Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Firefox i zmienione okienko wyszukiwania - jak powrócić do starszej wersji?

    Witam,
    może ktoś pomoże. Firefox, Win 7, okienko wyszukiwania (to małe, na pasku menu u góry) zmieniło swój wygląd/funkcjonalność w upierdliwy sposób. Jak wrócić do starszej wersji?
    Kiedyś można było wybrać wyszukiwarkę z rozwijanej listy okienka wyszukiwania (google, YT, allegro itp) - nawet, gdy tekst nie był jeszcze wpisany. Teraz, żeby móc wybrać wyszukiwarkę, najpierw muszę wpisać tekst (ikonki wyszukiwarek zjechały na sam dół rozwijanego menu paska wyszukiwania).
    Niby fajnie ale - NIE. Takie ustawienie uniemożliwia sposób wyszukiwania do którego się przyzwyczaiłem i które jest najlepsze Do tej pory zaznaczałem poszukiwany zwrot w tekście strony i prawym klawiszem myszy wybierałem polecenie wyszukiwania w aktywnej w danej chwili wyszukiwarce. Teraz muszę tekst skopiować, wkleić w pasek wyszukiwania i dopiero wybrać wyszukiwarkę. Do bani
    Czy to FF "poprawił" swoją funkcjonalność? Czy też popsułem sobie program np. ostatnimi dodatkami (AdBlock i AntVideoDownloader)?
    Niby mała rzecz, a uwiera jak rozcięcie palca papierem

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Wypróbuj jakieś rozszerzenie.

    Na przykłąd Easy DragToGo+ pozwala na wykonanie jakiejś akcji po pociągnięciu zaznaczonego textu. Zaznaczam text na stronie, ciągnę w górę (konfigurowalne) i otwiera mi się nowa karta z wyszukiwarką podstawową (czyli na ogół goolem), a jak ten sam zaznaczony text pociągnę w dół, w nowej karcie otwierają mi się wyniki szukania w aktualnie ustawionej wyszukiwarce (zależy co sobie tam ustawię: wikipedia, słowniki, filmweb czy cokolwiek); analogicznie po pociągnięciu textu w lewo/prawo akcje mogą być inne. Juz nawet z menu nic nei trzeba wybierać, wystarczy zaznaczyć text i wykonać ruch w którąś stronę...

    Nie mam cienia wątpliwości, że jest jeszcze parę podobnych rozszerzeń, które ułątwiają wyszukiwanie. W ostateczności jest dla mnie mega fajne rozszerzenie o wiele mówiącej nazwie Classic Theme Restorer, który przywraca stare przyzwyczajenia na nowych wersjach.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    Znalazłem taki sposób, trzeba wejść w about:config i przestawić "browser.search.showOneOffButtons" na false. U mnie podziałało, ale miałem problem bo ustawienia się nie zapisywały, ale w końcu się udało.
    D300, F90x, F401: S17-50, N70-210/4, N35-105
    Praktica MTL 5B, MTL 3 : Helios 44m-4, Revuenon 135 2.8. Pentor 28 2.8, Domiplan 50 2.8
    Zorka 4, Fied 5, Smiena Symbol, Lubitel 166 U, Agfa Isolette II

  5. #5
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jasin Zobacz posta
    ... ale miałem problem bo ustawienia się nie zapisywały ...
    Po uruchomienia firefoxa z uprawnieniami Admina powinny się zapisywać z buta.
    Medice, cura te ipsum.

  6. #6

    Domyślnie

    O tym nie pomyślałem, ale znalazłem na to inny sposób z tego linku https://support.mozilla.org/pl/kb/us...e-nie-zapisuja
    D300, F90x, F401: S17-50, N70-210/4, N35-105
    Praktica MTL 5B, MTL 3 : Helios 44m-4, Revuenon 135 2.8. Pentor 28 2.8, Domiplan 50 2.8
    Zorka 4, Fied 5, Smiena Symbol, Lubitel 166 U, Agfa Isolette II

  7. #7

    Domyślnie

    jasin - Dzięki. Zadziałało.
    Na początku nie rozumiałem "co do mnie piszesz". Musiałem dopiero zapytać się googla o co chodzi z tym about:config - dla potomności - wpisujemy tę frazę w pasek adresu i wyskakuje nam plik konfiguracyjny FF.
    tomek 67 - pomysł wracania do starszych wersji FF wydaje się być lekko ryzykowny? Niektóre upgrejdy są związane z bezpieczeństwem?
    2pompony - Easy DragToGo+ nie instaluje się na wersji 35. FF.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •