Close

Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8161718
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 180
  1. #171

    Domyślnie

    Witam

    Podepnę się pod temat powiedzmy że nie mam DG tylko chcę podpisać umowę o dzieło z młodymi.:

    1. Jak wygląda sprawa z rozliczeniem się US kiedy mam płacić, co kazdą umowę czy na koniec roku w picie?
    2. I własnie także pytanie powiedzmy że dzisiaj podpisałem umowę slub jest np. w czerwcu 2017, to kiedy mam płacić
    3. I jeszcze podobe pytanie ale następne troche inne podpisuje np. umowę dzisiaj biorę zadatek a ślub w 2017r to kiedy mam zapłacic podatek w którym roku? Czy od zadatków czyli w 2016 czy dopiero po slubie w 2017?
    4. Jak wygląda sprawa reklamowania się na banerach, wizytówkach, Internecie nie mając działalności? Moge czy nie?
    Nikon D300, Tamron 17-50 2/8, Nikkor AF 50 f1.8D, Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G, SB-800, D3200

  2. #172

    Domyślnie

    Powinieneś zapłacić zaliczkę na podatek z tytułu uzyskanych przychodów w zgodnie z miesiącem wpływu przychodu.
    Czyli jak dostajesz kasę, to ją rozliczasz. Nie ważne kiedy ślub, ani kiedy umowa. Ważne jest otrzymanie kasy.
    Tak więc płacisz 2x razu - raz od zadatku i drugi raz od reszty.

    Co do reklamy - traktowane jest to jak aktywne pozyskiwanie klienta, a tym samym prowadzenie działalności.

    Jak masz etat, to warto założyć DG, bo miesięczny koszt wychodzi jakieś 50zł, a masa problemów z głowy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Co do reklamy - traktowane jest to jak aktywne pozyskiwanie klienta, a tym samym prowadzenie działalności.
    Jak masz etat, to warto założyć DG, bo miesięczny koszt wychodzi jakieś 50zł, a masa problemów z głowy.
    Nie prawda. Jestem na etacie, dostaję do ręki 1350zł po odliczeniu składek. Mając równolegle legalną DG płacę podatek od głupoty oraz bezpodstawnej chęci patriotyzmu i uczciwości w formie drugiego ubezpieczenia zdrowotnego w wysokości 288zł. (trochę więcej niż 50zł i też mało słusznie, bo nie choruję 2x więcej), z racji że jestem na karcie podatkowej odpadają mi kwestie księgowości i papierologii, ale to jedyne udogodnienie w tym absurdzie. Przepraszam za ten ton goryczy, ale czuję się ruc.any przez własny kraj, bo jeśli zawieszę DG to nie mogę usługi rozliczyć jako osoba fizyczna w zakresie takim jak mam DG, a majac DG nie opłaca się wykonywać usług bo koszty są jakie są i zawsze za krótka kołdra.
    Sprawa reklamowania się czy oferowania to kwestia interpretacji. Nie jest to bowiem działanie w sposób zorganizowany i ciągły, nawet jeśli banner świeci przez miesiąc, bo z naszej strony płacimy np raz za usługę. Poza tym jest to jak w tej anegdocie o facecie, który chciał żeby go skazać za gwałt, policja odpowiedziała, że nie popełnił czynu to nie mogą, a on odparł, że "aparatura jest". Tym samym oferowanie się nie jest tym samym co działanie, ale to pewnie zależy od danego urzędnika i biometru w danym dniu.
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  4. #174

    Domyślnie

    W Rzeszowie reklamowanie zawieszonej działalności jest OK
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  5. #175

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Powinieneś zapłacić zaliczkę na podatek z tytułu uzyskanych przychodów w zgodnie z miesiącem wpływu przychodu.
    Czyli jak dostajesz kasę, to ją rozliczasz. Nie ważne kiedy ślub, ani kiedy umowa. Ważne jest otrzymanie kasy.
    Tak więc płacisz 2x razu - raz od zadatku i drugi raz od reszty.
    .
    Ale powiedzmy że umowa o dzieło nie mając działalności. To jak wyglada rozliczenie z US, kiedy mam zapłacic od umowy a kiedy od zadatku?
    Nikon D300, Tamron 17-50 2/8, Nikkor AF 50 f1.8D, Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G, SB-800, D3200

  6. #176
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zaliczkę na podatek wpłacasz za miesiąc, w którym otrzymałeś zadatek do umowy i potem w tym miesiącu kiedy resztę pieniędzy, a na koniec roku razem z pitem masz rozliczenie roczne i ewentualne zwroty/dopłaty podatku.

  7. #177

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoon Zobacz posta
    Nie prawda. Jestem na etacie, dostaję do ręki 1350zł po odliczeniu składek. Mając równolegle legalną DG płacę podatek od głupoty oraz bezpodstawnej chęci patriotyzmu i uczciwości w formie drugiego ubezpieczenia zdrowotnego w wysokości 288zł. (trochę więcej niż 50zł i też mało słusznie, bo nie choruję 2x więcej), z racji że jestem na karcie podatkowej odpadają mi kwestie księgowości i papierologii, ale to jedyne udogodnienie w tym absurdzie. Przepraszam za ten ton goryczy, ale czuję się ruc.any przez własny kraj, bo jeśli zawieszę DG to nie mogę usługi rozliczyć jako osoba fizyczna w zakresie takim jak mam DG, a majac DG nie opłaca się wykonywać usług bo koszty są jakie są i zawsze za krótka kołdra.
    Sprawa reklamowania się czy oferowania to kwestia interpretacji. Nie jest to bowiem działanie w sposób zorganizowany i ciągły, nawet jeśli banner świeci przez miesiąc, bo z naszej strony płacimy np raz za usługę. Poza tym jest to jak w tej anegdocie o facecie, który chciał żeby go skazać za gwałt, policja odpowiedziała, że nie popełnił czynu to nie mogą, a on odparł, że "aparatura jest". Tym samym oferowanie się nie jest tym samym co działanie, ale to pewnie zależy od danego urzędnika i biometru w danym dniu.
    A właśnie, że prawda. To, że płacisz ~300zł nie znaczy, że to tyle kosztuje, bo większość odliczasz na koniec roku w picie.
    A aktywne pozyskiwanie klienta (w tym reklama w gazetach, internecie, itp) jest traktowane jako zorganizowane - w końcu szukasz klienta, więc jest to zogranizowane... samo się nie zrobiło, i ciągłe, reklama jest ciągła.
    To, że przez większość czasu siedzisz bo nie masz klientów, nie znaczy, że nie jest to rozumiane jako DG.

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    W Rzeszowie reklamowanie zawieszonej działalności jest OK
    Tak. Zawieszoną działalność można reklamować. Jak również można reklamę wrzucać w koszta DG. Z resztą można wrzucać w koszta wszystkie wydatki mające na celu zabezpieczenie przychodu.

    Cytat Zamieszczone przez luk009 Zobacz posta
    Ale powiedzmy że umowa o dzieło nie mając działalności. To jak wyglada rozliczenie z US, kiedy mam zapłacic od umowy a kiedy od zadatku?
    Obowiązek podatkowy następuje wraz z otrzymaniem kasy.
    Bierzesz zadatek/zaliczkę - rozliczasz w miesiącu, w którym otrzymałeś.
    Dostajesz kasę za resztę - rozliczasz w miesiącu, w którym otrzymałeś.
    Na każde pieniądze musisz wydać pokwitowanie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    W Rzeszowie reklamowanie zawieszonej działalności jest OK
    Tylko co innego DG zawieszona, a co innego brak działalności i reklamowanie się . Jak mamy zawieszoną to spokojnie można się reklamować, nie ma też oficjalnie zakazu podpisywania umów z klientami (ale to kwestia dyskusyjna, bo co urząd, to może być inna interpretacja przepisów).

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Obowiązek podatkowy następuje wraz z otrzymaniem kasy.
    Bierzesz zadatek/zaliczkę - rozliczasz w miesiącu, w którym otrzymałeś.
    Dostajesz kasę za resztę - rozliczasz w miesiącu, w którym otrzymałeś.
    Na każde pieniądze musisz wydać pokwitowanie.
    Wydaje mi się, że z zadatkiem nie masz racji. Zadatek staje się przychodem dopiero w momencie gdy usługa zostanie zrealizowana. Dlatego nie trzeba go rozliczać wcześniej. Albo może nie zrozumiałem co masz na myśli pisząc "rozliczenie" . Tutaj artykuł na ten temat:
    http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/c...nikow-CIT.html

  9. #179
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zadatek udokumentowany jest dochodem, który podlega opodatkowaniu w danym miesiącu/kwartale zależy jak się rozlicza.

  10. #180

    Domyślnie

    1. Jesteś vatowcem - musisz na zadatek wystawić fakturę vat i rozliczyć go w miesiącu w którym go otrzymałeś.
    2. Nie jesteś vatowcem ale masz kasę fiskalną - za zadatek musisz wydać paragon i rozliczyć go w miesiącu w którym go otrzymałeś.

    Powyższe ogranicza Cię do pobierania zadatków przy podpisywaniu umów wyłącznie jak masz odwieszoną działalność. Na zawieszonej Ci nie wolno.

    3. Nie jesteś vatowcem i nie masz kasy fiskalnej - na zadatek nie wystawiasz żadnej faktury ani paragonu. Fakturę końcową po wykonaniu usługi wystawiasz na pełną kwotę (zadatek + reszta należności) i tą pełną kwotę księgujesz w miesiącu otrzymania reszty należności i wystawienia faktury. W tym przypadku możesz pobierać zadatki przy podpisaniu umowy nawet jeśli firmę masz zawieszoną, bo zadatek taki w momencie jego otrzymania nie jest dochodem, staje się nim dopiero w dniu otrzymania pełnej zapłaty lub rezygnacji klienta z usługi zostając u Ciebie jako zadośćuczynienie.
    ;]

Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8161718

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •