Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59
  1. #21

    Domyślnie

    co do nowego softu to jest jakiś zonk - d4 dostał już jakiś czas temu a dla nas nie przygotowano :/
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  2. #22

    Domyślnie

    Fatman albo Quadman potwierdźcie mi jeszcze czy dobrze opisałem sposób ustawienia pułapki ostrości? To będę miał pewność, że u mnie też bubel, no chyba, że wszyscy robimy coś na opak, bo tak jak pisałem w D300s też to występuje.
    Kto chce- szuka możliwości, kto nie chce- szuka wymówek.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lok_men Zobacz posta
    Ja tu chyba czegoś nie rozumiem. Po kolei: 1. ustawiam sobie w a2 priorytet w trybie AF-S ---> priorytet ostrości 2. przypisuję sobie funkcję blokady AF dla przycisku AE-L/AF-L 3. ustawiam ostrość przykładowo na 1 m---> wciskam przycisk AE-L/AF-L, który faktycznie blokuje mi AF ----> przekadrowuję i wciskam spust migawki. W tym momencie, aby wszystko dobrze działało spust migawki nie powinien zareagować dopóki jakiś element nie znajdzie się w polu ostrości AF, a dzieje się tak, że najzwyczajniej mimo, iż ustawiliśmy priorytet ostrości aparat "robi" zdjęcie. Co najciekawsze sprawdziłem na D300s i występuje to samo to już nie wiem co o tym myśleć albo może ja coś źle ustawiam?
    Zapomniałem dodać tutaj Włączanie AF tylko przy pomocy AF-ON, ale skoro blokuję AF za pomocą AE-L/AF-L to ta opcja jest niepotrzebna, bo i tak AF zostanie zablokowany a spust migawki służy jedynie do wyzwolenia migawki.. z tym, że tak jak piszemy przy priorytecie ostrości w AF-S czy AF-C przy braku ostrości spust nie powinien w ogóle zadziałać.
    Kto chce- szuka możliwości, kto nie chce- szuka wymówek.

  4. #24

    Domyślnie

    Sprawdzilem zgodnie z instrukcja i co ciekawe, jak ustawie AF-ON zamiast AE-L/AF-L (bo D600 nie ma guzika AF-ON), to pułapka nie dziala, po wcisnieciu spustu i tak robi fotke. Ciekawe jest tez to, ze jak na gripie przypisze podobnie, to spust migawki na gripie przestaje działac, nawet jak potwierdzi mi ostrosc w wizjerze zielona kropka . Fatman, tez tak masz?
    ONA: Z6 + T24-70/2.8 VC * Nikkor Z24-70/4s + SB-800
    ON: Z6 + Nikkor Z24-70/4s * T70-200/2.8VC + SB-900

  5. #25

    Domyślnie

    Zaraz sprawdzę jak jest u mnie z gripem
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  6. #26
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lok_men Zobacz posta
    Fatman albo Quadman potwierdźcie mi jeszcze czy dobrze opisałem sposób ustawienia pułapki ostrości? To będę miał pewność, że u mnie też bubel, no chyba, że wszyscy robimy coś na opak, bo tak jak pisałem w D300s też to występuje.
    Ani za mnie Fatman, ani Quadman, ja hydra.ulik, ale ...
    -menu z "ołówkiem" poz. a5 Włączenie AF dać na OFF. Tak zrobiłeś ?

    U mnie w D300s lata, jak ta lala
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lok_men Zobacz posta
    Zapomniałem dodać tutaj Włączanie AF tylko przy pomocy AF-ON, ale skoro blokuję AF za pomocą AE-L/AF-L to ta opcja jest niepotrzebna, bo i tak AF zostanie zablokowany a spust migawki służy jedynie do wyzwolenia migawki.. z tym, że tak jak piszemy przy priorytecie ostrości w AF-S czy AF-C przy braku ostrości spust nie powinien w ogóle zadziałać.
    Specjalnie jeszcze raz wszystko sprawdziłem i nie masz racji co do tej blokady ostrości. W normalnie działających puchach ( D3S i D300 ), jest tak, że jeśli używasz przycisku AE-L/AF-L to pucha zrobi fotę mimo braku ostrości. Nawet w sytuacji, gdy ustawisz priorytet ostrości, to i tak spust działa mimo braku ostrości, a w wizjerze D3S nie wyświetlają się te strzałki i kropka.
    Czyli w tych puchach jak wyżej, aby ustawić pułapkę ostrości, MUSISZ ustawić Włączenie AF na "Tylko przycisk AF-ON" ( A4 w D800, A5 w D300 ) i nie korzystać z blokady ostrości za pośrednictwem AE-L/AF-L. Spust migawki NIE MOŻE uruchamiać układu autofocusa. Oczywiście, musi być wybrany priorytet ostrości, tak by po wciśnięciu spustu aparat zrobił zdjęcie jedynie wtedy, gdy jest ostro w wybranym punkcie. Z pewnością w D300S też tak jest, sprawdź proszę.

    W D800, przy identycznej konfiguracji mechanizm ten NIE DZIAŁA poprawnie, pucha robi foty zaraz po naciśnięci spustu migawki, tak jakby miała gdzieś priorytet ostrości. Dotyczy to tylko sytuacji, gdy spust migawki nie uruchamia układu autofocusa ( Włączenie AF na "Tylko przycisk AF-ON" ).

    Po raz kolejny napiszę: W D800 w trybie AF-S, przy ustawionym priorytecie ostrości, jeśli spust migawki uruchamia układ autofocusa, to pucha zrobi fotę dopiero wtedy, gdy jest ostro w wybranym punkcie, a w sytuacji ustawienia parametru a4 - Włączenie AF na "Tylko przycisk AF-ON", zrobi zawsze fotę po naciśnięciu spustu migawki, niezależnie od tego, czy w wybranym punkcie jest ostro, czy nie.

    To tyle ode mnie, myślę, że teraz jest jasne.
    Ostatnio edytowane przez QuadMan ; 23-02-2013 o 21:46 Powód: Teraz hydra.ulik był szybszy :-).
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  8. #28

    Domyślnie

    Weźcie utopcie te Wasze 800tki i 600tki Sorki, ale to są jakieś jaja.... Co chwilę "coś"...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Weźcie utopcie te Wasze 800tki i 600tki Sorki, ale to są jakieś jaja.... Co chwilę "coś"...
    Też mnie to trochę wkurza, aleee.... alternatywy nie ma dla mnie żadnej, obrazek mi się podoba a ten bug poza tym, że mnie wkurza, to akurat u mnie nie ma wielkiego znaczenia. Zresztą, to akurat najmniejszy problem, łatwy do poprawnienia, powtarzalny błąd. W sofcie pewnie jedna linia kodu. I nie łudź się, prz3mo, że gdzie indziej jest lepiej. D3S też mnie na początku zdołował, były jakieś cyrki z lampą TTL w manualu, w pewnych szczególnych warunkach wyświetlał Err, myślałem że mnie trafi, kiedyś o tym pisałem.

    Pozdrawiam, QuadMan.
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  10. #30

    Domyślnie

    Problem dawno już był opisywany w necie - http://photo.net/nikon-camera-forum/00aZ5a?start=20 - tutaj odpowiedź serwisu nikona - """That is correct, there is no 'focus trap' option in the D800. This change had occurred by design, and is not a defect."

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •