Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    Generalnie staraj się robić zdjęcia przy punktowym AFie przy ręcznym wyborze pola i autofocusie w trybie AF-C. Aparat ustawi ostrość pod to pole które wybierzesz. Samo centralne to za mało.
    Po zdjęciach wnioskuję, że aparatowi nic nie dolega. Ostrość jest 10 metrów za pierwszymi sportowcami a w takie BF nie uwierzę
    Nabranie odrobiny świadomości dotyczącej obsługi sprzętu zaowocuje lepszymi zdjęciami, zapewniam.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Coof Zobacz posta
    Generalnie staraj się robić zdjęcia przy punktowym AFie przy ręcznym wyborze pola i autofocusie w trybie AF-C. Aparat ustawi ostrość pod to pole które wybierzesz. Samo centralne to za mało.
    Po zdjęciach wnioskuję, że aparatowi nic nie dolega. Ostrość jest 10 metrów za pierwszymi sportowcami a w takie BF nie uwierzę
    Nabranie odrobiny świadomości dotyczącej obsługi sprzętu zaowocuje lepszymi zdjęciami, zapewniam.
    Postaram się kolejny raz tak zrobić. Wybrałam auto bo wydawało mi się i co prawda dalej mam takie obawy że nie zdążę tego wszystkiego poustawiać jak mi się zawodnik pokaże. A jak już ustawie to będzie za późno


    Proszę o wyrozumiałość, bo nie ukrywam póki co trochę jestem zielona w tym temacie

    A może ktoś z Was mógłby polecić jakiś podstawowy kurs? Szkolenia nikon raczej odpadają bo cena zbyt wygórowana jak dla . Myślę o jakimś kursie na płytce

  3. #23

    Domyślnie

    Nie musisz az tak ustawiac wiele. Sa 3 dobre tryby zdjec: P - automatyka programowa (sam wybierasz czy chcesz lampe i jakie ISO), A - sama wybierasz wartość przesłony i ISO a aparat dopasuje czas migawki, S - sama wybierasz czas migawki i ISO a aparat dopasuje przesłonę. Dla bezpieczeństwa możesz najwyżej włączyć auto iso w ustawieniach.

    Polecę Ci stronę z dużą ilością informacji. szerokikadr.pl. W linku masz od razu wprowadzenie do trybów apratu. Ciekawe są też porady Karl Taylor Photography na youtube. Ale gość używa pro sprzętu i do tego daje głównie rady. I tak fajnie się ogląda jak pracuje. A i muszę też polecić książki Scotta Kelbyego. Gość śmiesznie pisze i daje rady zarówno z wykorzystaniem amatorskim sprzętu, jak i dla drogich akcesoriów.
    Ostatnio edytowane przez pszemson ; 26-02-2013 o 21:14
    Nikon D5100 | Nikkor 18-55 VR f/3,5-5,6 G | Nikkor 35 f/1,8 G
    Zabawa w RAW'ki - też weź udział!

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    miasto
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez justysia1608 Zobacz posta
    Czyli wszystkie ustawienia auto nie dają mi gwarancji że zdjęcie będzie poprawne?
    Nie. Nigdy tak nie będzie.

    Cytat Zamieszczone przez justysia1608 Zobacz posta
    Postaram się kolejny raz tak zrobić. Wybrałam auto bo wydawało mi się i co prawda dalej mam takie obawy że nie zdążę tego wszystkiego poustawiać jak mi się zawodnik pokaże. A jak już ustawie to będzie za późno
    Master it!

    Ustaw D5100 tak aby móc szybko i łatwo zmieniać trzy podstawowe parametry bez odrywania oka od wizjera i chodzenia po menu (da się), szybkie przełączanie pól - to już praktyka.

    Manual (M):
    ISO - przycisk FN + kółko zmiana (w dół i w górę)
    Czas - kółko
    Przysłona - przycisk ekspozycji + kółko

    Priorytet czasu (S):
    ISO - przycisk FN + kółko zmiana (w dół i w górę)
    Czas - kółko
    Przysłona - dobiera automatyka /ew. korekta ekspozycji - przycisk eksp. + kółko

    Priorytet przysłony (A):
    ISO - przycisk FN + kółko zmiana (w dół i w górę)
    Czas - dobiera automatyka /ew. korekta ekspozycji - przycisk eksp. + kółko
    Przysłona - kółko

    Przy czym jeśli nie potrzebujesz kontroli głębi, a obiekt porusza się bardzo szybko, zawsze używaj priorytetu czasu (S), ustawiaj wysokie czasy by zamrozić obiekt w ruchu - btw, przy priorytecie przysłony jest ryzyko, że aparat ustawi za krótki czas.

    Cytat Zamieszczone przez justysia1608 Zobacz posta
    A może ktoś z Was mógłby polecić jakiś podstawowy kurs? Szkolenia nikon raczej odpadają bo cena zbyt wygórowana jak dla . Myślę o jakimś kursie na płytce
    W internecie jest tego mnóstwo - profesor Google pomoże Z papierowych - Digital Camera (miesięcznik) dołączane są płyty (ucz się sam fotografii) oraz broszurka "Poznaj swój aparat".

    Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez TomHealey ; 26-02-2013 o 21:46

  5. #25

    Domyślnie

    Moim zdaniem to jest jakiś problem z aparatem, nawet w trybach auto powinno być więcej zdjęć trafionych.
    Zgodnie z Kolegami nie popieram używania tych trybów, ale wydaje mi się że po naprawie aparatu serwis nie dokładnie skalibrował AF.
    Nie wiem co wymieniali, jeśli był to mechanizm podnoszenia lustra to bez prawidłowej regulacji aparat może tak się zachowywać.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Moim zdaniem to jest jakiś problem z aparatem, nawet w trybach auto powinno być więcej zdjęć trafionych.
    Zgodnie z Kolegami nie popieram używania tych trybów, ale wydaje mi się że po naprawie aparatu serwis nie dokładnie skalibrował AF.
    Nie wiem co wymieniali, jeśli był to mechanizm podnoszenia lustra to bez prawidłowej regulacji aparat może tak się zachowywać.
    taki mam opis na kartce od naprawy: naprawa mechanizmu wybierania przysłony. Test komputerowy, czyszczenie.
    Wysyłałam na gwarancję bo nie szło robić zdjęcia bo wyskakiwał błąd spustu migawki. To co radzisz mi go jeszcze raz wysłać na gwarancję? W sumie tak bym zrobiła bo gwarancja kończy się we wrześniu

    i jeszcze jedno. Gdybym go wysyłała do naprawy to powinnam załączyć jakieś zdjęcia w ramach dowodu? Czy powinien im opis wystarczyć?
    Ostatnio edytowane przez justysia1608 ; 27-02-2013 o 17:23

  7. #27

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie rady odnośnie kursów

  8. #28

    Domyślnie

    Ja chcąc oddać obiektyw 50 1.8 na gwarancję odnosnie nie trafionych zdjęć, to kazano mi płytę ze zdjęciami dostarczyć. Obiektyw kupiony w fotojoker.
    Ostatnio edytowane przez sasz87 ; 28-02-2013 o 20:28 Powód: zmiana tekstu

  9. #29
    qca
    Gość

    Domyślnie

    mi na myśl przychodzi tylko podpięcie obiektywów w pełni manualnych, w których przymykamy f ręcznie, ale przeważnie nie warta skórka wyprawki i z doświadczenia własnego szybciej i pewniej jest używać normalnego AFa i badać na lcd zamiast na wizjerach pokroju niższych luster ustawiać ostrość ręcznie przy małych głębiach.

  10. #30

    Domyślnie

    Mnie też się wydaje, że to wina aparatu. Ostrości na tych fotkach to nie ma nigdzie(nawet na tych zdjeciach o ktorych autor watku mówi, że są dobre). 18-105 to brzytwa, a na prezentowanych fotkach wszedzie mydlo.
    Wrzuc jeszcze te zdjecia na jakis normalny serwer. Daj je wieksze, bo to może wiele wyjasnic
    Ostatnio edytowane przez basket ; 02-03-2013 o 01:21
    Fuji

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •