Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59
  1. #11

    Domyślnie

    Menu z "ołówkiem" i tam sekcja Autofocus, podmenu a9 (przynajmniej w D3).

    dokładnie tak jak napisałeś -ustawiasz ostrość na daną odległość i zmieniasz kadr tak aby w tej odległości nic nie było. I czekasz, aż np. w to miejsce wleci ptaszysko, łapa pana koszykarza itd itp.
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  2. #12

    Domyślnie

    Witam ponownie:

    Cytat Zamieszczone przez lok_men Zobacz posta
    Fatman przepraszam, ale mam zagwozdka i nie kapuje "W menu Przycisk AF-ON ustawić na "Włączenie autofocusa (AF)"??? Gdzie mogę znaleźć 'Przycisk AF-ON w menu aparatu? Tak się zakręciłem, że teraz już całkowicie zgłupiałem, bo czegoś tu nie rozumiem. Chodzi o to, że chcesz w trybie AF-C ustawić pułapkę ostrości tak, aby zdjęcie zostało zarejestrowane w dokładnie takiej odległości jaką sobie ustawiłeś? Wytłumacz mi to proszę łopatologicznie.
    wprawdzie nie jestem Fatman, ale to ustawienie przycisku AF-ON to a4 w Ustawieniach osobistych. Co do pułapki ostrości: Chodzi o to, że jeśli nie wyłączysz autofocusa spod spustu wyzwalania migawki, to wciśnięcie tegoż spustu przestawi ostrość w inne miejsce. Należy wcześniej ustawić ostrość w wybranym punkcie za pomocą tego przycisku AF-ON.

    Pozdrawiam, QuadMan

    Rafał był szybszy .
    Ostatnio edytowane przez QuadMan ; 23-02-2013 o 19:05 Powód: Rafał był szybszy :-).
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  3. #13

    Domyślnie

    Chłopaki dzięki za zrozumienie faktycznie jeden i drugi ma rację z tym, że skoro mówimy o D800 to Fatman tak jakby zdublował to samo ustawienie cytuję:
    "W menu Włączenie AF ustawić na "Tylko przycisk AF-ON".
    W menu Przycisk AF-ON ustawić na "Włączenie autofocusa (AF)".
    albo ja już nic tutaj nie rozumiem, bo w ustawieniach pozycja a4 to Włączanie AF... fak
    Kto chce- szuka możliwości, kto nie chce- szuka wymówek.

  4. #14

    Domyślnie

    nie ma osobnej pozycji w menu dla przycisku AF-ON no chyba, że na gripie --->ustawienia pozycja f13
    Kto chce- szuka możliwości, kto nie chce- szuka wymówek.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lok_men Zobacz posta
    nie ma osobnej pozycji w menu dla przycisku AF-ON no chyba, że na gripie --->ustawienia pozycja f13
    No właśnie, chyba Rafał się tu rozpędził, albo ma gripa, w każdym razie chodziło Mu o to, by przycisk AF-ON nie pełnił jakiejś innej roli, tylko właśnie uruchamiał autofocus.

    Pozdrawiam, QuadMan.
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  6. #16

    Domyślnie

    lok_men, masz rację -pisałem swój opis na podstawie D3, w D800 akurat tej opcji nie ma. Można to zastąpić użyciem przycisku AE-L/AF-L (podpisaniem pod niego AF-ON).
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  7. #17

    Domyślnie

    Na szczęście wkrótce będziemy mogli kupić D4x mam nadzieję, że tam nie będzie problemów.
    Panerai vel Eliot Capone

  8. #18

    Domyślnie

    Ok ta sprawa się wyjaśniła teraz wracając już do samego tematu faktycznie bubel u mnie to samo mimo zablokowania AF czy to w trybie ciągłym czy pojedynczym po przekadrowaniu aparat wyzwala migawkę i dupa blada... Swoją drogą macie jakieś informacje czy nikon pracuje nad jakąś wersją oprogramowania do D800, która naprawi m.in. takie wtopy?
    Kto chce- szuka możliwości, kto nie chce- szuka wymówek.

  9. #19

    Domyślnie

    Ja tu chyba czegoś nie rozumiem. Po kolei: 1. ustawiam sobie w a2 priorytet w trybie AF-S ---> priorytet ostrości 2. przypisuję sobię funkcję blokady AF dla przycisku AE-L/AF-L 3. ustawiam ostrość przykładowo na 1 m---> wciskam przycisk AE-L/AF-L, który faktycznie blokuje mi AF ----> przekadrowuję i wciskam spust migawki. W tym momencie, aby wszystko dobrze działało spust migawki nie powinien zareagować dopóki jakiś element nie znajdzie się w polu ostrości AF, a dzieje się tak, że najzwyczajniej mimo, iż ustawiliśmy priorytet ostrości aparat "robi" zdjęcie. Co najciekawsze sprawdziłem na D300s i występuje to samo to już nie wiem co o tym myśleć albo może ja coś źle ustawiam?
    Kto chce- szuka możliwości, kto nie chce- szuka wymówek.

  10. #20

    Domyślnie

    Plota o nowym oprogramowaniu była już dawno, dawno temu. Podobno ma też poprawić zielonkawy zafarb na wyświetlaczu (co ciekawe, nie występujący w wszystkich D800). No ale to już zupełnie inna bajka......

    Czekamy na info od posiadaczy D4, czy u nich pułapka AF działa
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •