Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Sposoby przechowywania slajdów

    Witam!

    Pytanie dotyczy analogowców-slajdowców
    Jakie macie metody przechowywania i magazynowania swoich slajdów? Ja osobiście w moim skromnym dorobku (niecałe 300 slajdów) używam plastikowej walizki, która mieści 6 magazynków (na 50 szt. slajdów każdy), a jakie są wasze techniki i pomysły? Czy prowadzicie jakiś spis czy bazę danych slajdów, segregujecie je jakoś? Bo tak się zastanawiam, co by tu wymyślić, jeżeli na szybko będę potrzebował jakiś konkretny slajd...
    Mam nadzieję, że ten wątek rozkwitnie i będziemy mogli wspólnie wymienić się swoimi doświadczeniami w tej kwestii
    PZDR!

  2. #2

    Domyślnie

    Moje slajdy po długim okresie leżakowania zostały zeskanowane. Duuża praca.I dopiero w ten sposób zaczęły żyć na nowo. Wcześniej od wielkiego dzwonu przepastna szafa doczekiwała się otwarcia ale większym problemem było wydobywanie i ustawianie rzutnika. Slajdy są dalej w szafie

  3. #3

    Domyślnie

    Również skanuję swoje slajdy, ale to już nie jest ta jakość i ten klimat, jak podczas oglądania poprzez rzutnik!

  4. #4

    Domyślnie

    Ja używałem specjalnych plastykowych koszulek, które umieszczałem w segregatorach. Oczywiście wszystko ułożone tematycznie. Mimo, że niektóre mają ponad 20 lat to trzymaja się dzielnie. Uporządkuj je póki masz niewiele. I zeskanuj. Ja mam pełną szafę slajdów i jak mam zamiar je zeskanować to po otwarciu szafy natychmiast tracę energię, bo to robota na miesiące.

  5. #5

    Domyślnie

    zalezy do czego porzebne sa ci slajdy
    jesli do ublikacji to skan plus koszulki archiwizacyjne
    jesli do ogladania to magzynki i rzutnik
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    A jakie preferujecie magazynki i ramki? Do tej pory używałem standardowych magazynków na 50 szt. oraz ramek Reflecta GR, ale teraz już chyba tylko CSy można dostać...

  7. #7

    Domyślnie

    Jest coś takiego - Kuferek bodajże Activ - w zestawie są od razu magazynki reflecta. Kuferek zawiera chyba 8 magazynków, więc wchodzi 400 slajdów. Jak ostatnio byłem w asterze, to zdaje się mieli. www.aster-foto.com.pl - całkiem niedroga sprawa, a bardzo wygodna.

  8. #8

    Domyślnie

    1) z częścią fizyczną to jest tak:
    -slajdy z małego obrazka - w koszulkach które chronią przed kurzem i nie obijają tak jak magazynki oraz pojemniki
    -slajdy z średniego formatu - w kartonikach (mini passe-partout) zapiętych w folię
    -negatyw - w koszulkach pergaminowych, rozwiązanie szczególnie dobre dla tych co mają wilgoć

    2) zawartość duchową - na dysku w postaci skanów

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jchyra Zobacz posta
    1) z częścią fizyczną to jest tak:
    -slajdy z małego obrazka - w koszulkach które chronią przed kurzem i nie obijają tak jak magazynki oraz pojemniki
    -slajdy z średniego formatu - w kartonikach (mini passe-partout) zapiętych w folię
    -negatyw - w koszulkach pergaminowych, rozwiązanie szczególnie dobre dla tych co mają wilgoć
    2) zawartość duchową - na dysku w postaci skanów
    Tylko, że przechowując slajdy w koszulkach, do każdego pokazu, trzeba je wyciągać i układać w magazynku... Folie są dobre dla kogoś, kto jedynie skanuje slajdy.
    Skany, naturalnie dobra rzecz, zwłaszcza jeśli chcemy pochwalić się zdjęciami via internet, jednakże żaden skan nie zastąpi magicznego obrazu rzutowanego na ścianę czy ekran...

  10. #10

    Domyślnie

    a tak

    a z drugiej strony skan zastąpi tylko projektor wyświetlić nie umiiii

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •