Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    To zjawisko, które obserwuję w moim v1 nie ma nic wspólnego z abberacją, ani innymi wadami obiektywów. Będzie je widać, nawet jeżeli maksymalnie rozjedziemy ostrość. Wystarczy biała płaszczyzna i nieco podniesiony kontrast w pp, aby stała się ewidentna. Biała płaszczyzna, i nic ponadto. Może jestem aptekarzem, ale zdarza mi się robić zdjęcia właśnie w takich warunkach. I jedynie V1 ma taką wadę - nie widziałem czegoś podobnego ani w kompaktach, ani w lustrzankach, ani nawet w komórkach. Wiem, że da się to usunąć w pp,ale to czas, a czas to pieniądz .
    Ponawiam więc prośbę nie o wyjaśnienie przyczyn zjawiska, czy o jego znaczenie, ani nie o radę, czy i jak je usunąć. Interesuje mnie, czy jest to cehą wszystkich jedynek, czy trafiło się tak tylko mnie.
    Co do przyzcyny wady, to na mój gust może to być np. źle spasowana maska Bayera na matrycy. Ale to sci-fi, a nie rzetelna odpowiedź.

  2. #12

    Domyślnie

    Dalej nie kumam, o chodzi, a chcialbym pomoc lub zweryfikowac te wade. V1 jest tak uposledzonym aparatem, ze od razu znajde 10 innych wad, ktore sa wazniejsze niz pasy na sniegu.

  3. #13

    Domyślnie

    Chodzi o to, że biel, obejmująca niemal całą powierzchnię obrazu (tak, jak reprodokcja tekstu na białej karce, zimowy krajobraz) odwzorowywana jest jako gradient kolorystyczny, od zielonego po lewej stronie kadru, do purpury po prawej.
    Widać to zjawisko na każdym z moich monitorów, choć im lepszy sprzęt, tym bardziej widoczny efekt.

  4. #14

    Domyślnie

    Właśnie zauważyłem tą przypadłość również na AW1, choć to nie śnieg, to po podciągnięciu kolorów widać bardzo te przebarwienia. Wpierw myślałem, że to taka specyfika zdjęć pod wodą, ale widzę, że to nie to.
    Link
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  5. #15

    Domyślnie

    To jakaś przypadłość matryc, jak sądzę. Może kwestia "spasowania" filtru mozaikowego do siatki fotosite'ów?
    Na szczęście wada nie przeszkadza zbytnio...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •