Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Tamron na wesele - Czy AF da radę?

    Czy warto kupić tamrona 17-50 lub 28 -75 do fotografowania ślubu i wesela. Najbardziej zastanawia mnie Af i ostrość oraz BF/FF? Ma być używany na D300 i D70s. Może ktoś wykonywał już wesele tym obiektywem to poproszę o link?

  2. #2

    Domyślnie

    Widzę, że nie próbowałeś nawet szukać Forumowa litania o T17-50 i Forumowa litania o T28-75, możesz też urozmaicić wyszukiwanie o usunięcie słowa "wesele". Tutaj naprawdę jest mnóstwo, mnóstwo ciekawych informacji. Dowiesz się wszystkiego, a tak to wpadnie ktoś do wątku "od bidy" i udzieli Ci lakonicznych informacji po raz "n"ty.
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  3. #3

    Domyślnie

    Zależy, jaki chcesz mieć komfort pracy (i pośrednio jakość zdjęć). I w jakim charakterze robisz zdjęcia (i komu i za ile). Moim zdaniem nie warto.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro pytasz tzn., że nie masz kasy na np. nikkora 17-55, a jeśli tak jest to spokojnie tamrona 17-50 możesz brać. 28-75 raczej nie, bo jest za wąski dla formatu DX. AF w tamronie daje radę w większości sytuacji, a z D300 na pewno nie będzie problemów.
    pozdrawiam
    Tomek

  5. #5

    Domyślnie

    Napisz jaki masz budżet. Tamron z D300 może być wolny, za wolny.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kacper82 Zobacz posta
    Napisz jaki masz budżet. Tamron z D300 może być wolny, za wolny.
    Masz taki zestaw czy tylko tak słyszałeś? Mam Tamrona właśnie z D300 i zawsze trafia z ostrością bez żadnej zwłoki w ustawieniu ostrości. Wcześniej z D80 też nie było problemu, ale z D300 jest jeszcze lepiej. I nie przesadzajmy z tymi ślubami, na pewno taki korpus jak D300 z tym Tamronem zawsze zdąży.
    pozdrawiam
    Tomek

  7. #7

    Domyślnie

    miałem 28-75 co prawda z D700, potwierdzam - wolny wcale nie jest, ale jeśli chodzi o trafność i odsetek odrzutów... niestety nie można było mu zaufać, zwłaszcza na sali 28mm ~10m (statyka), nie wiem czy to była wada egzemplarza czy co - po prostu musiałem robić po kilka prób, przeostrzać, żeby w końcu (nie zawsze jednak) złapać, druga sprawa, że na 75mm też lubił strzelić przed, ratowałem się zawsze powtórkami, przeostrzaniem, no fajne szkło, ale niepewne, zawodne, do zawodowych tematów polecam jednak coś pewniejszego - może 17-55 używka byłby ok

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kacper82 Zobacz posta
    Napisz jaki masz budżet. Tamron z D300 może być wolny, za wolny.
    Używałem taki zestawik i jakoś szybkości mi nie brakowało, ale zależy co kto potrzebuje i ajakie zdjęcia robi, więc tą szybkoscią bym się nie sugerował.
    Wersja ze śrubokrętem miała być istotnie szybsza niż z silnikiem wbudowanym, ja istotnych różnic nie zauważyłem mając oba w tym samym czasie.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem T17-50 VC przez 1.5 roku, sprzedałem go i kupiłem N17-55. Nie robię zdjęć zawodowo i nigdy Tamrona na weselu nie miałem, N17-55 fotografowałem na jednym weselu (jako gość) i szczerze mówiąc cieszę się, że Tamrona już wówczas nie miałem. Statyczne sceny w kościele zrobisz bez problemu jednym i drugim, jednak fotografowanie na sali tańczących gości z AF'em Tamrona może być mocno uciążliwe, jest po prostu wolny i strasznie losowy. Owszem da się go używać, jeżeli chcesz jednak zarabiać na fotografii kup używanego Nikora, oszczędzisz sobie sporo nerwów.
    D600, T24-70/2.8 VC, N80-200/2.8, SB700

  10. #10

    Domyślnie

    W moim doświadczeniu mój Tamron 28-75 miał tylko BF bardzo rzadko, ale tylko gdy światło było dziwne, ale bardzo rzaaadko trafiały się BF z D70s i D300s.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •