Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    Pierwsze testowe zaraz po zakupie






    Ostatnio edytowane przez neomarcel ; 19-01-2014 o 18:52
    | Nikon | D4 | D800 | N.16 f2.8 fisheye | N.24 f1.4 | N.24-70 f2.8 | N.58 f1.4 | N.70-200 f2.8 VRII | SB600 | SB900 | SB910

  3. #23

    Domyślnie

    D90 ISO200 f1,8 1/800s
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 21-01-2014 o 18:06 Powód: rozmiar zdjęć

  4. #24

    Domyślnie

    N 85 1.8 G (f 1.8 )



  5. #25

    Domyślnie

    Mój Tata @f/2

    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    A to psikus

  6. #26

    Domyślnie

    D80 | f/1,8 | 1/500 | ISO 100


  7. #27

    Domyślnie

    Ponowny APEL:
    • Czy zdjęcia są wyostrzane?
    • Jeśli tak to które?

    Bez tych informacji, nie mamy żadnego porównania i żadnego poglądu na szkło. Jedno zdjęcie na f1.8G wygląda ostre jak żyleta, drugie znowu na f2.2 mydlane => no bo jedno prawdopodobnie wyostrzone mniej, drugie więcej ...
    Zatem: Prośba do admina by w temacie umieścił informację, aby każdy wrzucał surowe pliki, a jak ktoś już je wyostrza niech napisze mniej więcej jaki jest stopień wyostrzenia bądź %.
    "Nikon"

  8. #28

    Domyślnie

    Jak widzisz zdjęcie nieostre, to spróbuj sobie wyostrzyć sam. Skalowanie do rozmiarów forum można wykonać na tyle sposobów i tyloma różnymi programami, przy tylu opcjach, że podawanie tu jakichś przepisów będzie mieć średni cel. No dobrze, czasem stwierdzenie "domyślne opcje LR 4.1, skalowanie z wyostrzaniem ustawionym na 'Normal'", komuś coś tam powie. Albo "Ustawienia Normal, wołane VNX2, przy takich i takich zmienionych opcjach". Jednak w tym wątku to będzie bardzo niewielki odsetek zdjęć, gdyż te najlepsze foty zwykle poddaje się obróbce. Zmienia klarowność, kontrast, odszumia, wyostrza, modyfikuje krzywą. Należy zatem moim zdaniem założyć, że tu szukamy nie przeciętnej dla szkła jakości, ale tego maksimum, co można z niego wyciągnąć. A zatem, wszystkie chwyty dozwolone i sam musisz ocenić, czy w danej scenie, końcowy efekt to zasługa światła, obróbki, szkła, ustawienia planu, trafienia AF, itd. W końcu ty sam wykonasz podobną pracę obrabiając zdjęcie.
    Jeżeli szukasz przeciętnego obrazka z 85-ki, by się zorientować, jak szkło sprawuje się w różnych sytuacjach, jak często nie trafia, kiedy aberruje, flaruje, spada mu kontrast, to do tego celu lepszy jest choćby flickr, a nie ten wątek. Nie taki jego cel. Jak się jakieś zdjęcie tu nie podoba, to trudno - autor uznał, że jest najlepsze, jakie udało mu się uzyskać. Po innych zdjęciach autora, można wnioskować, czy to ograniczenia szkła, czy autora, scenerii. Tu nie ma sensu wstawiać całych zdjęć, a tym bardziej surowych. Jak chcesz to załóż wątek, w którym prosisz o takowe - choć ja nadal polecę flickr. Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 14-02-2014 o 01:10

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Ponowny APEL:
    • Czy zdjęcia są wyostrzane?
    • Jeśli tak to które?

    .
    Przy tej wielkości zdjęć nie ma możliwości by ocenić ostrość obiektywu.
    Nawet przy dwukrotnie większych trudno to ustalić.

  10. #30

    Domyślnie

    Myślałem, że jeśli ten temat znajduje się w dziale OPTYKA, to kładziemy tutaj bardziej nacisk na szczegóły optyczne szkła, czyli skupiamy się tutaj na elementach optyczno-technicznych szkła pokazując jego prawdziwe oblicze w postaci surowych zdjęć obrazujących dane zalety/wady. A te fotki jak widać, to bardziej dział zdjęć wyżyłowanych obróbką, nie pokazujący działanie szkła.

    Jeśli ten dział jest tylko po to, aby pokazać typowe fotki, a w szczególności fotki portretów, bo taką charakterystykę ma to szkło, to na co jest dział "Fotografia, zdjęcia i obróbka"? Nie chcę tutaj robić rewolucji w kategoriach, ale chciałem zwrócić uwagę, na to, że z tego tematu możemy wynieść tylko to, że zdjęcia są FAJNE => , a nie , że szkło jest FAJNE.

    Ja po oglądnięciu tych zdjęć powinienem wywnioskować:
    - czy szkło jest ostre/nieostre
    - czy szkło radzi sobie pod światło
    - czy szkło winietuje , jak bardzo?
    - czy szkło radzi sobie w trudnych warunkach i ma szybki/wolny AF

    Nie karzę każdemu robić takich fotek które pokazywały by te wszystkie elementy, bo wyglądałoby to jak TEST. Ale wrzucając po prostu surowe zdjęcia, bylibyśmy w stanie takie informacje uzyskać. Z jednego zdjęcia taką informację z drugiego inną => ale prawdziwą, bez zastanawiania się, czy użytkownik ten efekt uzyskał dzięki OPTYCE czy dzięki cudnym działaniom PS. A sytuacja ma się tak, że ja się zastanawiam nad szkłem, wchodzę do działu optyka, patrzę i widzę zmasakrowane PS-em zdjęcia... i nie wiem czy faktycznie te szkło jest takie ostre/nieostre, czy może to super działania LR/PS doprowadziły do degradacji TAK WAŻNYCH dla mnie informacji.

    To powinienem wyciągnąć z działu OPTYKA. Bo nikt nam tak nie pokaże szkła w działaniu jak prawdziwy użytkownik. Od razu dodam, że w testy czy to optycznych czy fotopolis czy jeszcze innych nie wieżę, bo wiem jak wygląda biznes...

    Przemyślcie to czy nie rozegrać tego w jakiś sposób...
    Ostatnio edytowane przez josephebeloki ; 14-02-2014 o 12:56
    "Nikon"

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •