Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Karta SD 128 GB

  1. #1

    Domyślnie Karta SD 128 GB

    Czy ktoś może orientuje się czy karta SD 128 GB będzie pracować z D600? Dostałem taką w prezencie a przymierzam się do D600 więc się zastanawiam czy będę mógł jej używać np. do zapisu NEF'ów.

    Czyli na mniejszą kartę 8GB Eye fi lecą małe jpg na potrzeby podglądu na iPadzie a NEF'Y na tego byczka.


    Próbował ktoś takich kart?
    Loniu74
    Każdy kiedyś się uczy...
    Nikon D600, Nikkor 24-70/2.8, Nikkor 85/f1.8 G, SB 700

  2. #2

    Domyślnie

    Trzeba sprawdzić, a co to za karta? Bo może być zbyt wolna do .nef
    Ja jednak polecam mieć kilka SD mniejszych niż jedną taka 128GB ze względu na awarie, jak Ci padnie taka jedna pod koniec wyjazdu/sesji to tracisz wszystko, jak padnie mała 16GB to tylko kilkanaście zdjec tracimy

  3. #3

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Mathis Zobacz posta
    Trzeba sprawdzić, a co to za karta? Bo może być zbyt wolna do .nef
    Ja jednak polecam mieć kilka SD mniejszych niż jedną taka 128GB ze względu na awarie, jak Ci padnie taka jedna pod koniec wyjazdu/sesji to tracisz wszystko, jak padnie mała 16GB to tylko kilkanaście zdjec tracimy
    Podpisuję się pod tym dwoma rękoma!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Tu jest link z zatwierdzonymi kartami do każdego modelu NIKONA:
    https://nikoneurope-pl.custhelp.com/...ail/a_id/53485

  5. #5

    Domyślnie

    no wiadomo, normalnie jadę nawet na 8 ale wiecie darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Zastanawiam się nad wykorzystaniem tej karty. Może włożę ją do Laptopa i będę miał dodatkowy dysk - to też jest jakiś pomysł...

    Widzę, że podają 64 GB ciekawe jak to w rzeczywistości wygląda...

    Karta to: SANDISK EXTREME VIDEO HD SDXC 128GB zapis 45 MB/s więc chyba tak tragicznie nie jest. może się do filmowania przyda....
    Loniu74
    Każdy kiedyś się uczy...
    Nikon D600, Nikkor 24-70/2.8, Nikkor 85/f1.8 G, SB 700

  6. #6

    Domyślnie

    Nie przejmowałbym się zbytnio tą listą zatwierdzonych przez nikona kart pamięci. Do D70d wpakowałem 64GB CF i śmigało jak trzeba, a na liście o ile dobrze pamiętam max było 4GB. Jak nie sprawdzisz, nie będziesz wiedział.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •