Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: d600 czy...?

  1. #1

    Domyślnie d600 czy...?

    Czuje sie jak kretyn zadajac takie pytania po ilus latach focenia ale nie bardzo wiem co zrobic. Potrzebuje sprawnego backupu do zdjec reporterskich. Czesto pracuje w ciemnicy. Musze miec sprzet na fakture lub rachunek wiec raczej nowy. Chcialbym korzystac z 2 aparatow na raz pierwszy to d3s i teraz pytanie... co na drugi?

    D700?? ciezko znaleźć cos na fakture.

    D600?? Na ile umiejscowienie punktow af i jakosc af maja wplyw na prace? Ciezko jest w porownaniu na przyklad do d700?

    d800?? Pliki nie zabijaja wielkoscia w reportażu?
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 19-02-2013 o 03:18 Powód: "znalesc", "reportarzu"

  2. #2

    Domyślnie

    A nie masz możliwości szarpnąć się na: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=223769 ?
    Cena niewiele wyższa od d800, a fv też jest.
    D3s nie trzeba Ci reklamować.. (:

    Jeżeli pracujesz na 2 body, bo jak na 1 + backup to wybrałbym d600 (tylko ze względu na cenę, ew. mpx)
    Mnie irytuje praca różnymi body (nawet d3s+d3 (:

    d800 - za tą cenę wolałbym drugą d3s'kę,
    przy d800 z wielkością plików sobie poradzisz, nie wiem jak z szybkością zapisu, wyświetlania.

    d700 bym odpuścił (tak, wiem, zdjęcia potrafi jeszcze robić, ale d600 lepsze (:
    Ostatnio edytowane przez JAP ; 19-02-2013 o 03:20
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  3. #3

    Domyślnie

    myslalem nad tym d3s ale to jednak backup a chcialbym sie wyrobic w 12-14 tys zl. chodzi mi po glowie d600 ale umiejscowienie punktow af troche mnie przeraza. Nie wiem na ile to przeszkadza w reportazu. :/

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BorysR Zobacz posta
    myslalem nad tym d3s ale to jednak backup a chcialbym sie wyrobic w 12-14 tys zl. chodzi mi po glowie d600 ale umiejscowienie punktow af troche mnie przeraza. Nie wiem na ile to przeszkadza w reportazu. :/
    yy, 11,5 do negocjacji tam stoi, ale już się nie odzywam bo nie mam w tym interesu (:
    (jakbym był na kupnie body to bym go brał od razu)

    Co do pkt. af to już sam musisz najlepiej wiesz jak pracujesz;
    zresztą możesz coś szerszego zapiąć na d3s; tam pewnie boczne af będą bardziej potrzebne,
    a portretówkę czy tele na d600 i przekadrowywać w razie potrzeby
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  5. #5

    Domyślnie

    Faktycznie ze wzgledu na pore dosc niejasno napisalem. Potrzebuje backup dla siebie i zony. 2 aparaty w cenie do 14 tys za komplet. Beda dzialac w zestawie d3s-d600 i d700-d600 przykladowo. Do tej pory pracowalismy z uzyciem af-on jednak czasem przeskakiwalismy na skrajne pola. No i nadal nie wiem jak z celnoscia samego d600.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja pozbyłem się D700 i teraz na D600 nie widzę różnicy w działaniu AF.Na 85/1.8D D600 w ciemnicy i na wspomaganiu z lampy nawet lepiej się spisuje niż tamto D700.Raczej używam centralnego czujnika więc o skrajnych nie będę się wypowiadał.
    D600+N24-120/4G ED VR+N28-105/3.5-4.5D do macro+N85/1.8D+SB910

  7. #7

    Domyślnie

    W ciemnicy? - 6d Do czego innego bym Ci nie radzil,ale do strzelania po ciemku najlepsza pucha w miescie.Od tych "zawodowych" tez lepsza. Bez sentymentow.
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •