Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie jaki pasek do D700? Joby - opinie

    Witam,

    Szukam jakiegoś paska do D700 z cięższym szkłem. Oryginalny pasek to mogę conajwyżej wokoło nadgarstka okręcić, bo noszenie aparatu na szyi to katorga.
    Gdzieś w sieci znalazłem nieco inne rozwiązanie. Mianowicie pasek Joby. Niestety nie widziałem go w żadnym sklepie. Można zamówić jedynie online. Tak dla porównania - noszę czasami torby "reporterskie" i jest mi bardzo z nimi wygodnie.
    Czy ktoś z Was może polecić jakiś pasek lub powiedzieć coś więcej na temat w/w paska Joby?

    http://fotozakupy.pl/pasek/joby-ultr...ezczyzn,17077s


  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Ja niedawno taki kupiłam, uczucia mam mieszane, nosi sie wygodnie, ale trochę się dziwnie czuję, jak aparat tak dynda do góry nogami, i co chwilę sprawdzam, czy gwint się nie odkręcił. No i problem z użyciem statywu, bo trzeba najpierw odkręcić pasek, przykręcić szybkozłączkę i zamontować na statywie bez paska (nieraz lubię go mieć na szyi przy aparacie na statywie, dla większego bezpieczeństwa).

  4. #4

    Domyślnie

    Witam.
    Cóż można powiedzieć na temat samego paska. Pasek jak to pasek .
    Mnie w tych wszystkich wynalazkach martwi wytrzymałość śruby mocującej i karabińczyków. Sam jestem zmuszony do zakupu paska na ramię i z tego co widzę i przeczytałem to chyba kupię Reportera Pro RS z mocowaniem Promax.
    Ciekawią mnie opinie innych użytkowników którzy korzystają z takich wynalazków.

    Pozdrawiam
    Tomek

  5. #5

    Domyślnie

    Przeszłam całe Włochy z dyndającym się u boku aparatem zamocowanym na Black Rapid http://blackrapid.pl/paski-i-szelki-o_c_183_1.html, polecam bardzo. Jest to bezpieczny pasek na długie wędrówki. Pełen komfort nawet z tak ciężkim sprzętem jak Nikon D7K i szkłem 18-300. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez traverso ; 16-03-2013 o 12:14
    D7000 + N18 - 105 + N70 - 300 + N18 - 300 + N35 1.8G + N10-24

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tot1977 Zobacz posta
    Witam.
    Cóż można powiedzieć na temat samego paska. Pasek jak to pasek .
    Mnie w tych wszystkich wynalazkach martwi wytrzymałość śruby mocującej i karabińczyków. Sam jestem zmuszony do zakupu paska na ramię i z tego co widzę i przeczytałem to chyba kupię Reportera Pro RS z mocowaniem Promax.
    Ciekawią mnie opinie innych użytkowników którzy korzystają z takich wynalazków.

    Pozdrawiam
    Tomek
    Zakupiłem w zeszłym roku ReporterStrapa "PRO S+" z mocowaniem "PROMAX" i dodatkową "blokadą FX". Wszystko do sprawdzenia w katalogu firmy, ładnie wszystko rozpisane. Zdecydowałem się na mocowanie "PROMAX" bo wg. mnie wygląda solidniej i nie widzę zbytnio szans na zepsucie się tego, dodatkowo mamy jeszcze przecież zabezpiecznie w postaci paska, który wsuwamy w klasyczne mocowanie paskowe w body, to po lewej stronie. Użyłem tego tandemu na kilku reportażach, konkretnie znajdowało sie na nim D90+grip+YN560II+17-35 albo N50. Sprzęt cały i zdrowyNie tylko sprawia solidne wrażenie ale też i spisuje się solidnie, bez żadnych niespodzianek, właściwie pierwsze koty za płoty były stresogenne ze względu na psychikę, nic więcejPo paru próbach puszczenia tego "swobodnie" na okolicę biodra/uda wzbudziło moje zaufanie. Tutaj kolejna uwaga, gdy używamy sakw i pasa, trzeba dobrze przemyśleć ich rozmieszczenie po lewej stronie bo "puszczane na biodro/udo" zestaw będzie zawadzał o wspomniane sakwy. Tutaj akurat nie miałem problemu gdyż po lewo trzymałem w malutkiej sakiewce rybkę. Dobrze jest skrupulatnie wyregulować długość pasków gdyż taki zestaw body+grip+lampa jest naprawdę "długi" i przyklękając można dotknąć lampą podłogi. Można tu zrezygnować z gripa, urwiemy sobie te parę cm. Fajna sprawa jest z tym dodatkowym paskiem podramiennym - nic nie musiałem poprawiać podczas reportażu, wszystko komfortowo sobie "wisi". A tak właściwie to poza kilkoma reportażami "na 2body" nigdy z tego nie korzystałem, ot leży w szafie być może dlatego, że dla głównego body mam neoprenowego matina.
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 17-03-2013 o 01:52
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  7. #7

    Domyślnie

    Blackrapid jest zacny mam wersję sport i nie oddam nikomu możesz skręcić poprzez RC2 (szybkozłaczkę do statywu) nie trzeba się pierdzielić wtedy z przekręcaniem, wykręcaniem, zakręcaniem, sporo filmików jest na YouTube zreszta.
    puszka, poduszka i kawałek łóżka

  8. #8

    Domyślnie

    ja również jestem użytkownikiem blackrapid i potwierdzam ze to był dobry wybór. polecam

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam pasek Matin 35mm jest świetny i nie boli. Używam go z D300 z obiektywem 70-200 VRII. http://www.matin.com.pl/produkt,185.html
    Nikon D300, Nikkor AF-S 70-200 f/2,8G ED VRII, Sigma 50 F1.4 EX DG HSM, SB-900
    www.mateuszbanasik.digartfolio.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez militarius Zobacz posta
    Warto było? Sam się nad czymś takim zastanawiam.

    Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
    Nikon D800, Nikon D7000, Nikkor 10.5 mm, Nikkor 35mm 1.8, Nikkor 50mm 1.4G, Nikkor 85mm 1.8G, Nikkor 18-55 VR, Nikkor 24-70 2.8, Nikkor 70-200 VRI,

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •