Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Przeczyściłem wszystkie styki.
    Mało tego, byłem dzisiaj w Fotoland w Chorzowie i podpięliśmy dwie nowe, przypadkowe Sigmy - jedną z pierścieniem, drugą bez.
    Ta bez pierścienia działała, ta z pierścieniem - nie.
    Sprawdziliśmy software, resetowałem ustawienia - nic nie pomaga.

    Interfoto zaproponował na razie wymianę na inny egzemplarz, zobaczymy co dalej.
    Nikon D300s + Sigma 30/1.4 + Nikkor 85/1.8 + SB-600

  2. #12

    Domyślnie

    Igor, Igor, trzeba było zadzwonić zapytać a nie błądzić i kasę w piach wydawać.
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vellkan Zobacz posta
    Przeczyściłem wszystkie styki.
    Mało tego, byłem dzisiaj w Fotoland w Chorzowie i podpięliśmy dwie nowe, przypadkowe Sigmy - jedną z pierścieniem, drugą bez.
    Ta bez pierścienia działała, ta z pierścieniem - nie.
    Sprawdziliśmy software, resetowałem ustawienia - nic nie pomaga.

    Interfoto zaproponował na razie wymianę na inny egzemplarz, zobaczymy co dalej.
    W komorze lustra masz po lewej stronie taką dźwigienkę poruszającą przysłoną, spróbuj ją ręcznie paluchem przestawić kilka razy - powinna za kazdym razem wrócić, bo jest na sprężynie. Ja czasem tak z sigmą miałem, że coś ta dźwignia nie chciała przymknąć przysłony.

    Sprawdź też na włączonym aparacie, ale bez obiektywu, czy jak wciśniesz guzik podglądy GO, czy ta dźwignia się porusza.
    ONA: Z6 + T24-70/2.8 VC * Nikkor Z24-70/4s + SB-800
    ON: Z6 + Nikkor Z24-70/4s * T70-200/2.8VC + SB-900

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michal_C Zobacz posta
    Igor, Igor, trzeba było zadzwonić zapytać a nie błądzić i kasę w piach wydawać.
    Ale co zadzwonić i zapytać?
    Czy aparat jest uszkodzony? Czy nikt go nie uderzył?
    Produkt był opisany, a mam zarówno rękojmię jak i gwarancję :>
    Poza tym myślisz, że przyznali by się, że aparat opisany jako 'w bardzo dobrym stanie, 100% sprawny' był uderzony?


    Cytat Zamieszczone przez Fraglesso Zobacz posta
    W komorze lustra masz po lewej stronie taką dźwigienkę poruszającą przysłoną, spróbuj ją ręcznie paluchem przestawić kilka razy - powinna za kazdym razem wrócić, bo jest na sprężynie. Ja czasem tak z sigmą miałem, że coś ta dźwignia nie chciała przymknąć przysłony.

    Sprawdź też na włączonym aparacie, ale bez obiektywu, czy jak wciśniesz guzik podglądy GO, czy ta dźwignia się porusza.
    Dźwignię sprawdzałem, ale faktycznie - o podglądzie GO zapomniałem.

    EDIT: Przycisk GO obniża sprężynę, po puszczeniu - sprężyna się podnosi. Po podpięciu obiektywu przycisk przestaje funkcjonować.
    Aparat bez obiektywu pokazuję przysłonę f95.
    Wydaje mi się, że końcówka tej dźwigni która styka się z dźwignią w obiektywie jest delikatnie wygięta do tyłu, natomiast ta w D80 - jest pod kątem prostym.
    Ostatnio edytowane przez vellkan ; 13-02-2013 o 19:54
    Nikon D300s + Sigma 30/1.4 + Nikkor 85/1.8 + SB-600

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    128

    Domyślnie

    Koniecznie napisz jaki jest finał, sam miałem zamiar coś kupić w tym sklepie ale zobaczymy.

  6. #16

    Domyślnie

    Pisałem też w innym temacie.

    Interfoto zwrócił mi wczoraj całą kwotę, dzisiaj kupiłem D300s w Fotojokerze

    A teraz kontynuuje zabawę nowym nabytkiem, w sobotę Żona ma urodziny, muszę zdążyć się z nim zapoznać.
    Nikon D300s + Sigma 30/1.4 + Nikkor 85/1.8 + SB-600

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •