Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar infestor
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    świętokrzyskie
    Posty
    21

    Question Sigma 150mm F2.8 EX DG HSM MACRO bez OS?

    Witam,
    jestem wstępnie zainteresowany zakupem sigmy 150mm. Mój kolega ma taki obietyw, tylko on używa Olympusa. Z racji, że jest to dosyć drogi obiektyw, szukałem w internecie, gdzie mógłbym go kupić najtaniej. I tak trafiłem na ceneo, a tam mamy coś takiego:

    http://www.ceneo.pl/18812616

    i widać, że w każdym sklepie cena oscyluje w granicach 4k, a jest jeden sprzedawca, który ten obiektyw sprzedaje za 2800 brutto, czyli po bardzo korzystnej cenie - dokładnie tutaj:

    http://lordfoto.istore.pl/pl,product...l?partner=1984

    I tu moje pytanie do zorientowanych i bardziej ode mnie doświadczonych Nikoniarzy: zauważyłem, że przy tym tańszym obiektywie nie ma oznaczenia OS, czyli stabilizacji. Czy to przeoczenie sprzedawcy, który oferuje obiektyw w bardzo dobrej cenie, czy może są 2 wersje tego obiektywu?

    Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość jest to mój pierwszy temat.

  2. #2

    Domyślnie

    Są 2 wersje tego obiektywu, a informacji w internecie na ten temat jest mnóstwo.
    Mam (do Canona) wersję starszą, bez OS i jestem z niej bardzo zadowolony. Ja bym sugerował szukać używanych, które można kupić nawet <2000 zł.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar infestor
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    świętokrzyskie
    Posty
    21

    Domyślnie

    Dzięki za info. No ja nie znalazłem takich informacji, chociaż prawdę mówiąc nie szukałem też bardzo długo dlatego, że tu na forum generalnie można uzyskać najbardziej wiarygodne info od samych użytkowników.

    Zakup używki też rozważam, chociaż pomimo iż fotografię traktuję raczej hobbystycznie to mógłbym sobie wrzucić obiektyw w koszty działalności. Ponadto nowy ma gwarancję, no ale też dużo więcej kosztuje coś za coś.

    Mam jeszcze jedną wątpliwość. Nie spotkałem tego obiektywu z oznaczeniem DC. wszędzie jest DG, czy w związku z tym nie będzie on pasować do mojego D5000?

  4. #4

    Domyślnie

    Żeby sigma współpracowała w pełni z D5000 powinna mieć oznaczenie HSM.
    2xFX, 14-24-70-200 2.8, 35 1.4, 85 1.4

  5. #5

    Domyślnie

    O ile się orientuję, to wszystkie z ww. Sigm miały hsm.

  6. #6

    Domyślnie

    Usystematyzowyujac:
    Sa dwie wersje Sigmy 150 jedna starsza bez OS, druga nowsza z OS.
    Obie posiadaja HSM i DG, obie wyszly w mocowaniu nikona.
    W mocowaniu olympusa wyszla tylko pierwsza.
    Teoretycznie juz nie ma w sprzedazy starych wersji, w praktyce gdzies sie jeszcze lezaki zdarzaja.
    Obrazuja identycznie oba szkla, pozostala funkcjonalnosc poza OS na identycznym poziomie.

    IMHO: jak masz mozliwosc wrzucenia w koszty to naprawde nie wiem na co jeszcze czekasz i nie kupiles nowej z OS.

    pozdro
    Trzy aparaty spod znaku N i "troche" szpeja do nich....

    www.michalak24.pl

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar infestor
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    świętokrzyskie
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ok ja już wszystko wiem, co chciałem wiedzieć na ten temat. Dziękuję panowie za pomoc i zainteresowanie moim problemem. Pewnie jeszcze nie raz o coś będę pytał, bo mimo że nie jestem nastolatkiem, to jeśli chodzi o fotografię jestem raczej na początku drogi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •