Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Ja bylem bardzo pozytywnie zaskoczony sztywnoscia konstrukcji. Wszystko zalezy od konstrukcji. U mnie jest sprezyna ktora po zamknieciu blokuje/usztywnia skrzydla. Napewno samo dopasowanie do futryny jest istotne.

    Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2
    Z6II_14-30_28_28-75_40_45_105_100-400_TC2.0_DJI

  2. #12

    Domyślnie

    Temat na czasie jak dla mnie. Co prawda ja jeszcze nie szukalem ale też bede potrzebowal takie drzwi. Ja w ogole nie mam futryny. Wiec zapewne czeka mnie jej wstawienie. Chyba że da sie zalozyc jedynie jakies prowadnice.
    Musze zaczac powoli zglebiac temat wiec bede sledzil watek

  3. #13

    Domyślnie

    To cieszę się, że wątek może się także komuś przydać.

    Jeśli nie masz futryny, to chyba nawet lepiej

    Nie wiem, jakie warunki panują u Ciebie i jakie masz wymiary pokoju, ale gdybym miał miejsce, to myślałbym o drzwiach "suwanych" (takich jak w szafkach).

    Ja na razie sprawdzam co i jak, analizuje i kombinuje
    Po dłuższej chwili zastanowienia, wolę chyba drzwi łamane (wyglądają lepiej moim zdaniem - tak bardziej elegancko), bo harmonijki jakoś tak mi się dziwnie kojarzą (choć dostępne w ofercie drzwi harmonijkowe też są już ciekawe stylistycznie).

    Teraz tylko przeglądam oferty i widzę, że są różne grubości skrzydeł i trochę się martwię, czy te najtańsze (mają zazwyczaj 18 - 20 mm) nie będą jednak za cienkie (czy przeciąg panujący w mieszkaniu nie będzie ich otwierał).
    Niestety, te grubsze są już sporo droższe.

  4. #14

    Domyślnie

    Z dwojga zlego polecam te "garderobiane" - mz sztywniejsze. Ani jednych ani drugich nie da sie otworzyc na "ciasno" (kat miedzy elementami zawsze bedzie wiekszy od 0). Garderobiane zajmuja mniej szerokosci. Jedno co mnie leniwca wkurza to przykleszczanie paluchow kiedy przy otwieraniu naciskam na srodkowy zawias zamias jak kulturalny czlowiek zrobic to poprawnie. Jako zagorzaly ekolog zawsze staram sie robic wszystko najmniejszym wysilkiem (czyt. z lenistwa).
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  5. #15

    Domyślnie

    Wszystkie drzwi składane mają (a raczej powinny mieć) rodzaj blokady, jaki spotyka się też w szufladach. Górna prowadnica to kółeczko na sprężynce, a listwa jest pod koniec wybrzuszona. Do czasu jak mechanizm się nie wyrobi, nie będziesz miał żadnego problemu z "samootwieraniem", a potem wystarczy wymienić to kółeczko (6zł na bazarku). Grubość jest istotna tylko w przypadku gdybyś zamierzał się o te drzwi opierać po pijaku, albo je otwierać metodą Zolty (Zoltego?)
    Pozdrawiam.

  6. #16

    Domyślnie

    Odkopują trupa!

    Stary wątek, sprzed tylu lat, ale znów wraca...

    Po ponad 5 latach miałem zrobione prowizoryczne drzwi "samoróbkę" ale sam już nie wiem, jak mogłem wytrzymać te 5 lat...
    Po pierwsze - szpary.
    Z boków, w łączeniu, u góry, u dołu - SZPARY.
    A co za tym idzie - przeciąg.
    Gdy drzwi są zamknięte (a rzadko są, o czym za chwilę) to po prostu słyszę ŚWIST.
    Jakby ktoś stał za tymi drzwiami i na mnie gwizdał.
    Koniec końców i tak muszę wstać i je uchylić, żeby przestało.

    Druga sprawa - no właśnie - one praktycznie nigdy nie są zamknięte... bo się same otwierają.
    Jak jest przeciąg - drzwi same się lekko uchylają - dzięki temu nie ma już ŚWISTU ale po co mi drzwi, skoro nie mogę ich zamknąć.

    I teraz pytanie do Was - czy ktoś korzystał z systemów drzwi łamanych np.: Porta, Dre, Pol Skone?
    Do tych drzwi trzeba/przydało by się dokupić specjalną ościeżnicę - problem polega na tym, że w moim mieszkanku (stary blok z "Wielkiej Płyty") jest założona metalowa framuga - której nie da się zdemontować, gdyż łączy się ona tak jakby z pomieszczeniem obok (łazienką), a nad drzwiami jest zrobiony pawlacz (aaaa - z drugiego boku, naprzeciw łazienki jest szafa).
    Gdy te parę lat temu szukałem - nie było nic takiego, co mógłbym zamontować u siebie, więc skończyło się na samoróbce przyczepionej do starej framugi.
    Teraz natrafiłem na jakieś specjalne ościeżnica "połówkowe" które zakrywają tylko część starej framugi.

    Druga sprawa - jak po miesiącach/latach Wam się sprawują takie drzwi?
    Czy nic nie skrzypi, nie ma szpar/przeciągów itp?

    Od razu dodam - zwykłe drzwi nie wchodzą w grę bo musiałbym po prostu wymienić meble.

    Dajcie znać, jeśli ktoś to w ogóle przeczyta

    Pozdr.

  7. #17

    Domyślnie

    Ale podstawowe pytanie brzmi czy to maja byc drzwi wejsciowe czy wyjsciowe?
    https://youtu.be/_Rf9yfrO0ZQ
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #18
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    jest założona metalowa framuga - której nie da się zdemontować, gdyż łączy się ona tak jakby z pomieszczeniem obok (łazienką),.
    Zdemontowanie takiej ościeżnicy w "wielkiej płycie" to jest 10 min. roboty i nie uszkadza się niczego wokół. Trzeba ją przeciąć tuz przy podłodze (jest zalana betonem, więc się jej nie wyrwie), a reszta to juz bajka. Wystarczy potem to ładnie obrobić lub mozna nawet nie obrabiać, tylko od razu założyć drzwi łamane z ościeznica regulowaną. Tu masz link do pierwszych lepszych takich drzwi https://www.drzwi.pl/katalog/drzwi-w...-lamane-1.html
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Zdemontowanie takiej ościeżnicy w "wielkiej płycie" to jest 10 min. roboty i nie uszkadza się niczego wokół. Trzeba ją przeciąć tuz przy podłodze (jest zalana betonem, więc się jej nie wyrwie), a reszta to juz bajka. Wystarczy potem to ładnie obrobić lub mozna nawet nie obrabiać, tylko od razu założyć drzwi łamane z ościeznica regulowaną. Tu masz link do pierwszych lepszych takich drzwi https://www.drzwi.pl/katalog/drzwi-w...-lamane-1.html
    Uwierz mi, gdyby się dało, to bym tak zrobił.
    Nad drzwiami jest zrobiony pawlacz który trzyma się tam na tej ościeżnicy.
    Z boku jest szafa wnękowa na wymiar, która zasłania framugę.
    Ciężko to opisać...

    Zresztą - już mi powiedziano że o demontażu mogę zapomnieć

    Tu dwa zdjęcia - z pokoju i od drugiej strony.IMG_20181114_180848.jpgIMG_20181114_181240.jpg
    Ostatnio edytowane przez mini21 ; 15-11-2018 o 12:29

  10. #20

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •