Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    A ja zrobiłem tak, jak mówiłem - 300 sprzedana, bo 270 w zupełności mi wystarcza - lekko przymknąć i jest gitara Kolejne 2 sample obiektów w dość żwawym ruchu z 270-ki prosto z puszki ode mnie na max ogniskowej. EXIF-y do wglądu.

    SUBARU

    MINI

    Czy oby na pewno to jest optyczna klasa niżej od 300? Oceńcie sami.
    Po przymknięciu do f/9 to większość szkieł będzie ostra. Problem pojawia się wtedy, gdy f/5.6 zaczyna się robi za ciemno... a Polska to nie kraj gdzie wiecznie masz słońce.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #22

    Domyślnie

    Z tego, co mi się wydaje (ale może się nie znam) nie samą przysłoną robi się zdjęcia, więc brak słońca można zrekompensować innymi ustawieniami aparatu (a jest ich sporo do wyboru i zależności między nimi chyba są powszechnie znane). Poza tym w tym wątku mowa jest o szkłach za przysłowiowe tysiąc pińcset, a nie sześć osiemset, więc parafrazując nieco Twoją wypowiedź: Polska to nie kraj, w którym każdy może sobie pozwolić na szkło za 8-10 tysiaków do życiowej fotoreporterki z cyklu: u cioci na imieninach, czy spacer z dzieckiem i psem po lesie.

    Jak już wcześniej wspomniałem miałem oba te szkła i 300 zmieniła właściciela, bo 270 jest przede wszystkim szalenie uniwersalna, a brak tych 30mm aż tak wielkiej różnicy nie robi. Na temat jakości zdjęć na końcu ogniskowej obu Tamronów także się wypowiedziałem i udokumentowałem to fotkami. Oddźwięk był taki, że rzeczywiście w normalnym użytkowaniu (a nie fotografowaniu kratek i innych testerów na ścianie) prkatycznie nie ma zauważalnej różnicy w ostrości fotek. Mając 18-270 ma się idealne szkło na wakacje, wypad do parku, mało płochliwe ptaszki brodząco-pływające i sport na powierzu (bo w oświetlonej hali przecież "za ciemno" na 6.3 ale 5.6 "pewnie już da radę"). Jeśli chce się dalej, lepiej i jaśniej, to kandydaci spod znaku S i N czekają - i bank z pożyczką dla fotoamatora też czeka.

    Pozdrawiam,
    SerU

  3. #23

    Domyślnie

    Po paru testach 70-300 od Cichego, musze stwierdzić że szkiełko godne. Co jeszcze najbardziej zabawne, zrobiłem test porównanwczy N24-70 4.0 na 70 mm i T70-300 na 70 mm 4.0 - obraz z Tamrona bardziej mi sie podoba. Kolory jakieś lżejsze. Jak 70-200 2.8 nowe tez takie fajne, to nikon moze się bać troche.
    N

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •