Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61
  1. #11

    Domyślnie

    af w puszkach to nie jest taka jednoznaczna kwestia, bo wystepuje roznice w zachowaniu nawet w obrebie tej samej
    puszki, ale przy roznych trybach af

    mianowicie np. pewne roznice w zachowaniu sa tez widoczne w zaleznosci od trybu autofocusa, chocby tego czy mamy ustawione AF-S czy AF-C, zauwazylem to jak kupilem D3s (mialem wczesniej D3), widze to tez w D800 (D4 macalem krotko), mianowiecie np. pierwsze ostrzenie z rozostrzonego mniej lub bardziej motywu w pewnych warunkach pracuje nieco inaczej w AF-S a nieco inaczej w AF-C, mianowicie np. mamy rozostrzone szklo, doostrzamy prawie do ostrego i w AF-S te nowe puchy (ale takze D3s) ma tendencje do dokladniejszego dooostrzania (takie pyk-pyk-pyk milimetrowe przesuniecia) pod koniec przed samym ustawieniem ostrosci, gdy tymczasem przestawienie puchy na tryb ciagly to zjawisko eliminuje - aparat od razu jedzie do z gory zalozonego pkt na ktory ma byc ostrosc, a ewentualne mikrokoretky na sam koniec robi ekspresowo szybko

    kwestie obiektywu w przypadku moim i kolegi mozemy spokojnie odlozyc na polke, fotografujemy tymi sprzetami od lat (szklo) z roznymi body i wiemy ze szkielkom nic nie dolega

  2. #12

    Domyślnie

    Po wizycie w serwisie moje D600 jakby żwawiej ostrzy... no i oczywiście już prawidłowo. Problem to mam z foceniem swojego dziecka... na AF-S jakoś słabiej mi to wychodzi... gadzina mała nie chce pozować w bezruchu. Za to całkiem spoko jest w trybie AF-C, no zaskoczony jestem.

    Ja uważam, że D600 ma dobry AF, pomimo tego, że mój egzemplarz miał problem z BF w świetle sztucznym. Po serwisie jestem zadowolony. POLECAM

    Oczywiście mam porównanie do D700 i do D300
    ONA: Z6 + T24-70/2.8 VC * Nikkor Z24-70/4s + SB-800
    ON: Z6 + Nikkor Z24-70/4s * T70-200/2.8VC + SB-900

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    kichu
    z tego co on ocenił to D600 gorzej się sprawdza niż D700 a D800 też na granicy jest więc jako główne body w trudnych warunkach oświetleniowych średnio się nada .
    No, wszyscy kupmy sobie D4, bo inne to się nie nadają. Często fotografuję mieszkańców Nigerii w kopalni węgla, tam d4 na pewno by trafił, a 800tka nie chce
    FX+DX+Lęsy
    BLOG

  4. #14

    Domyślnie

    marcdeq przecież można wypożyczyć D600/D800 i sprawdzić w realu jak się sprzęt sprawuje ,
    zakup w ciemno ja uważam za mało sensowny ,
    jakbym miał uprawiać zarobkowo "Weselny reportaż" to D800 lub D700 a najlepiej D4 ,
    ja nic odkrywczego nie piszę a doświadczony fotograf sam wie co potrzebuje ,
    D600 przy najbliższej okazji sprawdzę na Weselu i równolegle D800 bo ciekawi mnie jaka jest pomiędzy nimi różnica .

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Ja trzy.
    Do tego podpięte w pierwszym 35mm f1.4, w drugim 85mm 1.4 zamiennie z 135mm f2 DC i w trzecim 200mm f2.
    Ile lamp potrzebujesz?
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 19-02-2013 o 21:03
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #16

    Domyślnie

    jest kolejny pasjonujący wątek o 600 , już się pojawiło d4 jak i obiektywy które nikon powinien jak najszybciej poprawić i to przed d5 i d600s

    prawda jest taka Panowie że d600 jest przyzwoite, ale wielu z nas liczyło na więcej za mniej po d700 u tutaj taki zonk, trudno się mówi. Samo serce d600 jest bardzo dobre, niestety widać że reszta jest po kosztach, ale w końcu to entry level wśród FF. Dlatego jeżeli jesteś młodym 'FŚ' , w klepie zabrakło już d700, jednocześnie czujesz wewnętrzny wstręt do obiektywów z czerwonym paskiem bierz d600 i pamiętaj że koledzy po fachu zarobili na chleb 5d i 5d2 .

    A tak już całkiem poważniej, nikon zamiast bawić się filtrem w d800, mógł zrobić dwie specyfikacje jedną studio drugą repo szybszy mniejsza matrycą- koniec OT
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  7. #17

    Domyślnie

    Skoro D4 x3 to odbijam tą piłkę
    jeśli ktoś ceni swoją pracę i chce dobrze zarobić to musi mieć mieć odpowiednie narzędzia ,
    w erze fotografów na czarno mit że fotograf doświadczony nie potrzebuje dobrego sprzętu nie sprawdza się ,
    tak szczerze to niezawodnego sprzętu nie ma a jeśli trzeba iść na kompromis to jak najmniejszy > by było jak najwięcej dobrych zdjęć < wymagających jak najmniejszej obróbki ,
    ja nie namawiam na D4 ani D800 bo D700 wystarczy ale D600 jako główne body na "Wesele" to duże ryzyko nieudanych zdjęć < 100% teoretycznie powinno się udać ,
    w temacie " Wesela " raczkuję ale mam dobrego nauczyciela i myślę ogarnąć ten temat < traktuję to jak warsztaty .

    Edit:
    josephebeloki moje D600 nie kurzy tak jak i ja
    Ostatnio edytowane przez irek6311 ; 19-02-2013 o 21:58

  8. #18

    Domyślnie

    Trochę przeczyściłem. Proszę trzymajmy się tematu - AF w D600. Nie jest to temat o kurzu, ani o AF w D800.....

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    D700 wystarczy ale D600 jako główne body na "Wesele" to duże ryzyko nieudanych zdjęć
    Mógłbyś to jakoś wyjaśnić, dlaczego Twoim zdaniem D600 to ryzyko nieudanych zdjęć, ale już D700 będzie ok?

    Wydawało mi się, że D600 jest pod wieloma względami lepszą puszką od D700.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    Mógłbyś to jakoś wyjaśnić, dlaczego Twoim zdaniem D600 to ryzyko nieudanych zdjęć, ale już D700 będzie ok?

    Wydawało mi się, że D600 jest pod wieloma względami lepszą puszką od D700.
    No właśnie - wyjaśnij... ale w kontekście AF oczywiście, żeby Prz3mo się nie wkurzał.

    Ja na razie jestem zadowolony, chociaż przez wszechdociekliwego Prz3ma dopatrzyłem się kolejnego problemu z AF... ale jak się okazuje podobno wszystkie puszki Nikona to mają i nie ma się co stresować... chodzi mianowicie o niedokładne trafianie AF, jeśli w podłączonej zewnętrznej lampie błyskowej jest włączone wspomaganie AF. Rzeczywiście bez tego jest lepiej, ale o tym wcześniej nie wiedziałem i dziwiłem się czemu mi się z D700 i D300 czasem tak zdarzało.
    ONA: Z6 + T24-70/2.8 VC * Nikkor Z24-70/4s + SB-800
    ON: Z6 + Nikkor Z24-70/4s * T70-200/2.8VC + SB-900

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •