Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie D800 szybki wybór trybu pracy Auto-Focusa

    Witam, do tej pory używałem d700 i nie miałem problemu z szybkim przełączaniem trybu AF z "dynamicznego wyboru polu AF" do automatycznego. Służył to tego jeden przełącznik z tyłu aparatu.
    Teraz w d800 mam problem bo czasem musze zrobić to szybko , a tymczasem w d800 trzeba przytrzymać przycisk z przodu i pokrętłem wybrać odpowiednia opcię na wyświetlaczu... bardzo upierdliwe rozwiązanie.
    Szukałem w instrukcji jakiś skrótów ,ale chyba nie ma takiej opcji..
    czy może ktoś odkrył jakąś radę na to?
    _

  2. #2

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Też tak mam i podobnie mnie do wkurza a Nikon zmodyfikował to chyba by nam utrudnić życie

  5. #5

    Domyślnie

    Etam, ale marudzicie ;p Mi to nie przeszkadza, po przełączeniu tego 5 razzy nabrałem wprawy a teraz w tamtym miejscu jest cos innego więc byłoby ciasno
    D800, sigma 70-200 2.8, nikkor 50 1.4G, Tamron 17-50 2.8, sb900

  6. #6

    Domyślnie

    W pewnych sytuacjach nowe rozwiazanie jest kompletnie nieużywalne.

  7. #7

    Domyślnie

    Jakie sytuacje masz na myśli?

    Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Board Express
    D800, sigma 70-200 2.8, nikkor 50 1.4G, Tamron 17-50 2.8, sb900

  8. #8

    Domyślnie

    Przycisk do zmiany ustawień jak na męskie paluchy niewygodny w obsłudze < zanim zadziała mija nazbyt dużo czasu campermtb ,
    jeśli potrzebujesz szybkiej zmiany ustawień to takie rozwiązanie utrudni lub uniemożliwi fotografowanie dynamicznych akcji .

  9. #9

    Domyślnie

    Myślę, że poprawili wadę starych korpusów gdzie potrafiłem przełączyć sobie przypadkowo w ferworze "walki".
    Nikon

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witus Zobacz posta
    Myślę, że poprawili wadę starych korpusów gdzie potrafiłem przełączyć sobie przypadkowo w ferworze "walki".
    Może taki był zamysł ale przycisk mały i trudno go na szybko użyć .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •