Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Nikon D800 problemy programowe i AF

    Witam,
    Jestem od jakiegoś czasu szczęśliwy posiadaczem Nikona d800.
    Mam jednak pewien problem, wydaje mi się że aparat jest chyba wadliwy, niestety nie mam obecnie zbyt wiele czasu na fotografowanie ale wykonałem przez 4 miesiące ponad 1000 zdjęć.
    Zdarzyło mi się, że aparat się zwiesił 2-3 razy, gdzie poprzednio posiadałem nikona D90 i nigdy się to nie przytrafiło. (po wykonaniu zdjęcia nic nie można zrobić żadna opcja nie działa istnieje tylko możliwość wyłączenie aparatu poprzez wyjęcie akumulatora)
    Myślałem że może to być wina karty jednak posiadam SDHC SanDisk 32 GB ( 45MB zapisu) a nie wykonywałem zdjęć seryjnych i zapis tylko do rawa na wielkości pod DX (15MPx).
    Kolejną rzeczą która mi niezbyt odpowiada, ale może również to wynikać z mojego doświadczenie z praca z d90 to ostrość. Wydaje mi się że aparat nie zawszę poprawnie łapie ostrość nie wiem czy to wina obiektywów jakie posiadam :
    Nikkor 50mm 1,8FX
    Tamron 90mm 2,8 F FX
    Sigma 10-20 mm DX
    Nikkor 35mm f/1.8g af-s DX
    Czytałem że to problem dosyć częsty, ale musze mieć pewność obecnie jestem w UK i kupiłem aparat w Polsce nie chciał bym odsyłać w ciemno aparatu w jedną i drugą stronę. Podejrzewam że jest już gdzieś o tym wspomniane na forum ale nie mam czasu przejrzeć wszystkich wątków przez to zwracam się do was o pomoc.
    Wersja oprogramowania
    A 1.00
    B.1.01
    L 1.006
    Pisze w tym miejscu szukam jakiejś porady czy istnieje jakiś sposób żeby sprawdzić czy aparat jest wadliwy albo coś jest nie tak, jeżeli jednak ktoś będzie chciał mi napisać od czego jest google żeby znaleźć odpowiedź sorry ale potrzebuje takich rad.
    Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki i z góry dziękuje.
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 20-02-2013 o 02:20 Powód: "Zdążyło"

  2. #2

    Domyślnie

    Problem z AF w D800 wałkowany od prawie roku, np. u nas: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=214573
    Natomiast druga sprawa, hmm, spróbuj z kartą CF. Jeśli zawieszanie się będezie powtarzało, to lepiej do serwisu.

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli bedzie to wada aparatu nie musisz koniecznie wysylac do PL.
    Moje stare body kupione w PL mialo gwaracje europejska i robili mi karibracje w UK za darmo.
    Sa tez tacy uzytkowicy co maja dosc polskiego serwisu i wysylaja prosto to fixation:
    http://www.fixationuk.com/Fixation/Repairs.html
    Z5 + 35mm 1.8 S ( byl D610)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •