Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61
  1. #1

    Domyślnie Nikon D600 AF (do znudzenia)

    Wiem, są miliony wątków o D600 na forum, ale ja potrzebuje jednej prostej informacji, do której - pomimo spędzenia wielu godzin na forum - się nie dokopałem. Moje pytanie jest proste. Jak się ma szybkość i skuteczność układu AF sześćsetki do 'starego' D700? Ktoś z Was pracuje na D600? Jak działa AF w ciężkich warunkach, kiedy jest mało światła, czy jest równie (albo bardziej) celny niż D600. Co zrozumiałe chodzi mi o zakres przysłon w okolicach f/2.0. Celność AF jest dla mnie podstawowym kryterium wyboru aparatu (drugie D700 vs D600) a nie chce wydawać majątku na jednocyfrówki
    Dzięki
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

    D700 + 35 + 85 i po co więcej?

  2. #2

    Domyślnie

    D700 używam od 3 lat,dokupiłem D600 i powiem Ci że przy słabym świetle trafia w punkt i ostrzy całkiem szybko może minimalnie słabiej niż D700

  3. #3

    Domyślnie

    arturjb - z moich doświadczeń mogę Ci podpowiedzieć, że wiele zależy od użytego szkła. Niestety ale nowe konstrukcje wykładają się na szerokich szkłach f/1.4 znacznie częściej aniżeli stare, sprawdzone konstrukcje jak D700/D3(x). Bez względu na to, czy przymkniesz do f/2. Prędkość działania i skuteczność też w mojej ocenie minimalnie lepsza w D700.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #4

    Domyślnie

    No i masz ci.
    A w innym tasiemcowym wątku masa narzekania że AF taki sobie i kilka osób sprzedało kupując jako beckup poczciwego D700.
    Sam jestem ciekawy bo beckup potrzebny i nie wiadomo co robić ;(

  5. #5

    Domyślnie

    Też mam ten dylemat. Mam D700 i D7k do filmów i myślę o przesiadce na jeden mający wszystko D600. Tylko wciąż się martwię czy nie stracę za bardzo na ergonomii i na czułości AFu względem D700. Cena D600 wydaje się być już atrakcyjna.
    Pozdrawiam
    Marcin
    FUJI X-T2 | S12/2 | S21/1.4 | 35/1.4 | 56/1.2 | 18-55 2.8-4

  6. #6

    Domyślnie

    prz3mo odebrałem D800/D600 i tragedii nie ma (skrajne punkty jak się wykluczy) < porównywalnie do D700 ,
    w ciemnicy te Dxxx słabo sobie radzą i tam panuje D4 więc trzeba się z tym pogodzić ,
    jak znajdę czas i ogarnę temat testów na tablicach to wstawię na Forum ,
    fajnie że wreszcie kasa z dotacji przyszła D700 poszedł na sprzedaż bez żalu .

  7. #7

    Domyślnie

    Bosz, ja o niebie....
    OK, skasowałem mój wpis, nie ma sensu.
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 19-02-2013 o 17:56

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    w ciemnicy te Dxxx słabo sobie radzą i tam panuje D4 więc trzeba się z tym pogodzić ,
    no to wlasnie w ten weekend przekonalem sie o czyms zupelnie odwrotnym, siedzimy z kolega w czatowni
    on ma d3s+500, ja mam d800+500 i jeszcze przed wschodem slonca (tak z pol godziny przed) gdy probowalismy
    ostrzyc na pewne elementy znajdujace sie przed nami d800 ustawial ostrosc szybciej i pewniej niz d3s (ktory w momencie
    gdy d800 juz potwierdzil ostrosc, krecil obiektywem w jedna i druga po 5-6 razy i dopiero wtedy sie
    zdecydowal na ustawienie ostrosci)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    no to wlasnie w ten weekend przekonalem sie o czyms zupelnie odwrotnym, siedzimy z kolega w czatowni
    on ma d3s+500, ja mam d800+500 i jeszcze przed wschodem slonca (tak z pol godziny przed) gdy probowalismy
    ostrzyc na pewne elementy znajdujace sie przed nami d800 ustawial ostrosc szybciej i pewniej niz d3s (ktory w momencie
    gdy d800 juz potwierdzil ostrosc, krecil obiektywem w jedna i druga po 5-6 razy i dopiero wtedy sie
    zdecydowal na ustawienie ostrosci)
    A zamieniliście się obiektywami dla pewności?
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  10. #10

    Domyślnie

    kichu Ciekawe rzeczy piszesz ,
    cóż ja tego nie neguję ale mój kolega (Weselne imprezy obsługujący) testował D800 i D4 i w końcu kupił D4 a D700 jako rezerwowe body zostało ,
    celność AF zależy od tak dużej liczy czynników że trudno wyłapać przyczynę błędu nawet w tym wypadku co piszesz ,
    raz jest to wina body / raz obiektywu / raz oświetlenie kompletnie nie do fotografowania ,
    ja na Weselnych imprezach fotografuję jako drugi fotograf (dorywczo i tylko poznawczo bez zobowiązań) więc nie napinam się jak kolega co z tego żyje ,
    z tego co on ocenił to D600 gorzej się sprawdza niż D700 a D800 też na granicy jest więc jako główne body w trudnych warunkach oświetleniowych średnio się nada .

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •