Close

Strona 2 z 45 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 441
  1. #11

    Domyślnie

    No to tylko oby taka matryca zagościła w D7100,D400
    D90|D700|35|85|18-105|70-300|SB-700| |EM-5|12-50|45| |Manfrotto|MBPr 13"|

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    To, że Nikon w tak niskim modelu dał "dobry film" oznacza jedno - Nikon cały czas usilnie pracuje nad "filmem" w swoich lustrzankach... I nie ma reguły, że to tani DX...
    Musi, taki jest rynek, jesli innymi aparatami mozna nakrecic ladne filmy, to Nikon by nie odstawac od reszty musi isc za standardem i byc na topie, dobrze jest, jak jest zainteresowanie nie tylko w stosunku do zdjec, ale i przy nagrywaniu filmow, wieksza ilosc klientow, a to sie najbardziej liczy..
    Jedynie odstrasza manualne ostrzenie w lustrzankach, szkoda, ze jest taki problem wlasnie, to zniecheca..
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  3. #13
    Rozmowny Awatar kazziz
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    na longboardzie pod Wawelem.
    Posty
    302

    Domyślnie

    pięknie, dzięki Fatman! Swoją drogą Twoja Żona jest chyba najbardziej znaną żoną wśród Nikoniarzy
    Świetnie się toto spisuje - pewnie do późnej wiosny jeszcze poprawią co się da i D7x00 będzie świetną puchą także do filmowania...
    Jak się skupisz na robieniu zdjęć, to z reguły nie będziesz mieć problemów.
    Jak się skupisz na szukaniu problemów, to nie będziesz mieć ładnych zdjęć.

    Mój aparat nie ma problemów z AF, nie chlapie olejem i nie sypie kurzem na matrycę.
    A teraz jest do tego mały, lekki i ma fajne stałki. E-M10!

  4. #14

    Domyślnie

    no proszę. teraz to będę intensywnie myslał nad 2 aparatem, szczególnie ze taki mniejszy będzie się dobrze trzymał w dłoniach mojej 2 połówki
    Calkiem niezly aparat, takie sobie szkła, marne umiejętności i niewiele czasu...

  5. #15

    Domyślnie

    Kolejne ciekawostki. Filmowy obraz z D5200 wydaje się mniej skompresowany. Przynajmniej tak to widać po powiększeniu obrazu (zapewne w obróbce szybciej to wyjdzie -sprawdzę jutro) nawet na 2 przykładach poniżej.
    D5200 wymaga szybszych kart do zapisu video niż D800. W przypadku D800 wystarczył zwykły Kingston klasy 6 (rzeczywista szybkość zapisu ok 6MB/s). Niestety D5200 nie był w stanie zapisywać filmu na tej karcie -po 3-4s przerywał nagranie (nie nagrywając pliku na kartę).

    Przykład aliasingu -wycinki powiększone do 400%. Jutro wstawię pokazujące to lepiej filmy porównawcze.

    D800:


    D5200:
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  6. #16

    Domyślnie

    Bardzo jestem ciekaw porównania d600 i d5200. Ktoś może wie, gdzie takie można znaleźć? Fatman masz lub będziesz miał taką możliwość w najbliższej przyszłości?
    ....:::: | NIKON | ::::....

  7. #17

    Domyślnie

    D5200 zostaje już u mnie, więc wcześniej czy później porównam go z D600. Jednak z tego co widzę w porównaniu do D800, to D600 też wypadnie słabiej w stosunku do D5200.

    OK -kolejna wada w stosunku do wcześniejszych Nikonów. Jeśli chodzi o zdjęcia to tym razem wyciąganie z cieni jest takie jak w Canonie. Czyli kiepsko, oj bardzo kiepsko Pojawia się silny szum (w tym sporo kolorowego) oraz wyjątkowo paskudny poziomy banding.
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  8. #18

    Domyślnie

    Napisz czy podczas filmowania możliwe są manualne nastawy czy automat.Kurcze aż trudno uwierzyć że crop mniej szumi od ff.Do filmowania używam Eos 650 i powyżej 1600 iso szumi solidnie,ustawianie iso co 1EV,hybrydowy af w tym Canonie jest taki sobie(raczej za wolny).Chętnie bym przygarnął takie body jakby było lepsze od tego Canona.

  9. #19

    Domyślnie

    Czy możliwości filmowania są takie same jak w D7000? Chodzi mi o manualne ustawianie parametrów podczas kręcenia.
    Pozdrawiam
    Marcin
    FUJI X-T2 | S12/2 | S21/1.4 | 35/1.4 | 56/1.2 | 18-55 2.8-4

  10. #20

    Domyślnie

    Są dostępne wszystkie manualne nastawy z ograniczeniem zmiany przysłony -można to zrobić nie będąc w trybie LV. Czyli jak filmujemy na przysłonie f1.8 i chcemy ją zwiększyć, to musimy przerwać filmowanie, wyłączyć LV i dopiero zmienić przysłonę.
    Jeśli chodzi o całość możliwości, to jest to obecnie najbardziej rozbudowane pod kątem filmowym, body Nikona.

    Wieczorem, albo najpóźniej jutro po południu zamieszczę dokładny test/opis na moim blogu (mam już prawie cały aktualnie potrzebny materiał).
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

Strona 2 z 45 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •