Close

Strona 13 z 607 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 6065
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markow Zobacz posta
    nie ma co narzekać... to nie koniec świata...zresztą plusy przysłaniają minusy....
    U mnie i pewnie u Pawła też, nie ma czegoś takiego jak "plusy przeslaniaja minusy". Aparat to narzędzie pracy, a nie zabawka. 6 klatek w serii to stanowczo za malo i iso MILIJON tego nie zmieni.

  2. #122

    Domyślnie

    No to ani Ty ani Paweł nie musicie go kupować .... niektóre aparaty są dla jednych a inne dla drugich, ot co. Ale proszę nie wyżywajcie się, że jest słabiutko.... jeśli się nie podoba nie trzeba go kupować. To miał być wątek o tym jak się UŻYWA tego aparatu. Ja tutaj wszedłem bo chcę czytać o tym jak aparat się sprawuje, a nie że słabo że tylko taki bufor etc.
    N D7k + 18-105 VR

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarens Zobacz posta
    ... Ja tutaj wszedłem bo chcę czytać o tym jak aparat się sprawuje, a nie że słabo że tylko taki bufor etc.
    Przecież koledzy właśnie napisali, że przy zdjęciach seryjnych APARAT SPRAWUJE SIĘ kiepsko
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  4. #124

    Domyślnie

    Koledze chodziło chyba o to, że skoro ktoś już raz o tym wspomniał to niepotrzebnie teraz chór za nim w kółko to powtarza)
    Aparat to narzędzie pracy, a nie zabawka.
    Ojej ale poważnie się zrobiło... To ciągle linia lustrzanek popularnych (amatorskich) więc chyba jednak do takiej śmiertelnie poważnej pracy ma prawo się trochę nie nadawać)

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Aparat to narzędzie pracy, a nie zabawka. 6 klatek w serii to stanowczo za malo i iso MILIJON tego nie zmieni.
    Myśle że dla większości tego typu aparat to jednak zabawka i hobby a nie wół roboczy - to nie ta półka...
    A jak jesteś zawodowiec i zarabiasz na fotografii, to powinieneś sobie z tym problemem spokojnie poradzić.

    powiem szczerze, że nie czaje intencji pisania takich rzeczy jak:
    - ilość klatek ważniejsze niż użyteczne iso które sprawia że mamy możliwość zrobienia zdjęcia w słabych warunkach i jest niewspółmiernie ważniejszą cechą niż klatki/seria które można odpowiednimi kartami pamięci oraz ustawieniami aparatu obejść (gdyby było słabe iso a 20kl/seria to byłoby wtedy lepiej?)
    -była osoba, która kategorycznie skreśliła body d7100 ponieważ jest dla niej absolutnie za mały (choć d90 był ok) i również nie liczy sie, że jakością obrazka puszka celuje w wysokie półki...
    Ostatnio edytowane przez markow ; 29-03-2013 o 08:34
    pixel 4a

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markow Zobacz posta
    Myśle że dla większości tego typu aparat to jednak zabawka i hobby a nie wół roboczy - to nie ta półka...
    A jak jesteś zawodowiec i zarabiasz na fotografii, to powinieneś sobie z tym problemem spokojnie poradzić...

    ...i również nie liczy sie, że jakością obrazka puszka celuje w wysokie półki...
    Idąc tym tokiem, to po co amatorowi, hobbyście ta jakość obrazka, skoro i tak ten obrazek będzie zmniejszany, umieszczany w necie, a przede wszystkim w 99% oglądany na co najwyżej średniej jakości monitorach, które nijak przewagi tego obrazka nad tym, z powiedzmy d90 nie pokażą
    Realia są u nas akurat takie, że nawet zawodowcy sięgają po puszki, powiedzmy amatorskie.
    Zresztą nie trzeba być zawodowcem, żeby pewne rzeczy dla kogoś były wadą w tej puszce. Ktoś, kto zajmuje się fotografią przy, której używa najczęściej tele, będzie zwracał uwagę na wygodę trzymania, gabaryty itd. Ktoś, kto z kolei robi sport, przyrodę, samoloty, to zwraca uwagę na bufor i ilość kl/s.
    Każdemu według potrzeb.
    Aparat przyszłości? Coś na wzór samochodów. Wybieramy puszkę, w sensie obudowę, a cała reszta według konfiguracji klienta, łącznie z kolorem lakieru

  7. #127

    Unhappy

    Cytat Zamieszczone przez Długi Zobacz posta
    Aparat przyszłości? Coś na wzór samochodów. Wybieramy puszkę, w sensie obudowę, a cała reszta według konfiguracji klienta, łącznie z kolorem lakieru

    Marzenie piękne, ale rzeczywistość jest taka, że to niedoczekanie nasze

  8. #128

    Domyślnie

    Zawodowcy udzielają się na wątkach związanych z techniką zdjęć, oświetleniem ect. Gadżeciarze tacy jak my siedzą na forum amatorskiego sprzętu i analizują tysiące mało istotnych do robienia zdjęć detali. Ale kto nam tego zabroni? To nasze hobby i nasze ZABAWKI.
    Nikon

  9. #129

    Domyślnie

    No dobra, aparat robi 5-6 rawów w serii i dostaje czkawki. Zostało powiedziane i nie ma co się nad tym rozwodzić.
    Dyskusje akademickie proszę prowadzić sobie w innym wątku.
    nic...

  10. #130

    Domyślnie

    Widzę, że niektórzy pod tym, że D7100 dostał najlepszy system AF spodziewają się, że będzie we wszystkim super i hiper. Jak dla mnie jest świetnym następcą D7000 (on chyba też ma 6 FPS) zostawiając furtkę dla ewentualnego D400. Przecież to nadal jest lustrzanka amatorska.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 13 z 607 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •