Close

Strona 4 z 52 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 517
  1. #31

    Domyślnie

    Myślę że nie ma takiego aparatu (nawet jeśli mówimy o kompakcie) który zadowoli wszystkich. Ja się cieszę że pojawiają się kompakty z matrycami DX/APS-C. Z czasem oferta się rozszerzy o każdy znajdzie coś dla siebie.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    miałeś kiedyś w ręku fuji? wiesz jak bardzo powolny jest to aparat?

    nikon zapewne będzie szybki i z dobrym AF, szkoda, że cena taka wysoka
    No rzeczywiście, bardzo szybki... Jak pisałem to będzie nieudany klon X100 / X100s

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  3. #33
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Mam nadzieje, ze widzieliscie sample

    http://imaging.nikon.com/lineup/coolpix/a/a/sample.htm

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez otwieracz Zobacz posta
    No rzeczywiście, bardzo szybki... Jak pisałem to będzie nieudany klon X100 / X100s
    Widzę fundamentalne różnice między tymi koncepcjami. I ja akurat wolę tę Nikona.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez otwieracz Zobacz posta
    No rzeczywiście, bardzo szybki... Jak pisałem to będzie nieudany klon X100 / X100s
    fuji ma ekwiwalemt 35mm, tu jest 28mm, wiec jaki klon?
    Völkchlor

  6. #36

    Domyślnie

    patrząc na sample, powiem że widać możliwości większej klatki.

  7. #37

    Domyślnie

    Jak kto uważa. Ja mając wybór wybrałbym bez mrugnięcia okiem X100 lub jego następcę. Coolpix nie jest wart tej ceny. Gdyby upchali w nim wizjer to może bym się zastanawiał, ale więcej niż 2000zł. w życiu za to nie dam. I to w opcji z opcjonalnym wizjerem za który też nas pewnie skroją.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  8. #38

    Domyślnie

    A ja powiem tak: w świetle ostatnich żałosnych występów firmy Nikon w dziedzinie innowacyjności i wyznaczania trendów dla całej branży, ten akurat produkt daje jakąś nadzieję, że dno zostało osiągnięte i rozpocznie się jakiś progres.

    Aparat ma przegiętą cenę, która pewnie zostanie szybko zweryfikowana przez rynek. Ale nie da się ukryć, że jest w tym jakaś myśl - opakować apsc w prawdziwie kieszonkowe pudełko, rezygnując tym samym z borykania się z problemami produkcyjnymi związanych a to z EVF a to z drugim torem optycznym; dopalić ogniskową, która - podobnie jak u konkurencji fujowo-sigmowej nie zapracuje z powodu cropa głębią ostrości, za to pozwoli na oddech szerokiego kąta. Niestety, trochę błędów popełniomo przy okazji - brak gibanego lcd, wspomniany przez Kubę brak stabilizacji - trochę gaszą apetyt. Ja też nie kupię, ale sam fakt wypuszczenia czegoś z logiem N z jakąś wizją dodaje trochę otuchy.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  9. #39
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Lipnica Murowana
    Posty
    10

    Domyślnie

    Popatrzyłem, poczytałem i pomyślałem...
    Ciągle szukam czegoś do zastąpienia lustrzanki na kilkudniowych wędrówkach i tu zaciekawił mnie Coolpix A, ale:
    - Nie ma celownika lunetkowego (a wystarczyłby optyczny) - LCD żre prąd,
    - wysuwany obiektyw - znowu żre prąd i opóźnia pierwsze zdjęcie,
    - akumulator (wydajność 320) bardzo słabo...
    - brak stabilizacji (choć w sumie jasno i szeroko),
    - brak zooma 1,5 przez choćby crop matrycy, co dałoby namiastkę standardu,
    - brak trybu Commander dla lampy wbudowanej,
    - AF chyba nie poraża szybkością - brak "fazy",
    - cena z powyższymi byłaby już wysoka, bez powyższych - zabija.

    Jak słusznie przedmówcy zauważyli, Nikon mocno się spóźnił z tym modelem, a ceni go jak pioniera w dziedzinie.
    Dyktatura cenowa bez przebojowej oferty, może firmę osłabiać w rankingu ogólnym. Dobrze, że jeszcze lustrzanki trzymają fason...

    ...a ja chyba nadal będę wędrował z lustrzanką. Ciężko, ale nie cierpi na wskazane choroby.
    D90, N1.8/35AFS. N1.8/50AF-D, N12-24, N18-200VR, SB600, M190xprob+M488RC4, D40, N18-55, kompakty i analogi

  10. #40

    Domyślnie

    Kurcze, a czemu ten AF nie zapiernicza jak w V1? Inna konstrukcja czy co? Nie mowcie, ze moze byc cos gorszego od Nikona niz V1?

Strona 4 z 52 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •