Close

Strona 2 z 40 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 391
  1. #11

    Domyślnie

    Trochę chyba emocje za daleko poszły. Pracuję i na W7 i na W8. 80% mojego czasu przed komputerem (ok. 10h dziennie) spędzam przy Lenovo 520 z W8 (czyli klawiatura i myszka). Da się pracować, serio. Miałem okazję chwilę pobawić się W8 na tablecie i tam było dużo przyjaźniej - dotykowy ekran dodaje +1 do interfejsu W8. To chyba po prostu kwestia przyzwyczajenia, bo rzeczywiście jest INACZEJ niż w W7.

    XP jest historią - oczywiście można wychwalać go w niebogłosy, bo szybki, prosty i w ogóle. Tyle, że ma naście lat i jest poza jakimkolwiek supportem oprócz communities. Może dla usera domowego to ma mniejsza znaczenie, ale dla firm - większe. Przypomnę tylko, że jak XP pokazywał się na rynku 12 lat temu, to też ludzie psioczyli i "za boga nie rezygnują z windowsa 98 i czekają aż Linux będzie bardziej przyjazny"
    Typowe. Kolejna wojenka na bazie emocji a nie chłodnej oceny co i komu jest potrzebne i jakie ma opcje do wyboru. Nudne, bo nie po raz pierwszy się zdarza. Po prostu typowe i nudne. Jak kurz na matrycach i fotografowanie baterii.

    Dla rozluźnienia emocji proponuję obejrzeć http://www.youtube.com/watch?v=tXpuaSAevlc

    Zawsze uśmiech będzie cenniejszy, niż osobiste wycieczki w kierunku kogokolwiek - w przypadku pierwszego posta - w kierunku projektujących W8

    Tym niezadowolonym proponuję rozważniejsze dokonywanie zakupów - coś od Appla być może bardziej przypadnie do gustu
    Ostatnio edytowane przez maciejd ; 24-03-2013 o 09:40
    pozdrawiam, Maciej

  2. #12
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    No nie mogę, normalnie miodzikiem gość smaruje, że aż mdło.

    W8 nie jest CAŁKIEM do rzyci, ale potrzebuje poustawiania i to dośc radykalnego jego komponentów, by zaczął i wyglądać normalnie i pracować tak, jak to znamy z wersji w7 tego systemu.

    Trudno tak z biegu przywyknąć do metro i mam ten szok już za sobą, więc wiem z grubsza na co natknął się założyciel wątku.
    Medice, cura te ipsum.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    No nie mogę, normalnie miodzikiem gość smaruje, że aż mdło.
    Tak, jestem przyzwyczajony do tego, że większe uznanie i sympatię można zyskać poprzez zawodowej hejtowanie wszystkiego i wszystkich Im jest gorzej, tym lepiej O tym co jest dobre, nie ma sensu pisać a przynajmniej nikomu się nie chce, bo nie warto. Warto natomiast w środku nocy napisać, co jest do duszy, w szczególności o tym, co komuś się nie podoba.
    To też mdli, bądź spokojny

    Proponuję założyć osobny wątek do blejmowania producenta samochodu, bo fotel, lusterka i stacje w radiu trzeba sobie po zakupie ustawić. Nie wspominam o parowaniu telefonu komórkowego z zestawem głośnomówiącym, o ile istnieje
    pozdrawiam, Maciej

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    (...) Dziś spędziłem nad nim ze dwie godziny. Ten system wymyślił chyba ktoś kto siedział na rozumie. Narząd uciskany źle pracuje, więc i efekty owej pracy są do tyłka. Czemu ten system próbuje cały czas coś mi sprzedać? (...)
    Dwie godziny to nic, żeby poznać interfejs. Ja się przekonałem do Win8 po tygodniu, dwóch. Dwie godziny to zajmuje personalizacja plus instalacja podstawowych programów i przywracanie np. poczty z backupów. Ile lat pracowałeś na XP? Na początku XPka też wszyscy narzekali. Narzekali na każde nowe wydanie okienek.

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    (...) Czemu usiłuje zmusić mnie do ustawienia różnych rzeczy tak, jak ktoś inny sobie to wymyślił? Czemu znalazłwszy muzykę na dysku odpala bez mojej wiedzy jakiś swój zakichany program? Czemu nie mogę obejrzeć filmu na DVD? Dlaczego cały interfejs jest tak dramatycznie nieintuicyjny. Czy to było testowane na kałamarnicach? (...)
    Nic nie zmusza. Instalujesz VLC lub inny program i odtwarzasz sobie DVD, BR, mp3. Domyślne programy przecież możesz zmienić.

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    (...) Interfejs jest tak cholernie intuicyjny, że dobrze iż działa przynajmniej alt F4. Jeśli ten genialny system ma być obsługiwany palcem, to chyba środkowym. Dobrze, że guzik off na laptopie pozostał. Zły jestem, że zapłaciłem za to badziewie pieniądze. (...)
    Do interfejsu przyzwyczajałem się dwa tygodnie. Ustawiłem sobie kafelki jak chciałem, pogrupowałem jak chciałem, aplikacje przypiąłem na pasek jakie chciałem.
    Problem miałem z zamykaniem programów Win8 Metro. Potem dopiero przeczytałem, żeby podjechać kursorem na górną część ekranu (pojawi się łapka), złapać i w dół. Program zamknięty.
    Fakt, na desktopie masakra i bez informacji jak to robić może doprowadzić do q...cy.
    Co do zamknięcia - racja, największa wada Win8. Musiałem sobie skrót zrobić do zamykania. To mnie najbardziej wkurzyło.

    Daj szansę ósemce, popracuj trochę, skonfiguruj. Jak nie chcesz nowego menu Start, to zainstaluj Classic Shell.

    Ja już nie chcę wracać do XP czy Visty (mimo, że Vistę miałem od 2007 i nie narzekałem).
    D200 plus graty...

  5. #15

    Domyślnie

    Jeśli to ma być dla pannicy
    Jak jest żoną, to panną być nie da rady. Powiem jej, że wzięta za podlotka została. Humor jej się poprawi.

    Nie kwestionuję wydajności systemu, choć trudno mi ocenić jaka ona jest, bo ugrzęzłem na poziomie poszukiwania opcji i ustawień. Użytkuje komputery dość długo i nie chodzi o radykalność zmiany, lecz o kompletne zignorowanie przyzwyczajeń użytkowników. Swego czasu wymyślono klawiaturę w układzie odmiennym od QWERTY i podobno dużo szybciej na niej się pisało. To pewnie prawda, bo układ Qwerty został wymyślony gdyż maszynistki pisały zbyt szybko i mechaniczne maszyny do pisania się*blokowały. Cóż z tego, że pisało się*szybciej na nowym układzie klawiszy, skoro wszyscy byli przyzwyczajeni do klasycznego. Nikt tego nie chciał kupować i projekt umarł.
    Microsoft jest w tej sytuacji, że nie musi pytać klientów czy chcą. Czy im się*to podoba. Może narzucić taki produkt. Użytkuję komputery pracując na nich od długiego czasu. Jeśli nie jestem w stanie opanować tego systemu "z marszu" to nie ja jestem niedorozwinięty, tylko do działu projektowania interfejsu zostali hurtem przyjęci pensonarjusze pobliskiego szpitala psychiatrycznego. Jeśli wchodzę do ciemnego pokoju, to szukam włącznika światła przy futrynie na wysokości barku. Jeśli innowacyjność polega na uwieszczeniu go pod sufitem albo na środku ściany, to dziękuję za takie pomysły.

    Nic nie zmusza. Instalujesz VLC lub inny program i odtwarzasz sobie DVD, BR, mp3. Domyślne programy przecież możesz zmienić.
    Tylko, że po włożeniu płyty do kompa, zanim przyszło mi do głowy, że muszę coś instalować minął kwadrans. Dopiero w necie znalazłem informację, że płyta nie ruszy, wśród programów pojawiała się lista tych, które mogą DVD odtworzyć.

    Zawsze uśmiech będzie cenniejszy, niż osobiste wycieczki w kierunku kogokolwiek - w przypadku pierwszego posta - w kierunku projektujących W8
    Tym niezadowolonym proponuję rozważniejsze dokonywanie zakupów - coś od Appla być może bardziej przypadnie do gustu
    Jako osoba, która zapłaciła pieniądze mam prawo oceniać ten produkt. Interfejs mnie uwiera jak za ciasne buty. Niestety pomysł z zakupem windozy był mojej żony, gdyż od zawszy używała tego systemu. Pomysł z jabłuszkiem już padł z jej strony. Kupiłem windowsy, bo ona czuła się pewniej w tym systemie, gdyż od dawna go używa. Założenie powinno być słuszne. Być może nie jest geniuszem jeśli chodzi o obsługę komputera, jednak jeśli osoba z wyższym wykształceniem i doktoratem nie ogarnia zasad działania tego systemu, to projektanci grubo przekombinowali.
    Ostatnio edytowane przez doktor ; 24-03-2013 o 11:04
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Jeśli nie jestem w stanie opanować tego systemu "z marszu" to nie ja jestem niedorozwinięty, tylko do działu projektowania interfejsu zostali hurtem przyjęci pensonarjusze pobliskiego szpitala psychiatrycznego.
    ...
    Jako osoba, która zapłaciła pieniądze mam prawo oceniać ten produkt.
    Ja nie kwestionuję Twojej subiektywnej oceny produktu, bo do niej masz prawo jak każdy. Też mam wyrobione zdanie na temat tego i innych produktów, nie tylko MS.

    Zastanawia mnie jednak, na ile świadomie a na ile nieświadomie nie oceniasz produktu, ale osoby które pracowały przy jego powstaniu. To niby jest bardzo subtelna różnica, a jednak. Co innego, kiedy powiesz, że produkt jest dla Ciebie mało intuicyjny, bo z trudnem znalezłeś opcję A, B czy C; co innego, kiedy zakwalifikujesz obce sobie osoby (no nie mów, że je znasz ;]) do grona pensjonariuszy szpitala psychiatrycznego.

    W moim mniemaniu takie wypowiadanie opinii nie czyni ich bardziej wiarygodnymi. Postrzegam je jako chęć błyśnięcia poprzez hejtowanie, to jest dużo łatwiejsze niż konstruktywna krytyka i szukanie porady, jak inni sobie poradzili i czy też mieli podobne problemy.

    Po prostu.
    pozdrawiam, Maciej

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Być może nie jest geniuszem jeśli chodzi o obsługę komputera, jednak jeśli osoba z wyższym wykształceniem i doktoratem nie ogarnia zasad działania tego systemu, to projektanci grubo przekombinowali.
    Jeśli ma doktorat z projektowania systemów informatycznych i interfejsów użytkownika, to tak, inaczej nie widzę związku pomiędzy poziomem wykształcenia a znajomością obsługi komputera.

    A z doświadczenia wiem, że to często jest nawet odwrotnie proporcjonalne.
    D200 plus graty...

  8. #18
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Jak jest żoną, to panną być nie da rady. Powiem jej, że wzięta za podlotka została. Humor jej się poprawi.

    ...
    Wiek robi swoje i po ciemku pomyliły mi się połowica z siostrzenicą.

    ... ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś opowiedział żonie, jak to dziadek z forum ją skomplementował.
    Medice, cura te ipsum.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Wiek robi swoje i po ciemku pomyliły mi się połowica z siostrzenicą.
    W praktyce gorzej by wyszło, jak byś się po ciemku pomylił w drugą stronę
    pozdrawiam, Maciej

  10. #20

    Domyślnie

    Ktoś ten system wymyślił i stworzył. JKtoś go zatwierdził i ktoś, poprzez specyficzny system licencjonowania oprograowania czerpie z tego zyski. Ktoś naciągnął mnie na pieniądze nie dając możliwości rezygnacji z niechcianego zakupu (przypisanie numeru seryjnego do komputera). A nie są to niestety buty, które mogę przymierzyć.
    Oczywiście, że oceniam. Choć w obecnej rzeczywistości trudno ocenić na ile osoby, a na ile bezosobowy duch korporacyjny. Jeśli ktoś funkcjonuje w innej rzeczywistości niż obowiązująca, to albo jest kosmitą, albo na umyśle szwankuje. Zdaję też sobie sprawę z tego, że choroba może powstać na korporacyjnym mitingu i nie dotykać jednostek po opuszczeniu zakładu pracy.
    Co do rozwiązania problemu, to powstaje pytanie na ile cierpliwość mojej małżonki będzie wyższa od ilości problemów, które jeszcze przede mną. Nie omieszkam oczywiście podzielić się swymi uwagami z firmą MIcrosoft i zapytać, czy downgrade jest możliwy
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

Strona 2 z 40 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •