Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Kenko Teleplus PRO 300 DG 1.4x czy warto do Nikkor'a AF-S 300mm f/4 ?

    Witam

    Czy warto za 540 zł kupić do szkiełka N AF-S 300mm f/4 konwerter Kenko Teleplus PRO 300 DG 1.4x oczywiście wersja DG która o ile wiem nie przenosi do EXIF rzeczywistej ogniskowej ale czy tylko ? Oczywiście konwerter kupić muszę bo na ptaszki 300mm dla mnie trochę mało ale czy konkretnie ten model będzie dobrym wyborem ? nie ukrywam, że koszt ma u mnie duże znaczenie. Konwerter miałby współpracować z w/w szkiełkiem + D300.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jak cię nie stać na nikonowski tc to warto kupić kenko.Ja próbowałem z 70/300vr i było ok tylko strasznie się mi ręce trzęsły Jak masz możliwość to po testuj przed kupnem....

  3. #3

    Domyślnie

    Ten konwerter (DG) przenosi informację o ogniskowej i przysłonie do aparatu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    Ten konwerter (DG) przenosi informację o ogniskowej i przysłonie do aparatu.
    Może źle to napisałem, przenosi ale nie wartość 420mm a 300mm do EXIF.

    Kurcze nie mam możliwości przetestować bo to w necie zakup.

    Czy mogę prosić o jakieś sample z konwerterem i bez czy widać jakąś degradację obrazu ?
    Ostatnio edytowane przez raftik ; 18-03-2013 o 11:20

  5. #5

    Domyślnie

    Dopiero co kupiłem i widzę ogniskową 280 i przysłonę f4 na długim końcu 70-200/2.8.

    Jakieś sensowne zdjęcia będę miał pod koniec tygodnia.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    Dopiero co kupiłem i widzę ogniskową 280 i przysłonę f4 na długim końcu 70-200/2.8.

    Jakieś sensowne zdjęcia będę miał pod koniec tygodnia.
    No dobra ale kupiłeś DG czy DGX ?

    Byłbym wdzięczny jakbyś podesłał jakieś fotki.

  7. #7

    Domyślnie

    No dobra kupiłem tą wersję kenko: "Konwerter Kenko Teleplus PRO 300 DG 1.4x" http://allegro.pl/show_item.php?item=3087084055 jak kurier dostarczy i będzie sensowna pogoda to wrzucę jakieś sample Dziękuję Wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raftik Zobacz posta
    No dobra ale kupiłeś DG czy DGX ?

    Byłbym wdzięczny jakbyś podesłał jakieś fotki.
    Używkę DG, niestety pogoda nie pozwala na zrobienie sensownych zdjęć na dalsze odległości.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    Używkę DG, niestety pogoda nie pozwala na zrobienie sensownych zdjęć na dalsze odległości.
    Właśnie wczoraj tez kupiłem DG i czekam na przesyłkę, ciekawe jak z moją trzysetą będzie gadał

  10. #10

    Domyślnie

    Z racji, że założyłem ten temat to wypadałoby go godnie zakończyć

    No więc dzisiaj dotarł do mnie Kenko z tematu w wersji DG i tu miłe zaskoczenie po podpięciu do N300mm f/4 AF/S po cyknięciu kilku fotek jestem pod dużym wrażeniem gdyż jakość fotek jest dla mnie bardzo zadowalająca a co najlepsze ta wersja DG przenosi do EXIF'a dane o podpiętym TC i widnieje w nim ogniskowa 420mm i przysłona F/5.6 wbrew temu co wyczytałem w tematach o wersji DG dla niedowiarków podpinam 3 foty na szybko w ostrym słońcu cyknięte (przepraszam za przepały) z załączonymi EXIF'ami:

    1.


    2.


    3.



    Wnioski proszę wyciągnijcie sami czy warto brać Kenko - ja twierdzę, że warto.
    Ostatnio edytowane przez raftik ; 20-03-2013 o 20:35

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •