Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zamiana Tokiny 50-135 2.8 na Nikkora 85 1.8G

    Witam,
    Co myślicie o zamianie szkiełka jak w tytule?
    Tokina bardzo mi się podoba jeśli chodzi o obrazek i ostrość od pełnej dziury, ale niestety śrubokrętowy AF jest nienadążający i wkurzający. Zastosowanie to "portret rodzinny" czyli głównie szybko biegający mały dzieciak
    Czy 85-tka spisze się tu lepiej?
    D600 | N24-70 2.8G ED | N85 1.8G | N70-300 4.5-5.6G VR | SB-600

  2. #2

    Domyślnie

    A faktycznie masz takie problemy z wolnym af w Twojej Tokinie?
    Ja swoją testowałem na meczu piłki na hali i jakoś dała radę. Imo to idealne szkło do fotografii dzieci w plenerze, zresztą nie tylko dzieci

  3. #3

    Domyślnie

    Może D7000 ma mocnieszy śrubokręt? Czasem nienadąża, a najbardziej chyba przeszkadza brak doostrzania przy niewielkich zmianach odległości.
    D600 | N24-70 2.8G ED | N85 1.8G | N70-300 4.5-5.6G VR | SB-600

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj Michał!

    Zadam może banalne pytanie ale czy używasz AF-C? Zakładam, że tak ale zapytać nie zaszkodzi. Mam tą Tokinę, jak kolega button, używam jej m.in. do fotografowania sportu na hali i AF daje radę - oczywiście to nie ultradźwięk ale też nie muł.
    Mam malca w domu i potwierdzam, że robienie zdjęć dziecku tym obiektywem jest możliwe Sprawdź ustawienia AF w aparacie, może przyda się małe czyszczenie układu?

    Co do N85 to niestety nie posiadam go więc nie podejmę się porównania.

    Pozdrowienia

  5. #5

    Domyślnie

    AF-C mam i używam
    Z tego co widzę to masz D300, a tu silniczek na pewno większy niż D90.
    D600 | N24-70 2.8G ED | N85 1.8G | N70-300 4.5-5.6G VR | SB-600

  6. #6

    Domyślnie

    Tak sobie rozmyślałem podczas spaceru nad Twoim pytaniem i myślę, że z tym N85 1.8 to może być dobre posunięcie. Pozwoli Ci na zastosowanie ponad 2x krótszego czasu co ma niebagatelne znaczenie. Jak mimo tego nie sprawdzi się tak jak tego oczekujesz to zawsze będziesz miał świetne szkło do portretu lub odsprzedasz bez straty

    Pozdrawiam
    Łukasz

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    128

    Domyślnie

    A ja z doświadczenia powiem, że zestaw d90+85G też szału nie robi jeśli chodzi o szybkość af, nie wiem jak działa ta tokina ale 85 do dziecka to dużo nietrafionych zdjęć (większość w ruchu), duży problem z kadrowanie (ze względu na ruchliwość malucha). Poza tym należy się liczyć, że mogą występować problemu typu ff/bf (które serwis nie zawsze jest w stanie usunąć). Jeśli więc chodzi o dynamiczne akcje to odradzam ten obiektyw. Sam jestem w takiej sytuacji i cały czas szukam czegoś co może się lepiej spisać.

    Co innego do zastosowań "statycznych" można wtedy nawet "nożnie" wyeliminować ff/bf i pobawić się małą głębią ostrości.

  8. #8

    Domyślnie

    To fakt, Tokina 50-135 jest mulasta w zestawie z D90

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem Tokinę 50-135 i byłem z niej bardzo zadowolony poza jednym: z moim D300 była za wolna do niektórych zastosowań.
    Sprzedałem i od niedawna mam 85 1,8 ale D. Póki co jestem zadowolony z zamiany.
    Inna sprawa, że ta zamiana wynikała też z bardziej ogólnej akcji pod tytułem: pozbywam się zoomów.
    Fujifilm X-E3 + Meike MK-XE3G | Fujinon 14/2,8, 23/2,0 | Samyang 75/1,8 | Quadralite Stroboss 36F | Lowepro Adventura SH 115 III | Tenba Tools BYOB + Packlite 10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •