Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: D800+mb-d12

  1. #1

    Domyślnie D800+mb-d12

    Pytanie do osób które używają:

    Czy D800 z gripem (najbardziej interesuje mnie oryginał) i zasilaniem 8xAA albo EN-EL18 działa szybciej (nie chodzi mi o 6FPSów na DX - bo to wiadome, ale głównie przyspieszeni AF ze względu na wyższe napięcie zasilania)
    W D700+mb-d10 odczuwałem znaczny wzrost szybkości i zastanawiam się czy podobnie jest w d800 i czy warto dopłaca 1150zł do mojej D800tki ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety ale puszka nie przyspiesza po podlaczeniu tego zestawu o którym wspominasz.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja również nie zauważyłem różnicy w szybkości, między 8xAA, a standardową baterią.



  4. #4

    Domyślnie

    Podobno dopiero jest różnica przy podłączeniu baterii z D4 ale nie mam jak tego sprawdzić

  5. #5

    Domyślnie

    zestaw z baterią en-el18 byłby do przyjęcia gdyby nie cena ładowarki do tego aku. 1150 za gripa jeszcze bym przeżył, 400-500 za en-el18 możę też - bo wiem jakie daje komfort pracy atomowe zasilanie. Ale za ładowarkę dać kolejne 600zł to już abstrakcja dla mnie - nie spodziewam się żeby przyrost szybkości był tego warty (co innego jakby całe body w jakiś trybach strzelało wtedy 7 czy 8fpsów)
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #6

    Domyślnie

    ... to może w modelu D850/D850 E z pewnością...
    w przyszłości...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    zestaw z baterią en-el18 byłby do przyjęcia gdyby nie cena ładowarki do tego aku. 1150 za gripa jeszcze bym przeżył, 400-500 za en-el18 możę też - bo wiem jakie daje komfort pracy atomowe zasilanie. Ale za ładowarkę dać kolejne 600zł to już abstrakcja dla mnie - nie spodziewam się żeby przyrost szybkości był tego warty (co innego jakby całe body w jakiś trybach strzelało wtedy 7 czy 8fpsów)
    Tak samo myślę, dlatego zrezygnowałem z tego pomysłu, może kiedyś sie trafi taniej ladowarka ale teraz jest stanowczo za droga. Grip może być nie firmowy - en-el18 pasuje do chińczyków ale tych nowych, bo stare miały styki po prawo a bateria ma po lewo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •