Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67

Wątek: Ile za ślub?

  1. #1

    Domyślnie Ile za ślub?

    Dziś robiąc zdjęcie jak się śnieg rozpuszcza zapytał mnie sąsiad czy nie zrobię zdjęć na weselu u córki. Odpowiedziałem ze nie. A on zaczął mnie namawiać nawet powiedziałem ze mogę oddać max 150 zdjęć z całego ślubu z plenerem zeby się odczepił. A on dalej - powiedziałem ze się zastanowię i mam do was prośbę ile (krzyknąć) wziąć za ślub kościelny z plenerem w inny dzień lub weselem
    A ile za cały dzień z plenerem w inny dzień. Nie mam rozeznania w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 26-02-2013 o 19:06 Powód: "zaczoł"

  2. #2

    Domyślnie

    Stary zaraz dostaniesz takie widełki że zgłupiejesz. Poza tym w różnych regionach różne ceny.
    Wygooglaj foterów ze swojego regionu, wybierz tych którzy robią zdjęcia na Twoim poziomie i dzwoń jeśli nie mają cennika na stronie.
    Wtedy wyciągniesz sobie średnią i już

  3. #3

    Domyślnie

    Jak potrafisz, to 2500 minimum, jak nie potrafisz, to odpuść.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  4. #4

    Domyślnie

    Złota metoda - pomyśl ile chciałbyś wziąść za to wesele, nie psie pieniądze i nie kosmiczne, tak szczerze, ile byś chciał, i pomyśl ile oni są skłonni zapłacić. Potem wybierz tą kwotę która jest wyższa i im powiedz. :P
    ;]

  5. #5

    Domyślnie

    zależy czy umiesz robić takie zdjęcia. po braku obeznania w cenach wnioskuję, że to dla Ciebie temat obcy. jeśli młodym nie zależy na świetnych zdjęciach tylko na cenie to możesz sobie spróbować tylko uprzedź ich, że jesteś w tym zielony. jeśli mimo to w to wejdą to ich wola przecież. za pierwsze wesele możesz wziąć sobie ze 300-350zł, why not.

  6. #6

    Domyślnie

    Skoro tak Cię namawiają to weź 5 stówek, a jak zrobisz dobre foty to one zarobią w przyszłości dla Ciebie dużo więcej.
    pozdrawiam
    Tomek

  7. #7

    Domyślnie

    Hmmm. Tylko weź pod uwagę, że zaczynasz pracę w sobotę o 10 rano jeśli młoda chce foty od fryzjera i makijarzystki, aż do niedzieli do 1.30 jak zorientujesz się, ze już po oczepinach i połowa chłopów zalanych śpi z głowa w talerzu z sałatką. Uprzedź ich, ze nie masz szkolenia w diecezji i ksiądz może Cię wyprosić z kościoła. Jeśli zaakceptują Twoje tłumaczenie to potem policz sobie ile jesteś wart za godzinę pracy a potem dolicz dodatkowe 3 dni na "obrabianie materiału fotograficznego" cokolwiek to dla Ciebie znaczy. No i dolicz plener jeśli takowy będziesz focił. Jeśli już się zdecydujesz to podpowiem Ci, ze za trzy stówki nie warto się męczyć. Za trzy tysie to hoohooohoo - każdy z nas by chciał. a TY - za ile pójdziesz?
    | NIKON D810 | NIKKOR 14-24mm 2.8G ED | NIKKOR 28mm 1.8G | NIKKOR 85mm 1.8G | NIKKOR 105mm 2.8G MICRO ED VR | SB-910 |

  8. #8

    Domyślnie

    Przejrzałem tak mniej więcej ceny w Wielkopolsce. Jak myślicie 500 - 600 zł za kościół z plenerem w inny dzień oraz 1000 - 1200 zł za cały dzień + plener w inny dzień to będzie odpowiednia kwota czy zmniejszyć / zwiększyć? Ilość zdjęć jaką bym oddał to chyba 200 sztuk na płycie za "2 pakiet" - czy taka ilość to będzie mało?

  9. #9

    Domyślnie

    Popieram kolegę, za trzy stówki nie warto się męczyć. No chyba, ze bardzo chcesz spróbować i masz ochotę iść w to dalej. To jest okazja. Policz sobie ten czas
    D80 + Sigma 17-70/2.8-4.5 + SB-700 | http://www.flickr.com/photos/anghan/

  10. #10

    Domyślnie

    1000-1200zł za 200 zdjęć od kogoś kto jest zielony w temacie? zdziwiłbym się jakby się zgodzili.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •