Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie USB 3.0 i mała prędkość

    Ktoś mi wyjasni co jest grane ? Dysk Seagate Expansion podpięty po USB 3.0 i transfer jak na screenie. Kopiowanie plików po kilka GB


  2. #2

    Domyślnie

    1) nie kopiuj za pomocą windy
    2) ustaw odpowiednio dysk w systemie - włącz buforowania zapisu
    3) jaki system plików ??
    4) czy jakakolwiek inna aplikacja robiła na dysku cokolwiek w tym samym czasie ??
    5) pod kontroler USB 3.0 podpięte 2 urządzenia czy tylko ten dysk ??
    6) jak szybki jest dysk, z którego było kopiowane ??
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 05-02-2013 o 18:20
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    1- to za pomocą czego i jaki to ma wpływ na prędkość ?
    2- podpowiesz gdzie ?
    3- NTFS
    4- na wewnętrznym tak, na Seagate nie
    5- 2 urządzenia. drugim jest czytnik kart w danym momencie w stanie spoczynku. kontroler na płycie
    6- 5400


    Przy podpięciu dysku Bufallo 500GB 2.5 cala prędkości były na poziomie 70-100.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    1) nie kopiuj za pomocą windy
    To nie ma żadnego znaczenia.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #5

    Domyślnie

    1) Większość aplikacji do zarządzania plikami jest szybsza od windy i to nawet o 50%. Ja mam Total Commandera i xplorer2 lite - osiągają podobne prędkości

    2) manager urządzeń, właściwości danego dysku, zakładka "zasady" i tam zaznaczyć "większa wydajność" (tak się nazywał z Win7, w XP chyba nazywało się włączeniem buforowania zapisu, czy jakość tak)

    4) to niech nic nie robi na dysku wewnętrznym - np. prędkość odczytu spada 3-4x gdy z dysku następują 2 równoległe odczyty

    5) odłącz drugie urządzenie - przy podłączeniu dwóch urządzeń 3.0 pod jeden kontroler następuje podział przepustowości.

    6) chodzi o szybkość odczytu.

    Ja mam Intenso 2.5TB i osiąga 60-80 MiB/s oraz Seagate Expansion STBV 2TB, który osiąga do 110 MiB/s. Po podpięciu obu dysków lub dysku i czytnika USB 3.0, transfery spadają do 40 MiB/s, ale to już zależy od kontrolera - nie które potrafią i do 10 MB/s zejść lub się wysypać.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    1) Większość aplikacji do zarządzania plikami jest szybsza od windy i to nawet o 50%. Ja mam Total Commandera i xplorer2 lite - osiągają podobne prędkości
    Mam dysk USB 3.0 WD My Book i kopiuje z taką sama prędkością bez względu czy za pomocą Eksploratora Windows, Total Commandra czy programu do synchronizacji danych. Jeżeli w ogóle są jakieś różnice to minimalne.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 05-02-2013 o 18:56
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    To nie ma żadnego znaczenia.
    To prawda...

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    1) Większość aplikacji do zarządzania plikami jest szybsza od windy i to nawet o 50%. Ja mam Total Commandera i xplorer2 lite - osiągają podobne prędkości
    Efekt placebo

    Tez uzywam Total commandera, ale to tylko jest z przyzwyczajenia do starego dobrego Norton Commandera a nie ze wzgledu na szybkosc kopiowania

    Strusiu zawsze miales taki problem z tym USB 3.0, czy problem pokazal sie nagle?
    Dzial nie trafiony, do komputerow powinno trafic...

  8. #8

    Domyślnie

    Mozna przenieść


    Było wolno ale przy kopiowaniu setek zdjęć. To akurat jest normalne. Seagate jest nowy. dzisiaj przyszedł. Wystartował z prędkością 90. Potem spadło do 25 i od 2 godzin się tej prędkości trzyma. Nie wygląda mi to na pracę w 3.0. Mój dysk bufallo ma 2 kolory diody. Jak pracuje w 3.0 świeci na niebiesko. Jak w 2.0 na zielono. I wszystko wiem. Seagate mryga na niebiesko i pod portem 2.0 i 3.0

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    1) nie kopiuj za pomocą windy
    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    1) Większość aplikacji do zarządzania plikami jest szybsza od windy i to nawet o 50%. Ja mam Total Commandera i xplorer2 lite - osiągają podobne prędkości
    Bzdury
    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Ja mam Intenso 2.5TB i osiąga 60-80 MiB/s oraz Seagate Expansion STBV 2TB, który osiąga do 110 MiB/s. Po podpięciu obu dysków lub dysku i czytnika USB 3.0, transfery spadają do 40 MiB/s, ale to już zależy od kontrolera - nie które potrafią i do 10 MB/s zejść lub się wysypać.
    Ja mam dysk Seagate 2 TB w kieszeni welland, średni odczyt ma ponad 100 MB/s, a na początku jakoś 140 (HDTACH) - USB3 zupełnie nie ogranicza jego wydajności, bo identyczne wyniki są na SATA. Nie tylko kontroler na płycie ma znaczenie, ale też kontroler danej kieszeni ... o wydajności dysków pomiędzy którymi się kopiuje nie wspominam.

  10. #10

    Domyślnie

    Kieszeni nie ma. To po prostu dysk zewnętrzny. Jakieś pomysły ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •