nikon

Strona 491 z 607 PierwszyPierwszy ... 391441481489490491492493501541591 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •