Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nikon D300 - problem

    mam problem z moim Nikonem, nie mogę wyguglować co mu jest, a przed oddaniem go do serwisu chciałabym się bardziej zorientować. może ktoś z Was mi pomoże?
    a więc tak:
    model - Nikon D300, ma już swoje lata, kupiłam go rok temu jako używany
    aparat ma takie momenty, że w momencie gdy przyciskam spust migawki do połowy, on nie wyostrza, wszystko jest dobrze ustawione. gdy wcisnę spust całkowicie, on bez wyostrzenia robi zdjęcie, które jest całkowicie czarne. po kilkukrotnym wyłączeniu i włączeniu na nowo na ogół jest ok, ale jednak martwi mnie ta sytuacja, bo to zdarza się coraz częściej niestety

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar misio1399
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Kraków/ Faringdon UK
    Posty
    138

    Domyślnie

    sprawdzałeś przebieg body ?

  3. #3

    Domyślnie

    przebieg to dopiero 23230 klapnięć..

  4. #4

    Domyślnie

    No to brzydko to wygląda...
    Bez serwisu się raczej nie obejdzie, niestety.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  5. #5

    Domyślnie

    Jak zauważysz tą przypadłość zobacz czy jak przyciśniesz przycisk AF-ON czy ustawi ostrość?
    Jeżeli ustawi bez problemu może się okaże, że to tylko przycisk spustu migawki nawala.

  6. #6

    Domyślnie

    w D300 można ustawić priorytet ostrości albo spustu, ale zdjęcie nie powinno być czarne, chyba ze ustawisz M i taką kombinacje czasu i migawki ze nie zdąży nic naświetlić AF-ON działa dopiero jak to ustawisz w menu
    D300, Sigma 17-70, N55-200VR, Sigma 70-300, N60 AF-S MICRO, falcon 800/f8, Sigma 150-500

  7. #7

    Domyślnie

    Wiem, że aby zdjęcie było czarne potrzebny jest splot różnych okoliczności(ustawień) ale z doświadczenia wiem, że najlepiej zacząć sprawdzanie od najprostszych rzeczy

  8. #8

    Domyślnie

    Ja jednak polecam zmienić na priorytet ostrości. wtedy nie strzeli jeżeli nie wyostrzy. Bo może masz ustawiony priorytet (nie pamiętam dokładnie jak jest w ustawieniu) strzału i jeżeli nie zdąży wyostrzyć to i tak strzeli. Sprawdź dobrze ustawienia AFu.
    pzdr
    WWW
    D810; N50G; N24-70; N200-500; SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tedd Zobacz posta
    No to brzydko to wygląda...
    Bez serwisu się raczej nie obejdzie, niestety.

    Po co od razu serwis. Soft juz wyciekl i ma sie dobrze

  10. #10

    Domyślnie

    po pierwsze, wklej taki czarne zdjęcie z exifem, po drugie, spróbuj z innym "pewnym" akumulatorem i innym obiektywem
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •