Close

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 180
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez campermtb Zobacz posta
    Chyba że jakieś fajne dofinansowanie udałoby się dostać skądś
    Szukaj działania 6.2 z POKL
    | NIKON D810 | NIKKOR 14-24mm 2.8G ED | NIKKOR 28mm 1.8G | NIKKOR 85mm 1.8G | NIKKOR 105mm 2.8G MICRO ED VR | SB-910 |

  2. #22

    Domyślnie

    A orientujesz sie może czy w praktyce w miarę łatwo to dostać, czy to jak gra w totka?
    D800, sigma 70-200 2.8, nikkor 50 1.4G, Tamron 17-50 2.8, sb900

  3. #23

    Domyślnie

    od siebie polecam umowę o przekazaniu praw autorskich która to jest obarczona 50% mniejszym podatkiem.
    z tego tytułu można zarobić w roku 42k zł, koło 3,5k miesięcznie z tego co pamiętam.
    nie potrzeba do tego zakładać działalności i płacić na idiotyczny zus, bo wtedy cały interes powoli przestaje się opłacać.

  4. #24

    Domyślnie

    Mógłbyś nieco rozwinąć temat? Bo nei rozumiem za bardzo.. Jak to wygląda?
    D800, sigma 70-200 2.8, nikkor 50 1.4G, Tamron 17-50 2.8, sb900

  5. #25

    Domyślnie

    Wszystko zależy od US w większości przypadków już chyba US stoją na stanowisku że jeśli masz strone www z ofertą lub reklamujesz się w inny sposób prowadzisz działalność w sposób zorganizowany = powinieneś założyć DG.
    Jeśli masz zlecenia tylko z poczty pantoflowej i nie zbyt częste, to możesz próbować podciągnąć to pod działalność artystyczną i rozliczać się przy zastosowaniu 50% kosztów uzyskania przychodów.

  6. #26

    Domyślnie

    Oekj, to tą kwestię mam już ogarnięta, a orientuje się ktoś czy na przykład mogę sobie wystawić sam legitymację prasową ?
    D800, sigma 70-200 2.8, nikkor 50 1.4G, Tamron 17-50 2.8, sb900

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez campermtb Zobacz posta
    Oekj, to tą kwestię mam już ogarnięta, a orientuje się ktoś czy na przykład mogę sobie wystawić sam legitymację prasową ?
    Legitymacja prasowa nie ma określonego wzoru więc teoretycznie możesz sobie sam ją zrobić wedle uznania tyle że
    jak będziesz chciał się dostać na jakąś konkretną imprezę to lepiej jak będzie to legitymacja realnie istniejącej gazety lub portalu.
    cośtam cośtam ...

  8. #28

    Domyślnie

    Na jakiejś szanującej sie inprezie powinni rozumieć pojęcie freelancer, a jeśli nie to dostaną takim plastikiem i zobaczymy
    D800, sigma 70-200 2.8, nikkor 50 1.4G, Tamron 17-50 2.8, sb900

  9. #29

    Domyślnie

    umowę pomiędzy osobami fizycznymi nie prowadzącymi działalności gospodarczej można zawrzeć, nigdzie w kodeksie nie ma opisanych przeciwwskazań.
    Gdzie jest limit umów o dzieło pomiędzy osobami fizycznymi, aby nie być posądzonym o prowadzenie niezarejestrowanej działalności gospodarczej? - nie spotkałem się z takimi zapisami.
    Stronę w internecie można mieć, mogę ją reklamować jak mi się podoba, jak i mogę reklamować swoją osobę na mieście (plakaty, bilbordy itp.) i US może co najwyżej sobie obejrzeć moje zdjęcia - Ważne aby na reklamach/stronie nie było żadnej wzmianki o ofercie, jedynie informacje o kontakcie.

  10. #30

    Domyślnie

    A czy można nazwać siebie fotografem ślubnym. Chodzi mi o takie coś "imię nazwisko - fotograf ślubny i fotografia ślubna"?

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •