Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czy to już czas na FX?

    Witam panowie i panie, moje pytanie jest następujące:

    Posiadam nikona D300s | D7000 | Tokine 11-16 | N 35 1.8 | N 50 1.8 | SB-900

    Przed nowym sezonem ślubnym myślę nad jakimiś upgrad'ami i pomysł mój to N 85 1.8 + SB-700 (lampa na zapas)

    lub

    Sprzedać D7000, dołożyć i kupić D600 (a w późniejszym czasie N 85 1.8

    Co bardziej mi doradzacie?

    bo sam nie wiem wiadomo FX będzie miał dużo lepszą plastykę i ISO, a na ślubach jak wiadomo to się przydaje

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Ciężko powiedzieć. Będziesz miał D600 prawie bez optyki - standard i 35 mm z winietą.
    Kupno 85 mm nie zaszkodzi, bo jest na FX.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    W sumie posiadając D300s, nie tracisz szerokiego sprzedając D7000, moim zdaniem warto spróbować pełnej klatki, pomimo niewielu szkieł pod FX jakie masz.
    Nie tracisz zakresu, bo masz albo DX albo FX. Z czasem dokupujesz 85tkę na pełną klatkę lub na DXa i masz dość szeroki zakres zapewniony.
    Wydaje się bezpieczną opcją.
    Sam musisz rozważyć.
    oko

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki za porady Coś będe musiał wybrać... ale pełna klatka kusi mnie:P

  5. #5

    Domyślnie

    ja za najlepszy zestaw uważam fx+dx, takiego używam i 85 pracuje u mnie najczęściej z dx. Gdybym miał wybierać w Twojej sytuacji, to jedynie dokupiłbym 85. (aczkolwiek gdyby popatrzyć szerzej niż tylko to co zaproponowałeś, to jednak podstawą u mnie jest fx z 24-70 i dx z jasnymi stałkami używany równolegle).

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli masz ograniczone finanse na ten moment bym kupił N85/pewnie masz na myśli nową AF-S/+ lampę Yongnuo... Przesiadając się w przyszłości na FX co wydaje się pewne jeżeli będziesz się tym nadal zajmował flash będzie Ci mniej potrzebny a posiadanie dwóch systemowych lamp w tej sytuacji to będzie zamrożenie kasy... W razie awarii spokojnie sobie chińczykiem poradzisz - możesz ją też zdalnie wyzwalać... Samo FX niewiele da bez szkieł, a szczególnie te szerokokątne kosztują majątek /w DX jest łatwiej w temacie bo są sigmy i tokiny całkiem dobre dużo tańsze../ Zaplanuj to jakoś sensowniej...jeżeli masz dobre zdanie o D7000 to nie wiem czy nie lepiej sprzedać D300s i zostawić np z D7000 tokinę/ zawsze to lepszy obraz na wyższej czułości/. Do D600 50 tke i już zestaw reportażowy jest... Tylko nie wiem czy jest sens robić pośpieszne ruchy... Skoro DXem radzisz sobie dobrze to zrealizuj zakup 85tki - a na przyszły sezon zakupisz FX

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siwyozzman Zobacz posta
    Jeżeli masz ograniczone finanse na ten moment bym kupił N85/pewnie masz na myśli nową AF-S/+ lampę Yongnuo... Przesiadając się w przyszłości na FX co wydaje się pewne jeżeli będziesz się tym nadal zajmował flash będzie Ci mniej potrzebny a posiadanie dwóch systemowych lamp w tej sytuacji to będzie zamrożenie kasy... W razie awarii spokojnie sobie chińczykiem poradzisz - możesz ją też zdalnie wyzwalać... Samo FX niewiele da bez szkieł, a szczególnie te szerokokątne kosztują majątek /w DX jest łatwiej w temacie bo są sigmy i tokiny całkiem dobre dużo tańsze../ Zaplanuj to jakoś sensowniej...jeżeli masz dobre zdanie o D7000 to nie wiem czy nie lepiej sprzedać D300s i zostawić np z D7000 tokinę/ zawsze to lepszy obraz na wyższej czułości/. Do D600 50 tke i już zestaw reportażowy jest... Tylko nie wiem czy jest sens robić pośpieszne ruchy... Skoro DXem radzisz sobie dobrze to zrealizuj zakup 85tki - a na przyszły sezon zakupisz FX
    Dzięki! tak pewnie zrobię kupię 85ke i lampę CHR a pod koniec sezonu zakupie pewnie FX

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •