Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie D300s i błąd EE

    Witajcie

    Kilka godzin temu otrzymałem swojego Nikona D300s
    Podpiąłem do niego 18/55 i wszystko ładnie działa, robi zdjęcia.
    Podpiąłem 85mm/1.8 i niestety na wyświetlaczu pojawia się błąd F EE.
    Wiem, że to był błąd związany z pierścieniem przysłony, ale on jest ustawiony jak był - na 16.
    Czytałem też, że w menu aparatu trzeba zmienić opcję w Ustawieniach tak, żeby przysłona była sterowana nie z pierścienia a z Pomocniczego Pokrętła.
    Błąd jak był tak jest.
    Podpiąłem również Sigmę 70-300 i ona również pokazuje te błąd.

    Dodam, że obydwa obiektywy działają na D80, jak tylko ruszę pieścień przysłony - pojawia się błąd.
    Jak to cofnę - wszystko działa.

    Przeczyściłem styki, ale nic innego nie mogłem znaleźć, a aparat kupiłem używany...
    Nikon D300s + Sigma 30/1.4 + Nikkor 85/1.8 + SB-600

  2. #2

    Domyślnie

    Ustaw na pierścieniu przysłony minimalną wartość przysłony (największą liczbę f) i zablokuj.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli daje będzie problem (choć porada zgera powinna go rozwiązać) to ewentualnie zobacz Custom Setting Menu > f7 > Aperture Setting > Aperture Ring, umożliwia sterowanie przysłoną na obiektywie zamiast pokrętłami. Teoretycznie błąd powinien zniknąć niezależnie od ustawionej na obiektywie przysłonie.

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety, ale o tych opcjach już czytałem i żadna z tych rzeczy nie pomaga. Próbowałem resetować ustawienia, przywracać ustawienia fabryczne - nic nie pomaga.
    Nie wierzę, że obydwa obiektywy są uszkodzone, to wina puszki :/
    Nikon D300s + Sigma 30/1.4 + Nikkor 85/1.8 + SB-600

  5. #5

    Domyślnie

    To jest właśnie ryzyko ponoszone przy zakupie używanego aparatu... ;(

  6. #6

    Domyślnie

    Zobaczymy jutro, kupiłem go w Interfoto.eu - mam gwarancję, rękojmię, możliwość zwrotu. I tak chyba zrobię :/
    Nikon D300s + Sigma 30/1.4 + Nikkor 85/1.8 + SB-600

  7. #7

    Domyślnie

    odpal d300s i zobacz czy aparat płynie zmienia wartości przysłony od 1.4 do 22 jak ruszasz tym cynglem u góry (pierścieniu przysłon)
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  8. #8

    Domyślnie

    Przeczyść styki izopropanolem


    PS. Teraz dopiero dostrzegłem, że przeczyściłeś....jeśli masz możliwość to reklamuje. Interfoto to dość porządna firma(sam mam od nich aparat) więc nie powinno być problemu.
    Ostatnio edytowane przez catintheflat ; 13-02-2013 o 00:41
    D610, V1, FM2n

  9. #9

    Domyślnie

    Wszystko inne działa - obiektyw 18-55 działa, a sam aparat robi zdjęcia Lampa, przyciski, wszystko ładnie chodzi, tak ładnie, że nie wiem jak go oddam :/
    Ale nic, chyba dozbieram i kupię nówkę sztukę, bo już wiem, że warto!
    Nikon D300s + Sigma 30/1.4 + Nikkor 85/1.8 + SB-600

  10. #10

    Domyślnie

    To dziwne, a czyściłeś styki w szkłach? Ja w swoim D300 miałem też czasem problemy jak pierścień mimo, że zablokowany ze względu na luz delikatnie się przesunął i już wywalało jakieś błędy EE.
    D610, V1, FM2n

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •