Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Monitor dla amatora

    Witam,

    Rozglądam się za monitorem nadającym się do obróbki (amatorskiej). Wiem, że dobry monitor kosztuje, ale to co poniżej to będzie i tak przepaść w stosunku do tego co mam teraz. Budżet to 2000PLN za monitor.

    Wytypowałem:
    - EIZO FS2331
    - NEC P221W
    jak się sprężę to może jeszcze:
    - EIZO S2243

    Czy do takich monitorów warto kupić kalibrator i jaki?
    - X-Rite i1 Display Pro
    - Spyder4Pro
    FUJI+NIKON

  2. #2

    Domyślnie

    X-Rite i1 Display Pro , na pewno nie spyder.

    W kwestii monitora - najlepszy z listy to na pewno S2243. W wypadku niższych, należy pamiętać o zasadniczej różnicy adobergb/srgb. Nec-i zdają się być trochę lepsze, jednak, trudno tu o egzemplarz który nie będzie miał żadnych wad, bo to bardzo częsta ich przypadłość. Jednak jeśli nie będzie Ci przeszkadzał np. jakiś zafarb w jednym miejscu to można śmiało go brać.
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam NECa P221W i po kalibracji wewnetrznej jest rewelacja. Za 2000 niemalze sie zmiescisz z kalibratorem.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lubiezdjecia Zobacz posta
    kalibracji wewnetrznej
    cóż to za nowości sprzętowe? do środka był wkładany kalibrator czy jaki czort ?
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  5. #5
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wacki4 Zobacz posta
    cóż to za nowości sprzętowe? do środka był wkładany kalibrator czy jaki czort ?
    Być może wyregulował sobie percepcję, tylko do tego nie trzeba nigdzie wtykać kalibratora.
    Medice, cura te ipsum.

  6. #6

    Domyślnie

    Ach Ci sprzetowcy, z ich niesamowita wiedza techniczna Szkoda ze to tak malo uzyteczne jest przy samej fotografi i ze na zdjeciach tego nie widac

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wacki4 Zobacz posta
    Jednak jeśli nie będzie Ci przeszkadzał np. jakiś zafarb w jednym miejscu to można śmiało go brać.
    to chyba ktos musialby byc niezle slepy by mogl jakis "zafarb" zaakceptowac.
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  8. #8

    Domyślnie

    Roznie ze slepota bywa

  9. #9

    Domyślnie

    dyskusja zeszła trochę z drogi, proszę o powrót
    FUJI+NIKON

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jkowal Zobacz posta
    dyskusja zeszła trochę z drogi, proszę o powrót
    odpowiedź konkretną masz, jakieś więcej pytania ?

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    to chyba ktos musialby byc niezle slepy by mogl jakis "zafarb" zaakceptowac.
    jeśli zależy na kolorze, niski budżet, a jedynie co to na idealnie białym z lewego rogu jest np. zielono - mimo wszystko da się przełknąć. lepsze to to i tak będzie niż jakikolwiek dell
    trochę złomu w dużym plecaczku.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •